N. Venckienė. Ar galima buvo tikėtis kitokios teismo nutarties? (11)

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Lietuvos apeliacinio teismo (LAT) teisėjai Aloyzas Kruopis, Regina Pocienė ir Linas Šiukšta 2020 m, kovo 25 d. paliko man galioti tris kardomąsias priemones: 1) intensyvią priežiūrą, 2) 10 000 Eur užstatą, 3) dokumentų paėmimą.

Nutartyje Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai nurodo: Argumentus dėl tariamai kitokios teismų praktikos kitose baudžiamosiose bylose sprendžiant kardomųjų priemonių klausimus kolegija atmeta. Pažymėtina, kad skunde nepaminėta apie jokią konkrečią galiojančią teismų praktiką taikant BPK normas, reguliuojančias kardomųjų priemonių taikymą. Paminėta tik apie keletą plačiau žiniasklaidoje paviešintų kitų baudžiamųjų bylų ir tik apie tai, kad kitiems asmenims tose bylose teismai taikė švelnesnes kardomąsias priemones ir taikė mažesnį tų priemonių skaičių.

Kažin, ar galima buvo tikėtis kitokios LAT nutarties?

Seimas 2010 m. sausio 21 d. nutarimu patvirtino Garliavos įvykių parlamentinio tyrimo išvadas, kad policijos tyrėjai ir prokuratūros pareigūnai, aplaidžiai ir nekompetentingai atlikdami tyrimą ir šio tyrimo kontrolę, pakenkė tyrimui ir sukomplikavo galimybę sėkmingai jį baigti, o užsitęsęs šios bylos tyrimas rodo, kad teisingumui įgyvendinti gali būti padaryta žala, kurios nebus galima pašalinti. 2010 m. vasario 5 d. dėl aplaidaus pedofilijos bylos tyrimo atsistatydino tuometinis Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, kuris vėliau buvusios Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretais pasiekė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko postą, kuriame sėdi iki šiol.

Teisėjų, kurie priėmė šią nutartį, vadovas būtent yra A. Valantinas, netekęs pareigų Generalinėje prokuratūroje dėl pedofilijos bylos, kurioje nukentėjusiąja buvo pripažinta mano mažametė dukterėčia, tyrimo.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų argumentai, kad nepaminėjau apie jokią konkrečią galiojančią teismų praktiką, yra nesuprantami ir nelogiški. Žiniasklaidoje paviešintos baudžiamosios bylos nėra teismų praktika? Kas tai yra? Kolūkio pirmininko nurodymai? Juk galutines nutartis dėl Eligijui Masiuliui ir Raimondui Kurlianskiui kardomųjų priemonių panaikinimo priėmė būtent LAT.

Dar kartą primenu, kad Vilniaus apygardos teismas kyšininkavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais, už kuriuos gresia iki 10 metų laisvės atėmimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Konstantinui Gurinui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Valdimarui Bavėjanui, Vilniaus apygardos teismo teisėjui Henrichui Jaglinskiui vietoje suėmimo paskyrė vieną kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą. Pažymėtina, kad jiems nebuvo paskirta ir jokių kitų kardomųjų priemonių.

Panevėžio apygardos teismas Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, kuriam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir kuriam gresia iki 8 metų laisvės atėmimo, paskyrė tik vieną kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Vilniaus apygardos teismas kyšininkavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais, už kuriuos gresia iki 10 metų laisvės atėmimo buvusiam Seimo nariui E. Masiuliui ir „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui panaikino kardomąsias priemones. Tokį sprendimą patvirtino ir LAT.

Taigi teisminė praktika patvirtina, kad asmenims, kurie įtariami sunkesnių nusikaltimų nei aš padarymu, buvo paskirta tik viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti arba nepaskirta nei viena.

LAT stengiasi akcentuoti, kad aš išvykau į JAV, bet pamiršta pažymėti, jog JAV dėl 35 nusikalstamų veikų manęs neišdavė.

Priminsiu, kad JAV sutiko, kad baudžiamasis persekiojimas mano atžvilgiu gali būti vykdomas iš 39 tik dėl 4, didelio pavojaus visuomenei nekeliančių  veikų. Tai trys nesunkiais traktuotini nusikaltimai ir vienas nusižengimas, už kurį skiriama bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

Mano sulaikymas dėl ekstradicijos tęsėsi 21 mėnesį, kuris privalo būti įskaitytas į skiriamą bausmę, priimant apkaltinamąjį teismo nuosprendį.

Nėra jokios logikos, kai asmenims, kuriems gresia dešimt metų laisvės atėmimo, LAT panaikina visas kardomąsias priemones, o mano atžvilgiu taiko tris kardomąsias priemones, kai jau yra atlikta bausmė.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Arūnas:

  galime tik pasiguosti, kad taip jau yra, nes daug teisininkų teisingumą vykdo pagal užsakymą. Daug laiko turės praeiti, kol sistema išsivalys…

 2. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Citata: “Priminsiu, kad JAV sutiko, kad baudžiamasis persekiojimas mano atžvilgiu gali būti vykdomas iš 39 tik dėl 4, didelio pavojaus visuomenei nekeliančių veikų. Tai trys nesunkiais traktuotini nusikaltimai ir vienas nusižengimas, už kurį skiriama bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu.”
  ***
  Kaip suprantu, kad N.Venckienė nepadarė jokio, net mažiausio nusikaltimo net tada, jeigu būtų spyrusi į DANTIS tam sambo vicečempionui ir visus dantis išspyrusi, nes užpultas BANDITO asmuo turi teisę gintis ir ypač asmuo turintis konstitucinę neliečiamybę. Tai tas išgama vicečempionas turi sėdėti cypėje ir kniaukti kaip ŽIURKĖ. Kartu su juo turi sėdėti Skvernelis, Degutienė, Grybauskaitė ir t.t.
  ***
  Tačiau kaip suprantu teisėjos kvalifijaciją turinti N.Venckienė nesupranta net elementarių dalykų. Na tai tegu būna kalta.

 3. Žodžio laisvė...:

  Ponia Neringa,susikaupk,įsitempk,pačiupk ištvermę ir dvasios stiprybę,ir žinok ,kad po blogų ir sunkių
  išgyvenimų,būtinai ateina šviesios ir laimingos dienos,blogis nueina į praeitį,o ateina gėris,kuris padaro
  žmogų stipresniu dvasiškai ir leidžia tęsti gyvenimą be sutemų ir dvasios ramybę iki gyvenimo galo.
  Žmogaus prigimtis yra džiaugtis kiekviena gyvenimo diena iki finišo.Reikia žinoti,kad jei šiandien sunku,tai rytoj bus lengviau.Kiekvienas žmogus to tikisi ir linkiu tau to paties – tikėti ir laukti šviesesne
  rytdiena.

 4. jurgis:

  kas pergyvena dėl viruso, o kas gelbsti savo kailiuką…

 5. Veronika:

  Neringos atveju tinka lietuviška patarlė:”Kuom pats kvepia,tuo kitą tepa”. Kitaip jų negalima vadinti, tik Teisėsmauka.

 6. stasys:

  Vagies kepurė visada dega , jis visada rėkia , jis visada nekaltas ir jį visada visi skriaudžia . Šeip man patinka jog autorė bando įsisprausti į tuos kitus atvejus , ji ne tik ten tinka bet ir jos vieta šalia tu rezonansiniu kyšininku ir prekiautoju poveikiu. Savus ji jaučia ir žino į ka lygiuotis todėl tokiais atvejais visada suveikia , – o kodėl man tiek daug ? Jei nerūpi visuomenės nuomonė , ji prašo suvienodinti ir pasverti o kaip ji atrodo su tais kuriuos minėjo .

 7. Romas:

  Labai tinkamas N. Venckienės sugretinimas didesnių nusikaltimų ir savojo. Kuris dar labiau išriškina mūsų teisėtvarkos “teisingumą”.
  Suprantama, kad tai daugumai žmonių palieka slogų įspūdį ar net beviltiškumą. Bet pažvelgus į šią situaciją iš distancijos, galima įžvelgti ir optimizmo.
  Juk per sausio įvykius buvo dar daugiau aukų, kraujo, bet jos buvo prasmingos – esame laisvi…
  O Garliavos įvykiai, pedofilijos byla, nors dar lieka ir neužbaigta, padarė tokią atodangą …

  Visi ateiname su kažkokia misija. Manau, kad visos aukos yra prasmingos, jos atliko savo misiją. Pagarba Neringai. Sveikatos jai ir stiprybės.Tai ne pabaiga. Tikrieji nusikaltėliai tikėjosi, kad ši byla visiems atsibos, pasimirš, bet jie klysta. Viskam ateina savas laikas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: