Lazerių kūrėjai apdovanos šviesos reiškinių nuotraukas (0)

Lazeriai | Rengėjų nuotr.

Lazeriai | Rengėjų nuotr.

Gegužės 16 d., minint UNESCO inicijuotą Tarptautinę šviesos dieną, Lietuvos lazerių asociacijos narės kviečia prisijungti ir dalyvauti nuotraukų varžytuvėse bei laimėti vertingų apdovanojimų.

Šviesa lydi mus visą gyvenimą. Ji – gamtos dalis, kaip ir atomai, molekulės, žvaigždės, planetos ir visa gyvybė. Jos reikšmė žmonijai neįkainojama. Šviesa padėjo išplėtoti mokslinį pasaulio suvokimą, žmonės išmoko ją valdyti ir panaudoti savo naudai. Tikriausiai todėl bet kokie su šviesa susiję bandymai ir išradimai sulaukia didelio visuomenės susidomėjimo. Mokslas ją dar ilgai tyrinės, todėl ateityje laukia daug įdomių žinių ir naujovių, susijusių su šviesa.

Bene labiausiai šviesą yra ištyrę lazerininkai. Lietuvos lazerių pramonė ir mokslo pasiekimai garsina Lietuvą visame pasaulyje. Norėdami priminti visuomenei ne tik apie šviesos svarbą, galimybes, bet ir jos grožį, šiemet Lietuvos lazerių asociacija kviečia dalyvauti virtualiose nuotraukų varžytuvėse „Šviesos reiškiniai“. Varžytuvių tema apima optinius, kitaip tariant, šviesos reiškinius. Nuotraukos, labiausiai atskleidusios šviesos reiškinių temą, bus apdovanotos piniginiais apdovanojimais – trims laimingiesiems fotografams mėgėjams atiteks po 200 Eur.

Vertins komisija

Dalyvių nuotraukas vertins du varžytuvių komisijos nariai, kurie vienaip ar kitaip yra susiję su fizika, fotografija ir, be abejo, šviesa.

Pirmasis komisijos narys – VU profesorius dr. Mikas Vengris, 2019 m. Lietuvos mokslo apdovanojimo laimėtojas, kartu su kolegomis – dr. Audriumi Dubiečiu ir dr. Mangirdu Malinausku – įvertintas už 15 metų trukusį darbų ciklą „Intensyvios lazerio spinduliuotės sąveika su medžiaga: nuo fundamentinių tyrimų iki naujų technologijų“. VU mokslininkai atskleidė naujus šviesos ir medžiagos sąveikos reiškinius, pritaikė technologiniams procesams ir pasiūlė būdų, kaip juos veiksmingai valdyti. Šie atradimai būtų taikomi kuriant naujausias lazerinės 3D gamybos technologijas, kurios gali būti panaudojamos fotonikoje, biomedicinoje, medžiagų moksle.

Antrasis – fizikas, fotografas ir aviacijos ekspertas Vidas Kaupelis.

„Fotografija – tai šviesos menas. Vienintelis dalykas, skiriantis gerą, įdomią, menišką fotografiją nuo nykaus dokumentinio kadro – tai tinkamas apšvietimas. Pagauti jį ne visuomet užtenka vien tik profesionalumo ir žinių – kartais prireikia tiesiog sėkmės atsirasti tinkamą akimirką“, – sako fotografijų albumo „Nuostabi šalis“ bendraautorius V. Kaupelis.

Varžytuvių taisyklės

Nuotraukų varžytuvės „Šviesos reiškiniai“ vyks 2020 m. gegužės 4–14 dienomis.

Varžytuvių rengėjai finalistus 2020 m. gegužės 16 d. paskelbs „Facebook“ paskyroje“ Lietuvos Šviesos diena“ (Day of Light Lithuania) (https://www.facebook.com/dayoflightLT). 

Dalyvauti gali mėgėjai fotografai, vyresni nei 16 m. amžiaus (jaunesni asmenys gali dalyvauti su tėvų ar globėjų leidimu). Varžytuvėms dalyviai gali teikti po vieną nuotrauką. Fotografijas reikia siųsti Messenger žinute į Day of Light Lithuania (https://www.facebook.com/dayoflightLT) paskyrą.

Siunčiant nuotrauką būtina nurodyti jos pavadinimą, trumpą aprašymą (kas pavaizduota nuotraukoje, iki 5 sakinių) ir tikslius dalyvio kontaktus (vardą, pavardę, kontaktinį telefoną). Varžytuvių rengėjai „Facebook“ paskyroje Day of Light Lithuania (https://www.facebook.com/dayoflightLT) skelbs nuotraukos autoriaus vardą, pavardę ir nuotraukos aprašymą.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: