Tyrimus dėl koronaviruso atlieka ir Nacionalinis vėžio institutas (0)

Nacionalinis vėžio institutas | NVI logo

Nacionalinis vėžio institutas | NVI logo

Koronaviruso mėginiai nuo šiol bus tiriami ir Nacionaliniame vėžio institute (NVI) – Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL) įvertinus įstaigos galimybes ir pasirengimą į koronaviruso infekcijos nustatymo vietų tinklą balandžio 3 d. įtraukta ir NVI laboratorija. Balandžio 4-os rytą jau buvo patikrinta 100 mėginių.

Kaip pabrėžia NVI vadovė prof. Sonata Jarmalaitė, šis sprendimas yra personalo įgūdžių ir techninių galimybių įvertinimas.

„Penktadienį NVI sėkmingai startavo COVID-19 laboratorija. Ji atsirado NVI mokslininkų ir partnerių geranoriškumo dėka, kai niekam nebuvo gailima nei patalpų, nei prietaisų, saugotų moksliniams darbams. Stiprus nematomas priešas suvienijo visus. Dėkojame mūsų jauniems talentingiems mokslininkams, medicinos biologams ir medicinos genetikams, kurie jau tiria COVID-19. Trys komandos dirbs pamainomis, kad tyrimai vyktų nestojančių srautu visą savaitę. Tuo pat metu rengiame slaugytojų komandą, kuri bus pasirengusi paimti mėginį vietoje – NVI. Ir labai laukiame valdžios leidimo pradėti medikų testavimą, kad visi jaustumės saugūs“, – kalbėjo NVI direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai, laikinai einanti direktorės pareigas prof. S. Jarmalaitė.

Kaip pasakojo NVI Genetinės diagnostikos laboratorijos vedėja dr. Rasa Sabaliauskaitė, per labai trumpą laiką teko atlikti daug namų darbų.

„Ketvirtadienį buvo sudėti paskutiniai štrichai ir atliktas testinis eksperimentas. Gavome du užkoduotus viruso mėginius ir laboratorijoje turėjome nustatyti, kokius mėginius gavome: teigiamus, neigiamus ar teigiamą ir neigiamą. Tuo pačiu metu darėme ir procesų optimizavimą, kad tyrimo atsakymą gautume ne tik maksimaliai greitai, bet ir kiek įmanoma saugiai“, – pasakojo dr. R. Sabaliauskaitė.

Jos teigimu, pagrindinis įgūdis, kurio reikės visiems naujosios laboratorijos darbuotojams, mokėti dirbti su koronaviruso detekcijos rinkiniais, mokėti „skaityti“ ir vertinti gaunamus duomenis. Ir, žinoma, saugumas, saugumas ir dar kartą saugumas.

„Su tuo problemų tikrai nekils, nes mūsų kolegos turi daug patirties ir įgūdžių atliekant molekulinius tyrimus, testuojant genetinius pokyčius klinikinėje medžiagoje. Todėl visi džiaugiamės šia nauja atsakomybe padėti Lietuvai kovoti su koronaviruso pandemija“, – kalbėjo Genetinės diagnostikos laboratorijos vedėja.

Imunologijos laboratorijos specialiose švariose patalpose įkurtoje naujojoje laboratorijoje naudojama specializuota genetinės diagnostikos įranga. Dalį reikalingų prietaisų skyrė NVI mokslinės laboratorijos, o svarbiausią realaus laiko PGR prietaisą NVI laikinam naudojimui perdavė VU Botanikos Kairėnų sodo mokslinė laboratorija.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: