Prasiskyrę pilvo raumenys: viskas, ką reikia žinoti (0)

riebalu-nusiurbimas

www.svplastic.com nuotr.

Po gimdymo daugelis moterų siekia kuo greičiau grįžti į priešnėštuminį savo kūną, nes po pokyčių jaučiasi nepasitikinčios savimi, negražios, nepilnavertiškos. Tai nutinka net ir toms moterims, kurios prieš nėštumą ir jo metu reguliariai sportavo, sveikai maitinosi. Savaime suprantama, kad tokie dideli kūno pasikeitimai kiekvienai moteriai sukelia lengvą šoką ir jos visais būdais stengiasi kūną grąžinti į prieš tai buvusias formas. Deja, ne visada sėkmingai, ir tam yra priežastis. Kartais pilvo raumenų diastazę išgydyti gali tik pilvo plastika, o plokščią pilvuką grąžinti – riebalų nusiurbimas. Pakalbėkime apie tai, ką reikia žinoti apie prasiskyrusius pilvo raumenis.

Kas yra pilvo raumenų diastazė?

Pilvo raumenų diastazė – tai sutrikimas, kuris apibūdinamas kaip tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas į skirtingas puses. Šis prasiskyrimas gerokai sumažina pilvo raumenų jėgą ir tvirtumą. Moteriai esant nėščiai ir jos gimdai sparčiai didėjant, ši pradeda remtis į pilvo raumenis ir taip juos praskiria. Negana to, lemiamą vaidmenį čia atlieka ir nėštumo hormonai, kurie susilpnina šių raumenų audinius.

Pilvo raumenų diastazė moterims gali sukelti:

·  nugaros skausmus;
·  raumenų silpnumą;
·  šlapimo nelaikymą;
·  įvairias odos infekcijas.

Daugeliui moterų sunku atskirti, kada ponėštuminis pilvukas yra prastos mitybos ir nejudėjimo, o kada – šio pilvo raumenų prasiskyrimo pasekmė. Dažnu atveju priežastis būna pastaroji, ir tada problemą padėti išspręsti gali tik pilvo plastika, kartais – ir papildomai atliekamas riebalų nusiurbimas (apie tai daugiau galite sužinoti svetainėje Svplastic.com).

Tyrimų duomenimis, po pilvo plastikos operacijos visų besiskundusių nugaros skausmais moterų (51 %) skaičius sudarė tik 9 %, o šlapimo nelaikymas, kuriuo skundėsi 42,5 % apklaustųjų, kaip problema išliko mažiau nei 2 % moterų.

Kas priklauso rizikos grupei?

Iš tikrųjų, didžiajai daliai moterų gresia patirti pilvo raumenų diastazę, jeigu jos gimdo antrą ir daugiau kartų. Vis dėlto, didžiausia rizika kyla ir toms moterims, kurios:

·  Yra perkopusios 35 metų ribą.
·  Laukiasi daug sveriančio kūdikio.

Jeigu esate ta, kuriai šis sutrikimas pasireiškė, jūs tikrai ne viena – apklausos rodo, kad net viena iš trijų moterų turi prasiskyrusius ilguosius pilvo raumenis. Moterys, sužinojusios diagnozę, turi du pasirinkimus. Toms, kurioms rūpi, kaip atrodo jų kūnas ir jame nori jaustis gerai, rekomenduojama kreiptis į chirurgijos specialistus ir atlikti pilvo plastiką. Be kita ko, tuo pat metu gali būti atliktas ir riebalų nusiurbimas. Ši kombinacija kaipmat grąžina kūną į priešgimdyvinę išvaizdą.

Kaip suprasti, kad raumenys prasiskyrė?

Ar turite prasiskyrusius pilvo raumenis, jums gali padėti suprasti paprastas testas, kurį galite atlikti namuose. Atlikite kiekvieną žingsnį paeiliui:

1.  Atsigulkite ant nugaros, sulenkite kojas per kelius, o pėdas tvirtai priglauskite prie žemės.
2. Vieną ranką pakiškite sau už galvos, o kitą ranką ant ilgųjų pilvo raumenų. Jūsų pirštų galiukai turėtų liesti skrandį toje vietoje, kurioje yra bamba.
3. Atpalaidavusios raumenis, švelniai pirštais spustelėkite skrandį.
4. Laikydamos pirštus, lėtai kelkite nugarą nuo žemės ir pilvu siekite sulenktų kojų.
5. Tada pirštų galiukais keliaukite į kairę ir dešinę puses, bandydamos užčiuopti ilguosius raumenis.
6. Jeigu jūsų raumenys prasiskyrę, iš abiejų pusių jausite tuščias ertmes.

Prasiskyrus pilvo raumenims, daugeliui moterų kyla klausimas – ar juos galima atstatyti fiziniais pratimais? Iš tikrųjų, tai pamėginti padaryti galima, tačiau net ir šie ne visada gali padėti. Kai nepadeda pratimai, užtikrintai raumenis atstatyti gali padėti pilvo plastika, o kartu su ja neretai derinamas riebalų nusiurbimas – jo metu pašalinamas perteklinis riebalų sluoksnis. Ši kombinacija padeda greitai ir efektyviai pasiekti priešgimdyvinio kūno formas.

Jeigu supratote, kad esate iš tų moterų, kurios kenčia nuo pilvo raumenų diastazės, nenuleiskite rankų. Šiandien medicina yra labai pažengusi, todėl nėštumu galite mėgautis dar labiau nei bet kada anksčiau!

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: