Atrinktas paminklo A. Ramanauskui-Vanagui pasiūlymas (nuotraukos) (11)

Paminklo A. Ramanauskui-Vanagui pasiūlymas | lrv.lt nuotr.

Paminklo A. Ramanauskui-Vanagui pasiūlymas | lrv.lt nuotr.

Lietuvos vyriausybės sudaryta paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui varžytuvių komisija pranešė, kad skulptūrinio-architektūrinio  sumanymo paminklui sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugų viešąjį pirkimą laimėjo autorių grupės – Algirdo Kuzmos ir UAB „Arches“ pateiktas pasiūlymas. Su šiais autoriais derinama ir bus pasirašyta tolesnių darbų vykdymo sutartis.

Komisija, sudaryta iš kultūros, meno, kitų sričių atsakingų institucijų atstovų, įvertino 14 pateiktų projektų  ir išrinko nugalėtoją atsižvelgusi į paminklo idėjinių ir plastinių sprendinių meninę kokybę,  meninės idėjos autentiškumą, išraiškos priemonių ir reikšmių tikslingumą. Taip pat buvo atsižvelgta  į kontekstą – paminklo ir antkapio ansamblio dermę su Lietuvos valstybės vadovų laidojimo vietoje esančia kapaviete.

Pateikti penki projektai nebuvo vertimai, nes jie neatitiko paskelbtų konkurso sąlygų.   

A. Ramanausko-Vanago, Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, nuo 1953 m. – aukščiausiojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūno kapavietė bus sutvarkyta Antakalnio kapinėse Vilniuje.  

A. Ramanausko-Vanago palaikai 2018 m. rasti Našlaičių kapinėse Antakalnyje, tų pačių metų spalio 6 d. palaidoti Antakalnio kapinėse, valstybės vadovų panteone.

Su visais paminklo A. Ramanauskui-Vanagui skulptūrinės-architektūrinės idėjos sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugų viešojo pirkimo konkurso dalyvių darbais galite susipažinti čia:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

11 komentarų

 1. Taip:

  Kodėl šis pasirinktas paminklo neturi nė vieno tautinio -valstybinio ženklo?

  • Garbes žinija:

   Argi t u n a n t y s nuo KOVO 11-osios vis dar tebe… LTSR AT ir LKP CK, kad ir buvusiuose banditu-engeju, vadintu ir kolaborantais ar okupantais s k l i a u t u o s e – palepese, ka nors
   l a i s v e s n i o pajegus. LTSR su LKP (ir AT rumai ir CK), kad ir “buve”, bet priespaudos
   zyme, kvapu bei Auku kruvinuju desimtmeciu kankinimu-zudymu aura ispausti.
   Per ja jokia simbolika n i e k a d a nei prasikals, nei prasimus,nei atsigaus.
   Nei Tautos
   nei Valstybes
   nei Zenklo (Lietuvos)
   vien smarviu smarve LTSR-LTSR / LKP-LKP …LTSR-LTSR / LKP-LKP … LTSR-LTSR / LKP-LKP … – tartum is Lietuvos i vergijas isgabenamu, ar sumestu i zudynes busimu auku vagonu, polutarku, net arkliniu vezimu aidas 1940-06-15 / 1990-03-10 LTSR-LTSR / LKP-LKP …tauksi, tauksi, tauksi
   (toks ir ant Valstybes vadovo -musu paskutiniojo Laisves palikimo sviesulio …tuscias…
   laukiantis postamentas – lyg vaikams i teatra – pas guvuji Klaipedos mera paliktas bilietas)
   issovietintos, isgrynintos, nu…(zabotos) LRT-iniu viesu melu ir kitais “nulietuvinimais” posta-
   mentas.

   “RIMI drive…” -niu,
   ir pan p o s t i l i u m i.

   Nesvarbu net – n e r e i k s m i n g a:
   “Seimas pripažino partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos valstybės vadovu (16) alkas .lt
   2018 11 20 10:47”

  • stasys:

   Ne už simbolius žmogus kovojo ir žuvo ..

 2. Kodel:

  Kilo mintis pasukti galva i sona?

  • Vaclovas Mikailionis:

   Komisija parodė savo apgailėtiną skonį atrinkdama primytiviausią paminklą. Juk tai kapinės kaip paminklų ir priminimų vieta, rodanti tautos estetinį lygį, tai savita galerija, kurioje amžiais grožėsimės arba abejingai praeisime pro šalį. Beje, greta yra Menininkų kalnelis, kuriame daug įspūdingų meno kūrinių, greta kurių bus ypač nejauku didžiam kariui bei istorijos mokytojui iš Alytaus. Padaryta viskas, kad tik neliktų jokios individualybės, jokių užuominų, jog tai mūsų didvyris, o ne dar vienas “kažkas” greta AMB. Juk įstabi, pavyzdžiui, buvo nuotrauka su dviem sakalais ant pečių – ir savita, ir poetiška kovotojo, kuriam padeda visa Lietuvos gamta, įvaizdis. Ir kodėl ant postamento katalikiškas kryželis lyg kokiam vienuoliui, o ne Vyriausiajam kariumenės vadui prideramas Vyties kryžius, kuriuo jau pažymėta daugybė partizanų kapaviečių? .

   • Garbes žinija:

    Puikus pastebejimas brangus Vaclovai, ir ypac prisimenant netgi paciu laidotuviu iskilmeje virs kapiniu kelis ratus apsukusia vanagu pora (kai kas iziurejo, tarpe burzgianciu vis per jas i Oro uosta lektuvu). Butu puikiausias iprasminimas, dabar zodis musu didvyrio-vadovo dukrelei. Be jos pritarimo joks antkapis neimanomas.

    O ALKAS ta komisijos sastata verciau lai paviesina.

   • stasys:

    Vaclovui > I klausimus kodėl būtent toks paminklas išrinktas neatsakysiu . Man neteko anksčiau matyti diskusijų viešoje erdvėje apie ta konkursą , iš to kas buvo pasiūlyta konkurse tas mažiausiai iškreipia žmogaus atmintį ir mažiausiai pateikia informacijos kuri nėra būtina perlaidojant žmogų . Nežinau ar tam reikalinga kurti kokius tai obeliskus . Didį žmogų papuošia ir kuklumas ir jį prisiminsime ne dėl įspūdingo jam skirto paminklo .Gal tuo ir skiriasi A.Ramanausko kapas nuo menininku kalvelės ?

    • Vaclovas Mikailionis:

     Sutinku, nereikia kurti obeliskų, tačiau individualybė atsispindėti privalo.
     A. Ramanauskas juk buvo ir romantiškas didvyris, ir puikus rašytojas (sk. “Daugel krito sūnų…”), o ne eilinis kariškis. Jis nusipelno ir Vyties kryžiaus, kaip ir kiti Lietuvos karvedžiai. Turėkime omenyje ir tai, jog čia kuriama Tautos vadovų galerija. Po A.Brazausko Jis, berods, tik antrasis šioje eilėje. Beje, kapai turi išliekamąją bei estetinę vertę, o ne tik antkapio paženklinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: