Eugenijai Šimkūnaitei – 100 (0)

Eugenija Šimkūnaitė | J. Danausko nuotr.

Eugenija Šimkūnaitė | J. Danausko nuotr.

2020-uosius – Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Eugenijos Šimkūnaitės metais. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) skyriaus „Mokslininkų rūmai“ planuose buvo numatyta kovo 24 d. surengti renginį, skirtą paminėti mokslininkės habil.dr. E. Šimkūnaitės jubiliejų. Pasitarus su LMA Biologijos, medicinos ir geomokslų ir Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriais ir E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondu, buvo nutarta pakviesti įvairių sričių mokslininkus, pažinojusius dr. E.Šimkūnaitę, pasidalyti informacija apie jos veiklą ir asmenybę.

Dalyvauti renginyje ir skaityti pranešimus buvo pakviesti: akad. Jonas Remigijus Naujalis – „Neužmirštamoji E.Šimkūnaitė – vaistinių augalų tyrėja ir žinių apie tokius augalus skleidėja“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. Nijolė Savickienė – „Ar augalinis vaistinis preparatas tolygus augaliniam maisto papildui?“, gamtosaugininkas dr. Romas Pakalnis – „Gamtojauta ir gamtosauga habil. dr. E.Šimkūnaitės gyvenime“, etnologė Gražina Kadžytė – „Indraja – mito gimimo rekonstrukcija“, akad. Algirdas Gaižutis – „Žmogaus ugdymas ir sveikata“, E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo pirmininkės apibendrinantis padėkos žodis. Renginyje turėjo dalyvauti folkloro ansamblis „Ūla“(vadovė Janina Bukantaitė), E. Šimkūnaitės tekstų iš jos knygos „Gyvenimas be tablečių“ būtų paskaičiusi LMA skyriaus „Mokslininkų rūmai“ vadovė Aldona Daučiūnienė, renginį vedęs ir įžangos žodį taręs Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas akad. Vaidutis Kučinskas.

 Eugenijos Šimkūnaitės metai | lma.lt nuotr.

Eugenijos Šimkūnaitės metai | lma.lt nuotr.

Nesant galimybės surengti viešo renginio (dėl koronoviruso pandemijos), renginio rengėjai medžiaga apie E. Šimkūnaite pasidalijo virtualioje erdvėje:

Legendinei Lietuvos vaistinių augalų žinovei Eugenijai Šimkūnaitei – 100. Akademikas Jonas Remigijus Naujalis

Ar augalinis vaistinis preparatas tolygus augaliniam maisto papildui? Prof. dr. Nijolė Savickienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmakognozijos katedra

Iš Eugenijos Šimkūnaitės rašytinio palikimo. Dr. Romas Pakalnis

Habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės mintys nesensta. Birutė Karnickienė, Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė

Tegul saugo ramybę žolynai. Akademikė Grasilda Blažienė

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: