Gera naujiena – pigs elektros ir dujų kainos (7)

Elektra | Alkas.lt nuotr.

Elektra | Alkas.lt nuotr.

Balandžio 22 d. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkė Inga Žilienė Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijai pateikė džiugių naujienų šiuo sudėtingu šaliai laikotarpiu – nuo liepos mėnesio ketinama mažinti elektros energijos ir dujų tarifus vartotojams.

Prieš pateikdama VERT parengtą išsamų pranešimą apie elektros ir gamtinių dujų kainų pokyčius buitiniams vartotojams, pirmininkė Inga Žilienė pažymėjo, kad VERT perskaičiuoti elektros įkainius gali ne dažniau nei kas pusę metų, taip norėdama išsklaidyti visuomenėje kilusias dvejones, kodėl taryba nesiima veiksmų mažinti elektros ir dujų kainas. Pasak pirmininkės, gegužės mėnesį bus patvirtinti nauji elektros ir dujų įkainiai buitiniams vartotojams.

Elektros vartotojams, prisijungusiems prie vidutinės įtampos tinklų, tarifas mažėtų apie 8,5 proc. Elektros vartotojams, prisijungusiems prie žemos įtampos tinklų, tarifas mažėtų apie 11,3 proc. Posėdyje pažymėta, kad patvirtinti įkainiai įsigalios praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo jų paskelbimo.

Gamtinių dujų įkainiai buitiniams vartotojams, kurie namuose naudojasi įprastomis dujinėmis viryklėmis, mažėtų apie 15 proc. Jeigu gamtinių dujų vartotojai naudoja daugiau, pvz. dujomis šildomi namai, įkainis bus dar mažesnis.

I. Žilienė pabrėžė, kad gamtinių dujų įmonės buitiniams vartotojams tarifus nustato kas pusę metų ir tarifai vartotojams turi būti skelbiami viešai ne vėliau kaip prieš mėnesį iki jų taikymo pradžios. 2020 m. II pusmečio tarifai buitiniams vartotojams įsigalios nuo šių metų liepos 1 d.

Komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys teigia, kad nuo liepos atpigus elektrai bei dujoms, kiekvienas namų ūkis turėtų sutaupyti nuo trijų iki dešimties eurų per mėnesį. V. Poderys džiaugiasi sulaukęs pozityvių naujienų iš Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos: „Nepasiturintiems šalies gyventojams sumažėjusios elektros ir dujų kainos leistų daugiau pinigų skirti kitoms šeimos išlaidoms“, – sako V. Poderys.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Vidinis Balsas:

  ” kiekvienas namų ūkis turėtų sutaupyti nuo trijų iki dešimties eurų per mėnesį.” O kiek atpigo nafta , dujos ir elektra Laisvoje rinkoje ? Nuo trijų iki dešimties eurų ? Kur nukeliaus žiauriai kritusių kainų skirtumas ?

 2. povilas:

  Bičiuliai,
  kainos negali nei pigti, nei brangti, kaip ir metras – nei ilgėti, nei trumpėti. Pigti ir brangti gali tiesiog dujos ir elektra.

  • Žemyna:

   Dezinformacija!
   Savo ausim kasmet girdžiu pasakojant apie TRUMPO metro filmus, tokių filmų festivalius, o tamsta norite man įteigti, jog ne taip yra? O ar ne tokios logikos vedamos vaikystėje pardavėjos pasverdavo ,,lengvo kilogramo” kruopų, aliejaus, atmatuodavo ,,trumpo metro” atraižą sukniai?..
   Bet, kadangi tamsta pats įkliuvote, tai gal ir pabūsite? Turiu galvoje, savanoriu redaktoriumi… 🙂
   Pvz., vieną dieną per savaitę tapsite Alko Pupkiu? Arba širdžiai artimą temą pasiimsite? Ar gal savo aplinkoje turite, kas, klaidas matydamas, validolį ryja, amoniaką uosto? Pasiūlykite jam logiškesnį ir sveikesnį būdą – imtis tekstų švarinimo… Gal visai įsitrauks? Taip tamstos ir tamstos čia atvestų žmonių dėka ,,Alkas” galėtų tapti pavyzdžiu visos Lietuvos portalams! Kiekvieno čia skelbiamo sakinio mintis taptu tikslesnė už šveicarų laikrodžius.
   ,,Alko” gyvastį tik savanoriai palaiko. Kaip matome, neabejingi žmonės tekstų padovanoja, tik štai kas juos ,,sušukuoja” – trūksta. O juk net LK mokytojai galėtų skirti vyr. klasių moksleiviams tokias užduotis. Taip ir jų loginų mąstymą ugdytų. Ir studentams kalbos kultūros dėstytojai galėtų tokias įskaitos užduotis skirti (ar studentai vis dar gauna šių žinių?). Ir į pensiją išėjusieji pajustų, kokios svarbios jų žinios, ir kokios naudingos.
   Įkalbėjau? Bent jau nuo šiol atidžiau žvalgytis, ant ko galima šį tinklą užmesti, ir nepaleisti ?
   Tik nesakykit ,,Ne!”. Nes eisiu validolio ryti ir visiems parapijoje net žodžiais springdama pasakosiu, kas dėl to kaltas. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: