Seimas ruošiasi įtemptai darbo savaitei (0)

Seimas | lrs.lt nuotr.

Seimas | lrs.lt nuotr.

Kitą savaitę Seime vyks plenariniai posėdžiai. Balandžio 21 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, finansų ministras Vilius Šapoka ir laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas Seimui pristatys, kaip bus įgyvendinamas Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas.

„Įvertindami tai, kad Seimas dirba sudėtingomis karantino sąlygomis ir toliau siekiame dirbti konstruktyviai ir svarstyti esminius šiam laikotarpiui būtinus įstatymus“, – sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Į darbotvarkę įtrauktas projektas, kuriuo siekiama finansinių sunkumų priemonių paveiktiems juridiniams asmenims dėl naujojo koronaviruso sudaryti palankesnes sąlygas išsaugoti savo verslą.

Seimas taip pat spręs dėl Prezidento vetuotų Turizmo įstatymo ir Civilinio kodekso pataisų, susijusių su neįvykusiomis kelionėmis dėl pandemijos, dėl mokesčių už patentus ir prekių ženklus sumokėjimo atidėjimo.

Slaptame balsavime bus sprendžiama dėl Konstitucinio Teismo teisėjų Ingridos Danėlienės, Giedrės Lastauskienės ir Algio Norkūno paskyrimo, Sigitos Rudėnaitės skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininke. Taip pat numatoma grįžti prie klausimo dėl valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio atleidimo ir naujo kandidato pristatymo.

Seimas planuoja galutinai apsispręsti dėl privačiai sukauptos pensijos išmokėjimo reglamentavimo, Vadovybės apsaugos departamento darbo tobulinimo, žemės ūkio paskirties žemės perleidimo kontrolės stiprinimo ir kt.

Seimas tai pat svarstys pavasario sesijos darbų programą, kurią siūloma papildyti Vyriausybės pranešimais ir priemonėmis dėl koronaviruso pasekmių mažinimo, nes visuomenės sveikatos ir saugumo užtikrinimas bei ekstremalios padėties dėl koronaviruso neigiamų pasekmių mažinimas yra vienu svarbiausių šios pavasario sesijos klausimų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: