Profsąjungos ragina atsakingai įvertinti padėtį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (tiesioginė transliacija) (0)

Klaipėdos universitetinė ligoninė | vlmedicina.lt, A. Kubaičio nuotr.

Klaipėdos universitetinė ligoninė | vlmedicina.lt, A. Kubaičio nuotr.

Balandžio 8 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės merą Vytautą Grubliauską, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narius kviesdama atsakingai įvertinti padėtį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) ir imtis priemonių, kad ši padėtis būtų suvaldyta.

Rašte uostamiesčio politikams išreiškiamas palaikymas KUL sveikatos darbuotojų profesinės sąjungos reikalavimui nušalinti Vinsą Janušonį nuo vyriausiojo gydytojo pareigų.

„Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimas dėl infekcijų kontrolės pažeidimų stabdyti didelę dalį šios ligoninės skyrių yra pagrįstas argumentas rimtai pažiūrėti į susidariusią situaciją ir įvertinti gydymo įstaigos vadovybės kompetenciją. Negalima šalyje sudaryti precedento, kad būtų toleruojamas toks gydymo įstaigų vadovų elgesys, kai COVID-19 pandemijos metu darbuotojams neužtikrinamos saugios darbo sąlygos ir rizikuojama tiek jų, tiek pacientų sveikata ir gyvybe“, – teigiama pirmininkės Ingos Ruginienės pasirašytame rašte.

Taip pat šiandien po pietų pranešta, jog po SAM atlikto tarnybinio patikrinimo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gautos išvados yra perduotos Generalinei prokuratūrai.

SAM atlikto ligoninės patikrinimo akte teigiama, kad Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ligoninė teikė neišsamius duomenis apie darbuotojus ir pacientus, turėjusius kontaktą su koronavirusu susirgusiais asmenimis, ne laiku pranešama apie sergančiuosius. Taip pat akte rašoma, kad pažeidžiami ir medicininių atliekų tvarkymo saugos reikalavimai – panaudotų asmens apsaugos priemonių talpos perpildytos. Ir dar akte teigiama, kad dalies koronaviruso atvejų išplitimas tiek tarp ligoninės darbuotojų, tiek tarp ligonių iš dalies susijęs su infekcijų kontrolės reikalavimų nesilaikymu.

Balandžio 5 d. dėl infekcijų kontrolės pažeidimų buvo laikinai uždaryta didelė dalis KUL skyrių. Ligoninės steigėja yra Klaipėdos miesto savivaldybė.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba – į posėdį rinksis balandžio 9 d. Posėdžio darbotvarkėje numatyta išklausyti pranešimą apie padėtį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Tiesioginė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdžio transliacija:

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: