Karantiną ketinama tęsti iki gegužės 11 d., kai kurios sąlygos švelnės (0)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vyriausybė karantiną planuoja pratęsti iki gegužės 11 dienos, bet bus švelninamos jo sąlygos.

„Vyriausybės posėdy bus klausimas svarstomas, yra siūlymas pratęsti iki gegužės 11 dienos, tam pačiam posėdy bus priimti sprendimai dėl kitų veiklos sričių atlaisvinimo, tai bus susiję su tolesne paslaugų, verslo plėtra, kaip pavyzdys – lauko kavinės, grožio tam tikros paslaugos“, –  Seime žurnalistams sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Bus svarstoma galimybė atnaujinti planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, leidžiama vesti treniruotes gryname ore.

Gęgužę taip pat bus svarstoma apie vaikų darželių darbo atnaujinimą, tačiau tikriausiai bus reikalinga tam tikra diferenciacija: į ugdymo įstaigas gali būti priimami ne visi vaikai, taip pat negalėtų dirbti rizikos grupei priklausantys darbuotojai.

Ministrų kabinetas svarsto, kad antruoju etapu galėtų būti leidžiama veikti įmonėms, kur žmonių kontaktas būtų ilgesnis. Tai galėtų būti bibliotekos, muziejai, sveikatos įstaigos, atliekančios planines procedūras, sveikatinimo paslaugas, taip pat kirpyklos, kosmetologijos kabinetams. Svarstoma leisti ir lauko kavinių, restoranų veiklą, kai kuriuos specializuotus mokymus, pavyzdžiui, vairavimo ar aviacijos, prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veiklą ribojant įėjimą.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje kovo 16 dieną įvestas karantinas: sustabdyta visų ugdymo įstaigų, užsidarė dauguma prekybos vietų, išskyrus maisto produktų parduotuves ir vaistines.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: