Šiaulių meras prašo Vyriausybės prisidėti prie oro uosto veiklos stiprinimo (6)

Šiaulių oro uostas | siauliai.lt nuotr.

Šiaulių oro uostas | siauliai.lt nuotr.

Šiaulių regionas turi ypatingą strateginį objektą – Šiaulių oro uostą su ilgiausiu kilimo ir nusileidimo taku Baltijos šalyse, galinčiu priimti didžiausius pasaulyje orlaivius. Investavus Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Valstybės, Savivaldybės lėšas ir pritraukus privačių investicijų, būtų galima „įdarbinti“ šiuo metu nenaudojamą valstybės turtą ir išnaudoti dar dalį didžiulio Šiaulių oro uosto potencialo. Savivaldybė net pusę sumos yra pasiruošusi skirti iš savo biudžeto, tačiau Valstybės prisidėjimo užsitikrinti vis dar nepavyksta.

Šiaulių miesto savivaldybė, siekdama prisidėti ne tik prie savo, bet ir prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės regioninės politikos tikslų bei bendrų projektų įgyvendinimo, prisiėmė atsakomybę ir inicijuoja reikiamos infrastruktūros įrengimo darbus. Šiaulių regiono konkurencingumui didinti ir tarptautiniam Šiaulių oro uostui įveiklinti būtina atnaujinti infrastruktūrą. Tam reikia 9,44 mln. eurų.

Šiaulių miesto savivaldybė yra pasiruošusi didžiąją dalį viešosios infrastruktūros sukūrimo finansuoti savo biudžeto lėšomis, tačiau to nepakanka. Šiaulių meras Artūras Visockas prašo Vyriausybės bendradarbiauti įgyvendinant regioninės politikos tikslus.

Šiaulių miesto savivaldybė, siekdama pritraukti papildomų finansavimo šaltinių, teikė paraišką Vidaus reikalų ministerijos skelbtoje projektų atrankoje. Deja, projektui finansavimas kol kas neskirtas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. Šiauliai ir Alytus yra tos Lietuvos pakraščių vietos, kurias valstybė savo lėšomis privalo vystyti visų pirmiausiai, kad gyvenant šangeniškai (be sienų) lietuviškas gyvenimas būtų išlaikytas šiauriniame ir pietiniame Lietuvos pasienyje. Štai šia prasme grėsmių neturintis Kaunas statosi tunelį po tunelio, o Šiauliams, Alytui (kelio Kaunas- Alytus remontui) Vyriausybė lėšų taip ir neranda.

  • Žemyna:

   Mažu ir Alytus pažadėtas nelietuvinti, ir apskritai nagų „per daug” prie jo nekišti? 🙂
   O dėl Šiaulių jau ir visai nesuprantama, turint galvoje LV tautinę sudėtį – 26,9 % legalių rusų (o kiek nelegalių?).
   RU tuo uostu domisi (kur dingo tas, kurs siūlėsi XXV a. transportą ten įrengti?) Iš kur tas domėjimasis ir norai? 🙂

 2. Diletantas:

  Aisku grandioziniai planai gerai,bet praktikai,kaip dirbti,galetu pagrindinese kapinese pastatyti TUALETA, atitinkanti higienos reikalavimus!!!!

 3. stasys:

  Tai tik tos vyriausybės problema, jos regioninė politika kaip tas katinas Leopoldas ..”riebeta davaite žyt družno”. Jei valstiečiams atėjus į valdžia ir buvo galima tikėtis pokyčiu regioninėje politikoje , tai dabar kaip ir nėra daugiau kalbėti . Beje šiu metu biudžetas gali tik mažėti , todėl Šiauliams tikrai niekas nešviečia .

 4. Laikas, kad nors dalį dėl Kauno LEZ’ui suteiktos paramos ir mokestinių lengvatų negaunamų pajamų valstybei imtų kompensuoti Kauno savivaldybė, o Vyriausybė šias sumas panaudotų Šiaulių poreikiams paremti. Juk dabar valstybė nuolatinai šelpia galima sakyti vien Kauną kitų šalies vietų gyvavimų sąskaita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: