Reikšmingiausios lietuvių autorių knygos – neišeinant iš namų (0)

2020 metų knygos | LNB nuotr.

2020 metų knygos | LNB nuotr.

Laisvą laiką mėgstančius leisti su knyga, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia pasidomėti lietuvių autoriais.

Įdomiausias, daug atgarsio sukėlusias pastarojo meto lietuvių rašytojų knygas neišeinant iš namų galima skaityti portale www.ibiblioteka.lt.

Virginija Kulvinskaitė „Kai aš buvau malalietka“

Virginija Kulvinskaitė „Kai aš buvau malalietka“ | vaga.lt nuotr.

Į kūrybingiausių 2019 m. knygų dvyliktuką ir Metų knygos suaugusiesiems penketuką patekusi, socialiniuose tinkluose gausiai aptarinėta „išpažintinė“ knyga pasakoja apie laukinį XX amžiaus dešimtąjį dešimtmetį Vilniuje: kioskelių erą, pirmuosius naktinius klubus, autorei svarbias sostinės gatves ir skersgatvius. Tai visos kartos patirtis, parašyta taip, kaip ir išgyventa.

Antanas Šileika „Basakojis bingo pranešėjas“

Antanas Šileika „Basakojis bingo pranešėjas“ | knyguklubas.lt nuotr.

Antanas Šileika „Basakojis bingo pranešėjas“ | knyguklubas.lt nuotr.

2018-aisiais Metų knyga suaugusiesiems išrinkta atsiminimų knyga žaismingai ir atvirai, ironiškai ir jaudinamai pasakoja apie lietuvių emigrantų sūnaus gyvenimą dviejose tėvynėse – Kanadoje ir Lietuvoje – nuo XX a. septintojo dešimtmečio iki šių dienų.

Gabija Grušaitė „Stasys Šaltoka: vieneri metai“

Gabija Grušaitė „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ | leidyklalapas.lt nuotr.

Gabija Grušaitė „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ | leidyklalapas.lt nuotr.

Antrasis jaunos autorės romanas – tai šiandienos istorija apie vidinę trisdešimtmečio vyro transformaciją, laimės bei prasmės paieškas ir tikro žmogiškojo santykio ilgesį. Knyga dalyvavo 2018-ųjų Metų knygos rinkimuose.

Laura Sintija Černiauskaitė „Šulinys“

Laura Sintija Černiauskaitė „Šulinys“ | Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.

Laura Sintija Černiauskaitė „Šulinys“ | Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.

Žlugus vilčiai, kad mylimasis paliks žmoną ir pradės gyventi su ja, jauna moteris iš nevilties įstumia savo dukrelę į šulinį. Rašytoja, vaizduodama komplikuotus šeimų santykius, svarsto, kokios priežastys gali privesti moterį iki tokio nesuvokiamo nusikaltimo. Knyga dalyvavo 2018-ųjų Metų knygos rinkimuose, yra įtraukta į kūrybiškiausių 2018 m. knygų dvyliktuką.

Sigitas Parulskis „Amžinybė manęs nejaudina“

Sigitas Parulskis „Amžinybė manęs nejaudina“ | knygos.lt nuotr.

Sigitas Parulskis „Amžinybė manęs nejaudina“ | knygos.lt nuotr.

Esė knyga, sudaryta, anot autoriaus, iš daugelio savarankiškų tekstų, pasakojančių „apie stingstantį laiką ir jame atsispindintį grožį, ir negandą, ir atmintį, ir dar kažką, kas labai konkretu ir sunkiai įvardijama, bet labiausiai ji apie dabartį, apie mus, čia gyvenančius ir jaučiančius“. Knyga įtraukta į kūrybiškiausių 2018 m. knygų dvyliktuką.

Portale www.ibiblioteka.lt galima rasti per 2200 elektroninių knygų, kurias skaityti galima bet kokiame elektroniniame įrenginyje su interneto prieiga ir tai nieko nekainuoja. Norint pasiskolinti elektroninę knygą, reikia prisijungti su LIBIS skaitytojo pažymėjimu ir užsisakykite norimą leidinį. Jį skaityti galima 14 dienų su galimybe pratęsti skaitymo laiką dar dviem savaitėms. Vienu metu galima skolintis vieną ar dvi knygas. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka linki gero skaitymo.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: