Nacionalinis susivienijimas reikalauja galutinai atmesti Stambulo konvenciją (0)

Steigiamos partijos „Nacionalinis susivienijimas“ pirmininku išrinktas V. Radžvilas | Alkas.lt nuotr.

Steigiamos partijos „Nacionalinis susivienijimas“ pirmininku išrinktas V. Radžvilas | Alkas.lt nuotr.

Politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ (NS) kreipėsi į Lietuvos valdžios įstaigas, reikalaudamas nutraukti mėginimus ratifikuoti Stambulo konvenciją. Pasak NS  šis visuomenei nepriimtinas ir žmogaus prigimtį neigiantis dokumentas Užsienio reikalų ministerijos pstangomis vis siūlomas ratifikuoti Seime. Dabar šis klausimas yra įtrauktas ir į 2020 metų pavasario Seimo sesijos darbotvarkę.

NS reikalavime pabrėžiama, kad konvencija nesiūlo jokių naujų efektyvių priemonių savo deklaruojamam tikslui – moterų apsaugai nuo smurto. Ne viena analizė parodė, kad Stambulo konvencijos siūlomos nuostatos jau dabar yra numatytos įvairiuose Lietuvos teisės aktuose.

„[Tačiau] Konvencijos 4 straipsnis įpareigoja Lietuvos valstybę įgyvendinti priemones nediskriminuoti asmens dėl socialinės lyties, lytinės orientacijos, lyties tapatybės arba kito statuso, o tai reiškia, kad ratifikavus Konvenciją valstybėje privalės būti priimti ir jos teisinėje sistemoje turės veikti daugybė teisės aktų, reguliuojančių asmens daugybinę lyties tapatybę (bus kuriamos naujos žmogaus lyties sampratos). Konvencijos 12 straipsnis įpareigoja valstybę skatinti vyrų ir moterų socialinio ir kultūrinio elgesio modelio pokyčius siekiant išnaikinti prietarus, papročius, tradicijas ir visą kitą praktiką, grindžiamą moters nepilnavertiškumo idėja ar stereotipiniais moterims ir vyrams priskiriamais vaidmenimis“, – perspėjama NS reikalavime. Konvencija numato, kad ją būtina ratifikuoti nedarant jokių išimčių šioms nuostatoms.

„Stambulo konvencija yra tiesmukas bandymas radikaliausią transgenderizmo ideologiją įtvirtinti teisiniu keliu ir paversti privalomą Europos šalių piliečiams. Konvencijoje po gražiais moterų gynimo lozungais pakišamos su tuo išvis nesusijusios transgenderizmo nuostatos. Akivaizdu, kad tai sveiko proto prievartavimas – žmonės būtų verčiami moteris vadinti vyrais, vyrus moterimis ar apskritai išgalvotomis lytimis pagal šių liguistą įsivaizdavimą. Dar daugiau, atvirai siekiama pakeisti visuomenės tradicijas, kultūrą ir mąstymo „stereotipus“. Dažnai stebimasi, kodėl LGBT judėjimą jo kritikai įvardija kaip totalitarinį. Stambulo konvencija tobulai iliustruoja to priežastį – kalbos ir mąstymo prievartavimas valstybei grasinant bausmėmis yra vienas esminiu totalitarizmo bruožų. Jeigu esame laisva tauta ir suvereni valstybė, privalome kategoriškai atmesti šį dokumentą“, – kreipimąsi komentavo NS pirmininkas prof. Vytautas Radžvilas.

Paskutinį kartą Seimas dėl Stambulo konvencijos įtraukimo į sesijos darbotvarkę balsavo 2018 metų kovo 13 dieną. Tada Konvencijos klausimas nebuvo įtrauktas: „už“ balsavo 34, „prieš“ – 41, susilaikė – 21 Seimo narys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: