Dėl koronaviruso bus tikrimani visi suaugę Nemenčinės gyventojai, didelės apimties tyrimai – ir dvejuose globos namuose (1)

Koronavirusas, tyrimai | sam.lt nuotr.

Koronavirusas, tyrimai | sam.lt nuotr.

Siekiant suvaldyti padėtį Nemenčinėje, kurioje kilo koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkis, Vilniaus rajono savivaldybei pavesta testuoti suaugusius šio miesto gyventojus. Tam turi būti sudarytos mobilios brigados, įkurtas mobilusis punktas.

Taip pat, siekiant užkirsti kelią tolimesniam infekcijos plitimui, imtasi priemonių ir pačiame mieste – vykdoma karantino režimo laikymosi kontrolė, tikrinamos mieste ir greta jo esančios slaugos, globos ir kitos įstaigos.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, tai yra pirmasis atvejis šalyje, kai bus testuojami ne konkrečios gydymo įstaigos darbuotojai, pacientai, bet viso miesto suaugę gyventojai.

„Situacija vertinama kaip rimta. Dėl šios priežasties savaitei gyvenimo tempas mieste pristabdytas. Taip pat imamasi naujų priemonių – suaugusių gyventojų testavimo. Tam pirmą kartą bus pasitelkiami ne tik molekuliniai PGR tyrimai, bet ir greitieji serologiniai testai“, – sako ministras A. Veryga.

Nemenčinėje įsikūrusiuose senjorų globos namuose „Senevita“ iš viso yra patvirtinti du koronaviruso atvejai darbuotojams – vienas maisto tiekėjui, apie kurį pranešta anksčiau, ir vienas administracijos darbuotojui. Abu darbuotojai tiesiogiai su globojamais asmenimis nekontaktuoja, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Iš viso „Senevitoje“ buvo atlikti tyrimai 128  darbuotojams, taip pat testuoti 20 maitinimą teikiančios įmonės „Dussmann Service“ darbuotojų.

Visų darbuotojų atsakymai dėl COVID-19 turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Siekiant išvengti koronaviruso plitimo nutarta, kad darbuotojai dirbs pamainomis ir po savaitę gyvens įstaigoje bei kas 7 dienas bus tiriami – atvykę į darbą ir išvykdami iš jo.

„Senevitoje“ taip pat etapais bus tiriami 263 globos namų gyventojai, kuriuos siekiama apsaugoti.

Suvalkijos socialinės globos namuose, kurie įsikūrę Marijampolės savivaldybėje, taip pat tiriama 122 šios įstaigos darbuotojų.

Koronavirusas nustatytas vienam į dėl kraujotakos sutrikimų ligoninę išvežtam globos namų gyventojui – šiuo metu daroma prielaida, kad asmuo galėjo užsikrėsti ligoninėje: atvykus į ligoninę du tyrimai buvo neigiami, tačiau po dešimties dienų paaiškėjo teigiamas rezultatas.

Iš viso Suvalkijos socialinės globos namuose globojami 208 žmonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pavaldiems globos namams, tarp jų „Senevitai“ ir Suvalkijos socialinės globos namams, yra suteikusi apsaugos priemonių pagal išsakytą poreikį dviem savaitėms į priekį.

Iš viso Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžios 36 globos įstaigos.

„Ministerijai pavaldžiose globos įstaigose dirba per 5500 darbuotojų. Atsižvelgiant į riziką nuo karantino pradžios jiems kasdien matuojama temperatūra, dezinfekuojamos patalpos, naudojamos asmeninės apsaugos priemonės. Didžiausias pavojus kyla dėl galimų nesimptominių ligos nešiotojų, todėl siekiama profilaktiškai ištirti globos įstaigų darbuotojus. Tai jau vyksta visoje Lietuvoje padedant savivaldybėms“,– sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: