G. Navaitis. Informacinio karo ginklas – koronavirusas (54)

Gediminas Navaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gediminas Navaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

XXI amžius informacinių technologijų, žinių amžius. Tiek pat teisminga pasakyti – melo ir gandų amžius. Gandai tapo paveikia priemone, kurią naudoja geltonoji, bulvarinė ir panašia įvardinama žiniasklaida. Melo ir prasimanymų pilna internete.

Tyrinėti gandai irgi ne kartą. Psichologas Gordonas Vilardas Alportas (Gordon Willard Allport) pasiūlė gandų įvertinimo formulę, pagal kurią gandas gali būti aprašytas kaip įvykio reikšmingumas padaugintas iš jo dviprasmiškumo ir neaiškumo. Akivaizdu, kad koronavirusas, karantinas mums visiems svarbus įvykis. Taip pat akivaizdu, kad ir jį tiriantys mokslininkai dar daug ko apie šį virusą nežino.

Gandų ir pasakojimų pagrindas bendras. Tai dėmesys visuomenės nestabilumui ar nepatenkintiems poreikiams. Antai, žmogus – voras, Robinas Hudas, Tadas Blinda kovoja už socialinį teisingumą, baudžia tuos, kurių neįstengia nubausti valstybinės institucijos. Gandai ir pasakojimai patvirtina žinojimo bei galios pakeisti padėtį stoką. Jie apibendrina atskirą atvejį, turintį klausytojams platesnę prasmę, atitinkantį jų vaizdinius apie pasaulį. Todėl vieniems žmonėms tas pat gandas yra nieko nereiškianti nesąmonė, o kitiems jų įsitikinimu patvirtinimas. Gando esmė – atskleisti blogį ir apsimetėlius, slepiančius tiesą.

Gandas yra veiksminga informacijos skleidimo priemonė, kuri remiasi žmonių baimėmis ir norais. Taigi, yra visos prielaidos gandams apie koronavirusą sklisti. O juos skleidžiantys gana retai nori mums gero.

Europos išorės veiksmų tarnyba (EEAS) paskelbė pranešimą apie dezinformaciją, kuri skleidžiama apie koronavirusą. Svarbiausia šio pranešimo žinia – gausėja melagingų žinių, Ją kryptingai skleidžia Kremliui pavaldi ar artima žiniasklaida. Nemažai melagingų žinių paskelbia socialinių tinklų dalyviai.

EEAS pateikė daug dezinformacijos pavyzdžių. Iš jų labiausiai paplitę:

 • Koronavirusas yra biologinis ginklas, kurį naudoja Kinija ar JAV.
 • Koronavirusas neatsirado Uhane. Ji sukūrė JAV kariškiai.
 • Centralizuota valstybė, tokia kaip Kinija, geba įveikti koronavirusą, o demokratinės valstybės – ne.
 • Europa turėtų būti dėkinga Kinijai už koronaviruso plitimo sustabdymą.
 • Pandemiją sukėlė migrantai, kurie koronavirusą platina Europoje.
 • Koronavirusas yra susijęs su 5G internetu. Uhanas yra 5G bandymo vieta.
 • ES nėra pasirengusi skubiai teikti paramą savo valstybėms narėms – vietoj to jos turi pasitikėti išorės parama (pvz., iš Kinijos).
 • Šengeno sutartis nebeegzistuoja. Europiečiai yra karantine, tačiau migrantai gali laisvai judėti po Europa.
 • Koronavirusas yra apgaulė, jo nėra.
 • Koronavirusui išgydyti yra natūralių priemonių.

Naudodamasi koronaviruso sukeltomis problemomis, rusiška propaganda tęsia jai įprastu idėjų, kuriomis siekiama susiskaldyti visuomenę, pasėti nepasitikėjimą, kelti sumaištį platinimą. Pastebimi rusiškos dezinformacijos skirtumai jei žinios platinamos vidaus ar tarptautinėse auditorijose.

Rusijos auditorijai skirtuose pranešimuose koronavirusas apibūdinamas kaip užsienio agresijos būdas, teigiama, kad jis sukurtas slaptose JAV ar Vakarų šalių laboratorijose, pabrėžiama, kad koronaviruso iššūkiui Europa nepasirengusi, o Rusija sėkmingai su juo kovoja.

Pranešimuose skirtuose tarptautinei auditoriją (skelbiamuose anglų, vokiečių, italų ar lietuvių kalbomis) daugiausia dėmesio skiriama sąmokslo teorijoms, susijusioms su „pasauliniu elitu“, biologinio ginklo bandymu. Jomis siekiama sukelti nepasitikėjimą nacionalinėmis ir ES institucijomis, sveikatos apsaugos sistemomis ir mokslo žinovais. Pavyzdžiui Rusijos okupuotame Kryme įkurtas tinklalapis „Naujienų frontas“ paskelbė straipsnį „Lietuviai pradėjo užsikrėtusių koronavirusu tautiečių „medžioklę“. Užtenka perskaityti vien pavadinimą – komentuoti nereikia. Tinklalapis „Sputnik“ paskelbė medžiagą, kurioje išsakyta prielaida, kad koronavirusas sukurtas Latvijoje, nes šioje šalyje daug talentingų mokslininkų ir farmacininkų, o pandemija naudinga valdžiai. Gal kam ir patiks „pagyrimas“ talentingiems latviams?

Gandams nebūdingas logiškumas ir nuoseklumas. Jis nebūdingas ir dezinformacijai, kuria siekiama įbauginti ir sujaukti mąstymą. Todėl ta pati dezinformacijos priemonė vieną dieną gali skelbti žinią, kad pandemija tėra prasimanymas, o kitą – pranašauti pasaulio pabaigą. Tačiau išlieka pagrindinis teiginys – vakarai blogis, Putino režimas gėris. Šiuolaikinio rusiško imperializmo ideologas A. Duginas rašo, kad pandemija „išvalys pasaulį“. O kaip atrodys „švarus pasaulis“? Jame neliks demokratijos, bus įvesta griežta karinė diktatūra. Taigi, dar kartą bandoma įteigti, kad Putino Rusija gerovės ir laisvės šalis. Deja, vis atsiranda besmegenių, kurie tuo patiki.

Jei bent dalis žmonių patikės, dezinformacija – ją skleidžiančių tikslas bus pasiektas. Todėl turime likti budrūs, turime mąstyti ir nepasikliauti gandais, turime rinktis patikimus informacijos šaltinius, nes nekenčiantys Lietuvos dirba savo juodą darbą.

Autorius yra Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorius, socialinių mokslų daktaras

Kategorijos: Akiračiai, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

54 komentarai

 1. Gedvydas:

  Geriausia kas parašyta apie virusą ir politiką. Lopatologai nulio verti.

 2. Simona:

  Tik “Alke” randu tokio lygio tekstus. Sekmes ” Alkui” ir autoriui

 3. amber:

  viruso kilmės ištakos globalizmo ideologijoje ir jo propaguojamame gyvenimo būde… manau, kad šiuolaikiniame pasaulyje tiesa užkoduota sąmokslo teorijose…

 4. Stebėtojas:

  Viskas teisingai, bet kur, tvojumatj, medicininės kaukės?! Kodėl jų iki šiok nėra prekyboje?! Čia kažkas siūlė patiems pasisiūti (?!)… Kostiumus ar sukneles patys sau siuvatės?! Taigi. Šta čia ir prasideda politika, ideologija, dezinformacija ir t.t. …

 5. mociute:

  is tiesu, ivairus susirgimai – virusiniai ir nevisai buvo,budavo ir bus. Taciau niekada nebuvo sukelta tokia psichoze kaip dabar o Lietuvos dabartine valdzia jau “perspjove” visus kitus siurpindami zmones Lietuvoje ir net iseivijoje ir taip galinaga banga pildami vandeni ant cia aprasytu propagandistu maluno.
  Lietuvos sveikatos ministeris kuris ne pirsto nepajudino pries pora menesiu kai tik pasigirdo pirmos zinios apie covid-19 plitima ir tik dabar atsibudo kar reikia apsirupinti butinomis priemonemi!
  O kad zmones to nematytu pasitelkia gasdinimu ir kitokiu “baubu” pagalba….
  Labai idomu kaip su antibiotiku, be kuriu niekas neiveiks nei sio nei kitu virusu, atsargomis Lietuvoje????

  • Stebėtojas:

   Tai kad, močiute, mūsų valdžios dauguma – tai “homo sovieticus”! Vietoj to, kad mąstyti, analizuoti, numatyti ir aprūpinti gyventojus būtinomis apsaugos bei medicininėmis priemonėmis, jiems proto užtenka tik gąsdinti, drausti ir bausti… Vargas tau, Jeruzale, ir tavo vaikams! 😇

   • mociute:

    ….o cia dar ir artejanciu rinkimu kompanija….. Tooookia proga valdantiesiems “sublizgeti” uz mokesciu moketoju pinigus…….

   • mociute:

    ….o cia dar ir artejanciu rinkimu kompanija….. Tooookia proga valdantiesiems “sublizgeti” uz mokesciu moketoju pinigus…….

   • Žemyna:

    Va čia tamsta klysti. Būtent sovietmečiu mokiniai bei studentai gavo rimtus karinius mokymus. Studentės gavo papildomą – karo med. seserų bei civilinės gynybos specialybę. O apie to meto medicinos studentų šios srities „pakaustymą” nėra ką ir kalbėti. Todėl tos kartos žmonės gaudė orą, matydami, kaip tvarkomasi su Alytaus gaisru, kaip dabar su korona tvarkomasi.
    Gaudė orą ir tada, kai Seimas priimdavo tai tokį, tai anokį įstatymą, absoliučiai nuginkluojantį Lietuvą, paliekantį ją pliką, basą, be reikiamų žinių ir įgūdžių – guodžiant, jog „RU jau nebe ta, tie laikai nebegrįš*”! Tartum mes būtume į Rojaus planetą persikėlę, ir čia nei karų, nei kitų nelaimų, nei mūsų žemių trokštančių kaimynių nebebus. Dar ir šauktinių atsisakė! Buvo suokiama apie tai, kad Vakaruose jų nėra, ten pakanka profesionalų! (kodėl ne, jei didžiulėje tautoje tų profesionalų surenka daugiau, negu LT gyventojų… 🙂
    „Homo sovietikai” prisimena anų laikų posakius: Čtob etu energiju, da v mirnych celiach! (apie viską kalbant – apie ne šiaip geriausių, bet genialių SSSR protų metimą būtent į karo mokslą ir karo pramonę; apie pinigų, ginklų metimą į karo zonas bei karo provokacijoms ir t.t.). Jei visa tai būtų metama į taikias imperijos gyvenimo sritis, į socialinę sritį, bijau, kad nei dainuojančių, nei žydinčių, nei kitokių revoliucijų nebūtų, nepavyktų.
    Kol niekur neišnyko epi- / pandemijos, kol neišnyko karai dėl teritorijų ir įtakos, nusikalstama atsisakyti bent ne prastesnės už kaimynės VISŲ (gyventojų bei specialistų) parengties profesionaliai veikti ypatingosios padėties sąlygomis. Akivaizdus to rezultatas – štai tokie parlamentarai, tartum akli, ar užsienio agentai būtų, ieškantys ŽT pažaidų galimų užkrato nešiotojų izoliacijoje, o ir merai, kurių darbas panašesnis į sabotažą.
    ————————–
    * O būtų įdomu atsukti to meto juostas ir sužinoti, kas buvo aktyviausi „taikios LT” įstatymų stūmėjai? Gal jie ligi šiol ir šioje, ir kitose srityse „pažangia” kryptimi darbuojasi?

  • KKPMW:

   Viskas gerai, bet viena pataisa: antibiotikai žudo bakterijas, virusmas jie nieko nepadaro.

 6. fakus ant stalo:

  ok, dedam faktus ant stalo. susėda kompetetingiausi abiejų teortijų specialistai ir tegul įrodo, kieno tiesa. bet, kaip rodo asanžo pavyzdys, valdžios oponentas sodinamas kalėjiman (mažiausia), arba nužudomas. straipsnį galima vertinti kaip valdžios (nelegitimios) propagandą.

 7. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Štai kokie rimti pareiškimai jau atsiranda (4:11 trukmės)
  _________________________________________
  youtube.com/watch?v=b_RM1rsS4cc

 8. T0mas J.:

  Iš pateiktų 10-ies “dezinformacijos” pavyzdžių net 4 yra ne dezinformacija (pirmi 3 ir septintas).
  Tik laikas patvirtins, ar teisingas yra gandas, jog COVID-19 pandemija yra tyčia paskleista tam, kad kilus didelei baimei ir panikai būtų lengviau po kelių savaičių ar mėnesių pradėti PRIVALOMĄ VISUOTINĮ žmonių vakcinavimą, kas realybėje kartu būtų ir žmonių sučipavimas.
  Kad valstybių vyriausybės ir žurnalistai vykdo sąmoningą panikos kurstymą – tai faktas.
  Šimtams tūkstančių dirbančiųjų Lietuvoje uždrausta dirbti – sustabdyta kirpyklų, restoranų, viešbučių, kinoteatrų, teatrų, bažnyčių, dalies teismų, daugelio parduotuvių, poliklinikų, ligoninių, stomatologijos kabinetų, koncertų salių ir t.t. darbuotojų darbas dėl labai abejotino svarbumo priežasties: dėl naujo gripo, nuo kurio LT mirė mažiau žmonių nei nuo kasmetinio įprastinio gripo – tai faktas.

 9. PRISIMINIAU!:

  Mano bendraamžiai turėtų savo namų rakandus aukštyn kojom apversti – gal dar ras iš sovietmečio užsilikusį, dar veikiantį buitinį UV spindulių aparatėlį? Jei neklystu – juos ar ne latviai gamino. Tai miniatiūrinis aparato, kuriuo būdavo sterilizuojamos gydymo įstaigos, analogas.
  Tokiu apdorojant kambarį, pirma reikėdavo drėgno valymo, ir tik tada įjungti aparatą. Aš dar ir purkštuvu orą išpurkšdavau. Kai juo švitindavau, berods reikėdavo išeiti iš kambario.
  Jei TADA latviai galėjo, tai AR MES ŠIANDIEN NEGALĖTUME tokių prigaminti? Tai buvo gal 1,5 storio, 8 x10 cm dėžutė su gal 0,7 cm pločio plyšiu per visą ilgį, su tokiomis pat kaip klaviatūros„kojytėmis” ir el. laidu. O viduje lemputės. .
  Tai štai galvoju: – o jei tą vienkartinę veido kaukę trupučiuką apipurškus ir tą aparatą į ją tiesiai nukreipus – gal taptų tinkama kelis kartus naudoti? Ir apsaugotų, ir sąvartynų neužaugintume per pusmetį, kiek per 30 m.?
  Šiandien „Daktaro” TV laidoje kalbėta apie tai, kad medvilnės kaukė tik 50% apsaugo.
  Gal būt – nesu su visomis medvilnės audinio rūšimis susipažinusi. Tačiau TIKRO KAIMIŠKO LINO, austo dar pr. a. pr., ar užpr. a. pabaigoje, tie žmonės nematė! Matė nebent pr. a. 2-os pusės fabrikinį.
  Senosios paklodės buvo tokio storo nesuglamžomo ir „neperšaunamo” audinio, ir TOKIO TANKAUS, kad galima nebent su „kerzu” palyginti. Jos būdavo audžiamos, kad tarnautų ne mažiau ,kaip 3 kartoms (palyginkite su dabartiniu, ilgiau 5 m. netarnaujančiu!). Ir nelikdavo jokio ženklo, kad nutrintas, nudėvėtas!
  Tokio viena moteris nepajėgdavo nei išskalbti, nei išgręžti. Jaunystėje bandžiau pasirodyti, jog man jūra iki kelių (nes buvau tikrai labai stipri fiziškai), ir teko pasiduoti – savo rankomis įmirkusios nepajėgdavau iškelti iš vonelės – tokia sunki tikros kaimiškos drobės paklodė. O ištrauktos nepajėgdavau išgręžti, net suimti moteriškos rankos nepajėgė. Tokias, jei neturėjo gręžimo volų, vyrai dviese gręždavo. Fabrikai tokio tankio drobės nežinau, ar audė (nemačiau tokio fabrikinio).
  Tuo audiniu tvarstytos žaizdos labai greitai gydavo – nepalyginti su marlės tvarsčiais. Jo baktericidinis poveikis patikrintas. O jo „požiūris” į virusą lyg ir netikrintas – nes pramonė žengė į pergalingą rytojų su rytojaus medžiagomis? Įdomu būtų patikrinti, gal ir šiuo atžvilgiu rezultatas nudžiugintų?
  Bet kuriuo atveju, dabartinis, palyginti plonas, DROBĖS audinys a) apsaugo gleivines nuo tiesioginio užtiškimo + b) bakterijas „sušaudo”. Taigi, drobės kaukė tikrai ne minusas.O jei iš vidaus pusės dar kišenėlę šviežiai sutrintai česnako skiltelę įmontavus…
  O kai jau visi audiniai baigsis, mausiuosi ant galvos maišus, skirtus kopūstus raugti – ten viduje oro daug, nepristigsiu, o virusas tikrai neįsiskverbs. Jie skaidrūs, per juos viskas matosi. Taigi, kai pamatysite žygiuojant maišą per miestą, neišsigąskite – tai aš.
  O – dar vienas naudingas daiktas ūkyje – tai sustumiamos lazdos šluotoms ir pan., arba suomiškos lazdos. Tokią atkišus, paprasta palaikyti reikiamą atstumą tarp žmonių. O ir praeiviai, pamatę žmogystą su atkišta lazda tikrai dėl viso pikto pasitrauks į šalį. Gal ir virusas bijos tokios – su maišu ant galvos ir lazdomis ginkluotos?
  Šios dienos malda baigta.
  Gal būt.

 10. Ėjau pro šalį:

  Mes batus, rankogalius, respiratorius ir maistą iš parduotuvės nukenksminam su garintuvu drabužiams lyginti. Garų temperatūra tenai gana aukšta, tikrai nukenksmina. Mašinoje vairą rankenas su dezinfekcinėm servetėlėmis valome. Daugiau kažką nelabai ir sugalvosi. Pagrindinis dalykas geras miegas, grynas oras, ramybė ir imunitetą stiprinantis maistas – vaisiai, daržovės, pažiaumoti pora tris kart per dieną gryną imbierą, bičių įvairūs gaminiai ir t.t.

 11. Ėjau pro šalį:

  Tiesa, dar pamiršau paminėti, kad geriausias kovotojas prieš virusą ant odos yra kietas muilas ir tekantis vanduo.
  Dėl paviršių, ant kartono virusas gyvas maždaug parą, ant metalo – apie 2 paras, ant polipropileno – apie 3. Porėtuose paviršiuose, pvz., medžiagoje apie 4 val., nes medžiaga traukia iš viruso drėgmę. Teoriškai viruso sklaida turėtų sumažėti esant didesnei oro drėgmei. Šiaip pagrindinis pavojus užsikrėsti per orą, bet yra pavojus ir liečiant užkrėstus paviršius, ypač jei ant paviršių didelis virusų kiekis.

 12. Žemyna:

  Ką daryti, kad karantinas neištuštintų piniginės?
  – respublika.lt/lt/naujienos/pramogos/naudingi_patarimai/ka_daryti_kad_karantinas_neistustintu_pinigines/

  P.Poderskis: gali būti, kad vakar paimtus koronaviruso mėginius teks išmesti
  – respublika.lt/lt/naujienos/mokslas/sveikata/ppoderskis_gali_buti_kad_vakar_paimtus_koronaviruso_meginius_teks_ismesti/
  (Kas ten per asmenybių karas, kas per sabotažas? Kiek žmonių per tai nukentės?)

  A co to, panowie?
  „Gyvybės ar mirties“ klausimas: V.Putinas kreipėsi į G20 šalis dėl atleidimo nuo sankcijų
  – respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/gyvybes_ar_mirties_klausimas_vputinas_kreipesi_i_g20_salis_del_atleidimo_nuo_sankciju/

 13. Vytautas:

  Karas informacinėje erdvėje, karas tarp komentuotojų. O visa tai galėtų baigtis jei Mokslų akademija tartų savo žodį. Kur jūs akademikai?

 14. Jota:

  G. Navaičio informacija ir yra pati sukčiausia demagogija. Niekuo netikėkit, viskas yra Rusijos propaganda… O kuo tikėti? Nejau tik Navaičiu? Kodėl?

 15. Kęstutis:

  …o tiesa kaip visada, slypi kažkur anapus…

 16. Skolinate darbuotojus?:

  Ką turėtų žinoti darbdaviai, kurie karantino laikotarpiu „skolina“ kitiems savo darbuotojus?
  – 15min.lt/verslas/naujiena/finansai/ka-turetu-zinoti-darbdaviai-kurie-karantino-laikotarpiu-skolina-kitiems-savo-darbuotojus-662-1296174?copied

  O čia Laisvės p-jos elitui gal tiks izoliuotis?
  Keistas plūduriuojantis viešbutis, kurio niekas nenori – net Šiaurės Korėja
  – 15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-istorijos/keistas-pluduriuojantis-viesbutis-kurio-niekas-nenori-net-siaures-koreja-639-1272410?copied

 17. Simona:

  Dezinformacijos tema itin svarbi. Idomu kodel “nepriklausoma ” spauda ja nutylejo.

 18. Vidinis Balsas:

  ” „Naujienų frontas“ paskelbė straipsnį „Lietuviai pradėjo užsikrėtusių koronavirusu tautiečių „medžioklę“. Pasižiūrėkit kas iš tiesų vyksta, pasidomėkit apie tuos mirusiuosius , kokiomis aplinkybėmis jie mirė – kas tai ? Ne medžioklė ?

 19. Vidinis Balsas:

  Kovo 27 d. mirė Klaipėdos universitetinės ligoninės Akių ligų skyriuje gydytas 94 m. pacientas. Vyras sirgo ne viena lėtine liga, jam buvo nustatytas širdies nepakankamumas, cukraligė ir kitos sunkios ligos. Ligoninėje jis gulėjo daugiau nei mėnesį. Pacientui koronavirusas buvo nustatytas tik po mirties. Kaip tvirtino ligoninės vadovas Vinsas Janušonis, koronavirusas vyro mirčiai neturėjo įtakos, nes jo „mirtis buvo tikėtina jau mėnesį laiko“. ( Pacientui koronavirusas buvo nustatytas tik po mirties )
  Nuo koronaviruso kovo 25 d. mirė 79 m. pacientas, gydytas Ukmergės miesto ligoninės slaugos skyriuje. Tyrimas dėl koronaviruso jam buvo atliktas tik po mirties.

  Kovo 24 d. koronavirusas pasiglemžė 90 m. moters gyvybę. Pacientė kovo 16 d. buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės.

  Pirmoji šalyje nuo koronaviruso mirusi moteris taip pat buvo iš Ukmergės. Ji buvo gydyta šio miesto ligoninėje. Šiai ukmergiškei koronavirusas taip pat buvo nustatytas jau po mirties, atlikus autopsiją. 83-ejų pacientė .
  —–
  Kam žūtbūt reikia mirusiųjų nuo karūnos ? Kam reikalingas šis : Informacinio karo ginklas – koronavirusas ???

  • Žemyna:

   Savivaldybių merai nebeturi pinigų gėlių puokštėms, kokiomis anksčiau sveikindavo savo 100-mečius, tad nusprendė, kad biudžetui būtų sveika, jei sumažėtų skaičius galinčių sulaukti 100 m.?

   • Vidinis Balsas:

    Nejuokinga. Jie mirė ne nuo karūnos, bet paskelbė nuo. Pasidomėkit kaip laidojami tokie. Vykdomas žiaurus valstybinis terorizmas. Sėjama baimė ir atskirtis. Kam ir kodėl to reikia ?

    • Žemyna:

     O ar ne keistas sutapimas? Miršta dauguma rizikos grupei priklausantys, paprastai turintys lėtinių ligų senukai. Ligoninėje atsiduria paūmėjus lėtinėms ligoms.
     Net ir nesiaučiant epidemijai, PRIVALOMA įsitikinti, ar tikrai simptomai rodo ligonio lėtinės ligos paūmėjimą, ar tai nėra tas atvejis, kai po jos simptomų kauke pasislėpė siaučianti užkrečiama liga! Kaip matome, jiems arba apskritai tyrimai nedaryti, arba po mirties buvo atlikti, ir, pasirodo, tai buvo jis, virusas. Žinoma, kai žmogaus kūnas nualintas ilgametės lėtinės ligos, jo lėtinės ligos simptomai sustiprėja, jis dažniausiai miršta. Bet ne lėtinė jo liga dėl to kalta – per simptomus reiškėsi visai ne ji.
     Šiandien vyko mūsų „teletiltai” kalbėjosi su manimi ir be manęs. Kitur ES esantys juokiasi iš lietuvių, kad šie verkia viešbučiuose uždaryti, ar kad liepta namuose izoliuotis. Kadangi ne tik LT buvo tokia „gudri”, ir, kai įklimpo į skolas, taupyti ėmėsi, uždarinėdamos mažas ligonines (mat, „neefektyvios”). Pasak jų, tiek mirčių Italijoje, Ispanijoje ir dar kitose, kad žmonės elementariai negauna pagalbos, nes ligoninėse katastrofiškai ir vietų trūksta, ir, kai buvo uždarinėjamos ligoninės, sumažėjo ir gydytojų. Todėl yra vietovių ar ir šalių, kur izoliuojama tiesiog palapinėse šalia ligoninių, o ne viešbučiuose. O Ispanijoje (nežinau, ar visoje) apskritai žiaurus karantinas – nosies iš namų neiškiši, policija (ar kažkokie kiti, gal net savanoriai) ko ne bananais grasina, o kiti kaimynai ploja išėję, kad taip neklaužadoms ir reikia.
     Na, o mums slaugos ligoninės vietų tuoj netruks – per žinias paskelbė, kad slaugomus bei reabilituojamus (ne tik senukus) išrašo namo dar nepasveikusius. Net ir tuos, ko nėra kam namuose prižiūrėti. Iš šeimos gydytojų nei slaugių, kai tokia padėtis, pagalbos nelauk.

 20. Gandai, ar „velniai jį žino”?:

  RU perversmu kvepia?
  – youtube.com/watch?v=qjxgGRm6fEs
  Gal todėl paskelbtos visos Rusios atostogos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: