Plaunančių siurblių robotų tipai: viskas, ką turite žinoti (0)

lazyhouse.lt nuotr.

lazyhouse.lt nuotr.

Grindų valymas, daugeliui mūsų, švelniai tariant, nėra pats maloniausias darbas. O jeigu namuose smagiai žaidžia vietoje nenustygstantys mažyliai ar savo erdve dalinatės su kailiniuotais augintiniais, tvarką palaikyti yra gerokai sunkiau. Visa laimė, kad dabar vis labiau populiarėja rankomis plaunamų grindų valymo alternatyva – plaunantis siurblys robotas, kuris erdvę gali švarinti net efektyviau nei žmogus! Keblumas tik vienas – tinkamiausio pagalbininko pasirinkimas. Kad padėtume nepasiklysti grindis plaunančių robotų labirintuose, rekomenduojame susipažinti su esminėmis gairėmis ir plaunančių siurblių robotų tipais.

Koks robotas – tinkamiausias sprendimas?

Renkantis robotinį prietaisą, turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:

  • patalpos dydį ir dangos tipą;
  • grindų užterštumo lygį;
  • ar ieškoma daugiafunkcinio (ir siurbimo, ir drėgno valymo) roboto;
  • ar reikšmingas prietaiso dydis ir darbo tylumas;
  • specialūs jūsų pageidavimai ir grindų dangos ypatumai.

Kuo ypatingi hibridinio tipo (siurbimo ir drėgno valymo) robotai?

Šie robotai turi dvi funkcijas: dulkių siurbimo ir drėgno valymo. Robotui atlikus sausą valymą, prie prietaiso nesudėtingai tvirtinamas specialus konteineris, skirtas grindų plovimui. Į konteinerį pripylus vandens, kuris drėkina šluostę – robotas pasiruošęs drėgnam valymui.  Vis tik atkreipiame dėmesį, jog toks plaunantis siurblys robotas turi tik pagalbinę plovimo funkciją, todėl šis sprendimas tinkamas ne itin užterštiems paviršiams. Tokio roboto pavyzdžiu gali būti – Mamibot ExVac660 modelis.

Nedideli, specializuoti drėgno valymo robotai

Nedideli robotai turi iš prietaiso apačios tvirtinamą konteinerį, į kurį pilamas vanduo drėkina šluostę. Tinka ir labiau užterštiems paviršiams, su kuriais nepavyksta susidoroti hibridiniams robotams. Kitas jų privalumas – tai vieni tyliausiai veikiančių prietaisų rinkoje – aktualu visiems, auginantiems mažus vaikus, jautriems pašaliniams garsams ir norintiems, robotui atliekant savo darbą, ramiai žiūrėti televizorių ar klausytis muzikos. Dėl savo mažo dydžio šis  plaunantis siurblys robotas puikiai palenda po žemais baldais, patenka į kampus. Rekomenduojame rinktis visiems, kurie turi robotą dulkių siurblį ir ieško sprendimo kokybiškam drėgnam valymui. Tokio roboto pavyzdys –  iRobot® Braava 390 modelis.

Robotas, gebantis įjungti trynimo režimą, turintis lazerinę navigaciją

Tai – bene efektyviausias rinkoje esantis plaunantis siurblys robotas, pasižymintis 4 pakopų grindų valymu: vakuuminis siurblys susiurbia dulkes, plaukus, smulkias šiukšles; drėgnos  šluostės trina valomą paviršių net 10 kartų per sekundę –  imituojami rankų judesiai ir pašalinamos įsisenėjusios dėmės; taip pat purškiamas vanduo, kad būtų palaikoma šluosčių drėgmė. Galima rinktis iš 7 valymo režimų, prietaisas dirba tyliai ir puikiai naviguoja. Tinka visiems, ieškantiems efektyviausio sprendimo sudėtingiausiems atvejams. Šio roboto modelis – HOBOT Legee 688.

Robotinė (akumuliatorinė) šluota

Tai puikus sprendimas tiems, kurie namuose turi „sos“ grindų plotų – pavyzdžiui, nuolat nuo kulinarinių eksperimentų kenčiančią virtuvę ar dažnai pripėduojamą koridorių. Neapsigaukite, ši robotinė šluota yra ne tokia kaip paprastos – įjungus du nuolat besisukantys diskai su valymo šluostėmis visą darbą padaro už šeimininką, o patogus purkštuvas leidžia reguliuoti norimą valomo paviršiaus drėgnumą. Dar keli šio prietaiso privalumai: dirba tyliai, yra bevielis (išvengsite erzinančio laido tampymo), kompaktiškas, turi LED apšvietimą (ypač pravartu, norint pamatyti visas nešvarias vietas, pvz. po lova), tausoja energiją. Be toj, robotinės šluotos, kitaip nei įprastos, nereikia sunkiai stumdyti. Užtenka vos kelių lengvų judesių nešvariam grindų plotui – jokio nuovargio, jokių nugaros skausmų!

Drėgno valymo robotai – puiki alternatyva tradiciniam grindų plovimo būdui, leidžianti sutaupyti brangaus laiko ir džiaugtis švariais namais. Šie prietaisai vis modernėja, tampa inovatyvesni, todėl tikėtina, kad greitu metu sulauksime dar pažangesnių drėgno valymo robotų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: