Prezidentas Kaune susitiko su karštosios koronaviruso linijos darbuotojais ir savanoriais (0)

G. Nausėda lankosi Kaune | prezidentas.lt nuotr.

G. Nausėda lankosi Kaune | prezidentas.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda balandžio 4 d. Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje susitiko su karštosios koronaviruso linijos 1808 darbuotojais ir savanoriais.

Šalies vadovas pabrėžė, kad šiandien Lietuvoje atliekami ne tik koronaviruso testai – mūsų pilietiškumas taip pat laiko svarbų testą. Šiandien sutikti savanoriai demonstruoja, kad jie pilietiškumo testą išlaiko aukščiausiu įmanomu lygiu.

„Matydamas savanorių pasiaukojimą ir ryžtą, aš dar tvirčiau tikiu, kad mes sėkmingai įveiksime mums tekusį iššūkį. Tokiais momentais aš didžiuojuosi Lietuva ir lietuviais, kurie sudėtingomis aplinkybėmis geba susivienyti, stoti kaip mūras, vienas šalia kito, pamiršti nesutarimus ir beprasmiškus ginčus, ir daryti tai, kas šiuo metu yra reikalingiausia“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad šiuo metu savanoriai sudaro net 90 proc. koronaviruso karštosios linijos veikloje dalyvaujančių asmenų. Jie darbuojasi keliomis pamainomis visą parą, pasirengę bet kada suteikti informacijos gyventojams, nukreipti sergančius asmenis į mobiliuosius tyrimo punktus ar profesionalių medikų konsultacijoms.

Pasak šalies vadovo, karštosios koronaviruso linijos savanoriai reikšmingai sumažina Bendrojo pagalbos centro ir Greitosios medicinos pagalbos dispečeriams tenkantį krūvį, taip pat leidžia budintiems gydytojams daugiau dėmesio skirti svarbiausiems klausimams ir sunkiausiems atvejams.

Karštoji koronaviruso linija 1808 pradėjo veikti 2020 m. kovo 13 d. Nuo tada ji jau sulaukė daugiau kaip 135 tūkst. skambučių – nuo 5 tūkst. iki 15 tūkst. per dieną.

Į karštosios linijos veiklą iki šiol įsitraukė apie 600 savanorių, dar 300 savanorių laukia eilėje. 60 proc. visų karštosios linijos darbuotojų neturi medicininio išsilavinimo, 30 proc. yra savanoriai medikai ir rezidentai, 10 proc. – Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai.

Prezidentas Gitanas Nausėda tai pat pažymėjo, kad švelninti karantino sąlygas reikės labai atsargiai ir palaipsniui. Svarbu, kad nekiltų antroji epidemijos banga.

„Šitoje vietoje norėčiau būti labai atsargus, tikrai nesinorėtų padaryti klaidų tokioje lemtingoje stadijoje, kuomet, viena vertus, tikimės perlaužti stuburą koronavirusui, bet jei padarysime per anksti, galime sulaukti antrosios bangos“, – žurnalistams Kaune sakė G. Nausėda.

Šio ryto duomenimis, Lietuvoje atvirtintas 771 koronaviruso atvejis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: