L. Linkevičius ir R. Šimašius raginami peržiūrėti savo nuostatas dėl J. Noreikos-Generolo Vėtros (12)

Jonas Noreika – Generolas Vėtra | Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Jonas Noreika – Generolas Vėtra | Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, prašydami peržiūrėti savo ankstesnes nuostatas dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros, po balandžio 1 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) galutinio ir neskundžiamo sprendimo, kuriuo atmestas JAV gyvenančio Lietuvos piliečio Granto Artūro Gočino (Arthuro Gochino) skundas prieš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorinę išvadą dėl šio asmens.

„Esu įsitikinęs, kad užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Vilniaus Meras Remigijus Šimašius privalo besąlygiškai gerbti Lietuvos teismų sprendimus ir juos vykdyti. Bet kokia viešai Lietuvos politikų išsakyta abejonė ar teismų sprendimų įgnoravimas (šiuo atveju istorijos politikos kontekste) nestiprina Lietuvos, kaip teisinės valstybės, įvaizdžio ir tarnauja Kremliaus vykdomam informaciniam karui prieš mūsų valstybę“, – teigia parlamentaras A. Ažubalis.

Šiuo kreipimųsi Seimo nariai taip pat prašo, kad Užsienio reikalų ministerija tokias instrukcijas perduotų Lietuvos diplomatinėms atstovybėms užsienyje, kur jos būtų naudojamos, siekiant atremti Kremliaus dezinformaciją ir propagandą.

„Atsižvelgiant į galutinį ir neskundžiamą Administracinio teismo sprendimą, raginame užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių informuoti Lietuvos diplomatines atstovybes apie oficialią Lietuvos valstybės poziciją dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir įpareigoti mūsų ambasadas pristatyti ir ginti mūsų istorinę tiesą tarptautinėje arenoje“, – pažymi Seimo narys L. Kasčiūnas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. stasys:

  ‘kalt geležį kol karšta , paskui neįveiksi’ ., bijau sekanti dalis to posakio jau netinka tam atvejui .

 2. Žemyna:

  Jie gali turėti kokias tik nori savo privačias nuostatas ir skonius, tačiau privalo išmokti tramdyti save taip, kad tai netrukdytų jiems vykdyti savo pareigų, kad savo kalbomis ir veiksmais neterštų Lietuvos ir Tautos vardo.

  • stasys:

   vargiai buvo kas praneša apie ka galvoja tam tikra dalis patriotinės tausos . Negalima visko suvulgarinti tik po savo nuomone . Va iš ‘tiuriagos’ išleido paleckį o Jis tuo klausimu tikrai turi savo asmenine nuomonę . Ne, čia svarbesnis akcentas klausimui kaip surasti bendro sutarimo sprendimą problemai . Priversti žmogų tikėti tuo kuo reikia galima buvo tik sovietiniais metais , arba kaip kiniečiai kurdami perauklėjimo stovyklas uigurams , o ka tuo klausimu sako Konstitucija apie Seimo narį .? va imk ir papūsk jam ten kur nešviečia saulė . Reikia faktų ir diskusijos visuomenėje , tik taip galima po truputi keisti ne tik paprastu žmoniu bet ir politiku turimas nuostatas ano laikotarpio didvyriams.

 3. ŽEMAITIS:

  Nors ir nesu radikalų Kasčiūno bei Ažubaliaus gerbėjas, tačiau šį kartą jų pozicijai priatiu.
  Gerb. Vilniaus meras turėtų būti atsargesnis vertinant praeities įvykius.
  Tikie veiksmai, kaip lentų nuėmimas ir pan. turi būti paremti tvirtais faktais, o ne gandais.
  P.s., Nežiūrint viso, visumoje R. Šimašių vertinčiau kaip bene geriausią Vilniaus merą. Nors ir padro klaidų (kam to nenutinka), bet geri darbai atsveria. Tik, žinoma, šiuo atveju derėtų prisipažinti klydus.

  • Kęstutis:

   Na kai Vilniui su merais nuolatos nesiseka tai ir Šimašius ne laimėjimas…

  • Juozas:

   užuojauta Žemaičiui. Apie šimašiaus “gerus” darbus galima kalbėti nebent gerai “įkalus”. Net neliečiant politikos bloga darosi. Kaip jis organizavo sugrįžėlių karantiną ?O Žalių rodylyčių nesąmonė – toliau tęsiasi. Sugriauti sugebėjo, o atstatyti – toli gražu. Kas dar gero ? Vilniaus Stadionas? Tyliu. Baseinas? Turėjo atidaryti užpernai ! Sportininkai treniruojasi Elektėnų ir Širvintų (!) baseinuose. Žaloja Vilniaus senamiestį – prie Misionierių bažnyčios svetimkūnis, matėte monstrą-projektą prie Dominikonų (Lukiškių) ansamblio?
   Tokios pat nesąmonės ir politikoje, būdamas ministru Batkai išdavė baltarusių disidentą. Dabar kaip kremliaus įtakos agentas prisideda prie mūsų didvyrių juodinimo. Visa tai jau ne atsitiktinumai – tai jau Sistema.

 4. ŽEMAITIS:

  Atsiprašau už klaidas tekste – matau, kad “k” raidės klavišą reikia spausti labiau 🙂 Ir ne tik
  Ir iš viso – kaip pridariau tiek klaidų – juk tarsi viską teisingai “suspaudau” 🙂 Gaila, kad “Alke” nėra galimybės pašalinti savo komentarus. Būtų galima juos pataisyti. O dabar – tenka “raudonuoti” dėl gausių klaidų.

 5. Iš tiesų:

  Šiuomet Lietuvos politinė negerovė yra tai,kad Užsienio reikalų ministerijai ilgus metus vadovauja didysis globalistas neoliberalas L.Linkevičius ,o Vilniaus miesto mero postą užima tipiškas liberalmarksistas ,ypatingai kraštutinių kairiųjų pažiūrų, R.Šimašius.Jiems daugeliu atveju pritaria,deja, dičkė neoliberalioji žiniasklaida.Tad, šiems politikams lietuvių istorinė atmintis yra tokia,kokią siūlo Lietuvai nedraugiški veikėjai.Kyla klausimas: kodėl L.Linkevičius yra ilgaamžis UR ministras: kas nutiko vilniečiams ,kad į sostinės vadovo postą pasodino R.Šimašių ?

  • Žemyna:

   Jei vilniečiai būtų jį rinkę, jei II-e ture jis turėtų bent menkiausią viltį, jam nereiktų lėkti dėl gelbėjimosi rato į Simonko klubą. O gal ne tik pas jį, gal ir pas kokią ryškią damą irgi buvo?

 6. Žemyna:

  Įdomu, ar LV merai ne renkami, o skiriami?
  „Pirmosios instancijos teismas atmetė buvusio Rygos mero skundą dėl jo nušalinimo”
  – lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2020/04/08/news/pirmosios-instancijos-teismas-atmete-buvusio-rygos-mero-skunda-del-jo-nusalinimo-14407614/

  Bet svarbiausia pats faktas – TEN prisidirbęs ten GALI būti nušalintas.
  O ČIA- net kai vienas po kito ir tokie akibrokštas, kokio nesitikėjome, šis originuolis lyg niekur nieko lieka poste. Visais savo žingsniais jis demonstruoja, tartum Vilnius būtų ne Lietuvos miestas, tartum jam negaliotų LT įstatymai, tartum jo nesietų bendra su visa Lietuva istorija, tartum jis iš kitos planetos būtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: