Raginama imtis veiksmų dėl neatsakingo Baltarusijos elgesio plintant koronavirusui (3)

Laurynas Kasčiūnas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Laurynas Kasčiūnas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininkas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir Valstybės saugumo departamento direktorių Darių Jauniškį dėl toliau blogėjančios epidemiologinės padėties Baltarusijoje ir netoleruotinų režimo veiksmų ne tik nestabdant, bet ir neatsakingais sprendimais skatinant koronaviruso plitimą.

„Kaimyninėje Baltarusijoje ir toliau nuolat blogėja situacija dėl koronaviruso plitimo. Režimas ne tik nesiima būtinų priemonių stabdyti epidemijos plitimą, visais būdais jį neigia, bet ir sistemiškai ragina gyventojus nesilaikyti socialinės distancijos, pats organizuoja masinius renginius (šeštadieninės talkos, Pergalės dienos paradas). Susirgimų skaičius auga geometrine progresija. Toks epidemijos židinys Lietuvos kaimynystėje yra tiesioginė grėsmė mūsų šalies nacionaliniam saugumui“, – laiške užsienio reikalų ministrui teigia Seimo TS-LKD frakcijos narys L. Kasčiūnas.

Seimo nario teigimu, Baltarusijos režimas laukia Tarptautinio valiutos fondo bei kitų tarptautinių finansinių institucijų sprendimo dėl skubios finansinės paramos suteikimo, tačiau nebūtų tikslinga šią paramą suteikti nepriverčiant režimo pakeisti savo pozicijos dėl epidemijos stabdymo.

„Baltarusijos režimas kreipėsi į Tarptautinį valiutos fondą bei kitas tarptautines finansines institucijas prašydamas beveik 1 milijardo dolerių skubios finansinės paramos suteikimo globalios krizės dėl COVID-19 pasekmių ekonomikai švelninimo. Lietuvos institucijos turi imtis priemonių, kad šios ir kitos paramos suteikimas būtų tiesiogiai susietas su epidemijos suvaldymo pastangomis“, – rašte teigia Seimo grupės „Už demokratinę Baltarusiją” pirmininkas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Seimo narys primena, kad neseniai Australijos Vyriausybė iškėlė idėją, kad Pasaulio sveikatos organizacijai galėtų būti suteikta teisė atlikti valstybių, kuriose susiformuoja užkrečiamų ligų židiniai, inspektavimo misijas.

Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus taip pat prašoma suteikti informaciją, kokių diplomatinių veiksmų jau ėmėsi Lietuvos Vyriausybė dėl Baltarusijoje plintančios epidemijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: