Šiandien – Kultūros diena: Būkite pasveikinti (video) (1)

Taikos vėliava Seime 2015 | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Taikos vėliava Seime 2015 | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Balandžio 15-oji Pasaulinė kultūros diena Lietuvoje minima jau 14-tą kartą. Paprastai ši diena Lietuvoje pažymima į vairiais proginiais renginiais, tačiau šiemet dėl visuotinio karantino jie buvo atšaukti.

Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Kultūros ministras Mindaugas Kvietkausks šia proga Lietuvos kultūros bendruomenę pasveikino per Feisbuką:

„Gaila, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas pamiršo pasveikinti mus – kultūros darbuotojus. Šiuo sunkiu karantino metu mums toks viešas palaikymo žodis būtų labai reikalingas“, – Alkas.lt redakcijai sakė žinomas menininkas iš Kauno nenorėjęs, kad būtų paminėta jo pavardė.

***

Kultūros dienos data yra susieta su Nikolajaus Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. JAV ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovų.

1954 m. Hagoje Rericho pakto pagrindu buvo priimta Konvencija dėl kultūros vertybių išsaugojimo karinio konflikto metu  (1954 m. Hagos konvencija), kurią pasirašė 39 pasaulio šalys.

Visoje šalyje balandžio 14 d. dieną iškeliamos Taikos vėliavos, išreiškiančios taikos per kultūrą idėją, bei pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei medžiagines kultūros vertybes, o kartu ir ginti taiką. Taikos vėliava iškilmingai keliama Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo. Vėliavoje vaizduojamas raudonas žiedas, apjuosiantis tris raudonus skritulius baltame dugne.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. O rytoj,:

    sekmadienį,
    išsiilgusieji laidoje „Kultūringai su Nomeda” galės vėl paklausyti p. Pavilionienės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: