Seimas nepatvirtino pasiūlytų trijų naujų Konstitucinio Teismo teisėjų (7)

Seimas | LR Seimo nuotr.

Seimas | LR Seimo nuotr.

Balandžio 21 d. Seimas nepritarė Ingridos Danėlienės, Giedrės Lastauskienės ir Algio Norkūno skyrimui Konstitucinio Teismo (KT) teisėjais.

Už I. Danėlienės paskyrimą KT teisėja slaptu balsavimu alsavo 41 Seimo narys, 59 balsavo prieš, susilaikė 20 Seimo narių. Nutarimas nepriimtas.

Už G. Lastauskienės paskyrimą KT teisėja balsavo 49, prieš – 50, susilaikė 16 Seimo narių. Nutarimas nepriimtas.

Už A. Norkūno paskyrimą KT balsavo 52, prieš – 47, susilaikė 24 Seimo narių. Nutarimas nepriimtas.

I. Danėlienę Konstitucinio Teismo teisėja skirti pasiūlė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, G. Lastauskienę – Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, A. Norkūną – laikinai Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigas einanti Sigita Rudėnaitė.

2020 m. kovo mėn. baigėsi KT pirmininko Dainiaus Žalimo ir teisėjų Gedimino Mesonio ir Vyto Miliaus kadencija.

KT sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. KT kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Po tris kandidatus į Konstitucinio Teismo teisėjus skiria Seimas iš kandidatų, kuriuos pateikia Respublikos Prezidentas, Seimo Pirmininkas ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, o teisėjais juos skiria Seimas.

Konstitucijoje nustatyta, kad KT teisėjais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio ar mokslinio pedagoginio darbo pagal teisininko specialybę stažą.

KT pirmininko D. Žalimo bei teisėjų G. Mesonio ir V. Miliaus kadencija baigėsi kovo 19 d. Konstitucija numato, kad KT kas treji metai yra atnaujinamas vienu trečdaliu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: