Baltijos šalių ir Lenkijos verslą vienijančios organizacijos ragina atverti sienas tarp regiono valstybių (3)

Verslas | plcc.lt nuotr.

Verslas | plcc.lt nuotr.

Lietuvoje veikiančios dvišalės ekonominio bendradarbiavimo organizacijos kreipėsi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamos po gegužės 11 d. panaikinti vidaus sienų kontrolę tarp kaimyninių Šengeno erdvės valstybių. Kreipimąsi pasirašę Estijos prekybos rūmų Lietuvoje, Latvijos įmonių rūmų bei Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmų vadovai pabrėžia, kad sugrąžinti laisvą asmenų ir prekių judėjimą būtina siekiant padėti verslui atsigauti. Analogiški kreipimaisi teikiami ir kaimyninių valstybių vadovams.

Daugiau kaip 70 Baltijos šalyse ir Lenkijoje veikiančių įmonių vienijančios asociacijos teigia palankiai vertinančios Europos Sąjungos valstybių atsaką į koronaviruso grėsmę ir pritaikytas priemones COVID-19 plitimui suvaldyti.

Tačiau verslo atstovai pažymi, kad labai svarbu laikinųjų priemonių taikymo neužtęsti pernelyg ilgai. Europos valstybėms viena po kitos švelninant apribojimus, būtina rūpintis ekonomikos atsigavimu.

„Perteklinius apribojimus panaikinti delsiančios šalys gali susidurti su negrįžtamais padariniais verslui ir ekonomikai. Tuo tarpu net ir nedideli žingsniai link įprastų veiklos sąlygų sugrąžinimo prisidėtų prie ekonomikos atgaivinimo, o spartesnis laikinos vidaus sienų kontrolės panaikinimas padidintų Baltijos regiono šalių gyventojų ekonominį aktyvumą. Todėl raginame Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos valstybių vadovus elgtis solidariai ir lanksčiai bei nepamirštant saugumo, kuo greičiau atverti vidaus sienas laisvam prekių ir asmenų judėjimui“, – teigia vienas iš kreipimosi autorių, Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmų valdybos pirmininkas Robert Juodka.

Kreipimąsi į šalies vadovus taip pat pasirašė Latvijos įmonių rūmų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Kregždė ir Estijos prekybos rūmų regiono vadovė Snieguolė Matonienė. Pasak jų, jau dabar akivaizdu, kad priemonių, kurių valstybės narės ėmėsi siekdamos kontroliuoti viruso plitimą ir išsaugoti žmonių gyvybes, ekonominis poveikis bus didelis. Jis greičiausiai pralenks 2008 m. finansų krizės sukeltą nuosmukį.

Atsižvelgdamos į tai, kad kaimyninių šalių vyriausybės skelbia apie sumažėjusius koronaviruso diagnozuotus atvejus ir švelnina karantino sąlygas, organizacijos prašo po gegužės 11 dienos panaikinti Šengeno sutartyje įtvirtintos erdvės be vidaus sienų kontrolę tarp Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Pavojingiausia ne antroji ,o trečioji viruso banga , kai žaliūkai su spragilais ir kuokom atlekia valdiškuose namuose giminių klanų virusus pravėdinti .Seni žmonės sako pavasarį kampus apsikuopti ,tai ministerijų ir savaldybių kompetentingi ,tiesa žemaitiškai kompe ten tingi ,kad kitokių neîsileidžia ,ir tiek prikirmijo . Užsileidus utelėm ir erkėmis tai ir žiurkės užplūsta . Gyvenk kiek galima švariai nes atlekia atiduoda zombiai.

  2. Žemyna:

    Šiandien švenčiame gegužės 3-ją, konstituciją.
    Kada kaimynė suvoks, kad JAI naudingiau LT kaip atskira valstybė, o ne už plaukų į PL pavaldumą įvilkta jos „nuosavybė”. Kad jai naudinga pasitikinti ja LT, nes ji savo elgsena parodė, jog iš tiesų yra dora kaimynė, jos elgesys neaugina kaimyninėse tautose pagiežos, pykčio, nenoro turėti su ja nieko bendro, net ir žinoti ką nors apie ją?
    Ar jos santykiuose su ES jai ne naudingiau, kai LT ją palaiko įsitikinusi jos veiksmų teisingumu, o ne todėl, kad ši ją šantažuoja už gerklės sugriebusi ir grasindama?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: