A. Ažubalis suabejojo ar VU Konfucijaus instituto veikla atitinka Lietuvos interesus (2)

Audronius Ažubalis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Audronius Ažubalis | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Gegužės 4 d. Seimo narys Audronius Ažubalis kreipėsi į Vilniaus universiteto rektorių prof. dr. Rimvydą Petrauską, prašydamas suteikti daugiau žinių  apie VU Konfucijaus instituto veiklą, po pasirodžiusių pranešimų užsienio žiniasklaidoje apie akademinės laisvės pažeidimus.

Visame pasaulyje didėja susirūpinimas dėl valdančiosios Kinijos komunistų partijos siekių tokiu būdu skleisti savo minkštąją galią už Kinijos Liaudies Respublikos ribų per įvairius Konfucijaus institutus ir klases. 2020 m. balandžio mėn. Lietuvos nacionalinis transliuotojas pasidalino žinia (http://inx.lv/VGYs) apie tai, kad Švedijos karalystė ketina uždaryti paskutinę Konfucijaus klasę, po to kai tai padarė visi Švedijos universitetuose veikę Konfucijaus centrai dėl Kinijos Liaudies Respublikos jų išnaudojimo, skleidžiant savo ideologiją ir įtaką. Mokslo įstaigų finansavimo ir investavimo sutartyse nurodomos „aiškiai nubrėžtos ar numanomos ribos“, kokios temos gali būti analizuojamos, institucijoms daromas spaudimas nekviesti tam tikrų pranešėjų ar lektorių, neplatinti kai kurių mokslinių darbų.

„Atsižvelgiant į pastarojo dešimtmečio Kinijos nevienareikšmę politiką bei praktinę veiklą Europos Sąjungoje, apie kurią dabar itin plačiai kalbama nacionalinėse valstybėse ir ES institucijose, būtina iš naujo peržiūrėti ir Kinijos minkštosios galios įrankių veikimo tikslingumą, ar jie atitinka ES ir šiuo atveju nacionalinius Lietuvos interesus?“, – teigia A. Ažubalis.

Šiuo kreipimųsi Seimo narys atkreipia dėmesį į nuo 2010 m. veikiantį VU Konfucijaus institutą ir prašo suteikti daugiau informacijos apie veiklą ir galimybes užtikrinti universiteto autonomiją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: