„Mokslo sriuba“: Vilniaus senamiestyje – pirmoji Europoje parduotuvė be kasų (video) (0)

pirmoji Europoje parduotuvė be kasų | LRT nuotr.

pirmoji Europoje parduotuvė be kasų | LRT nuotr.

Apsipirkimas per kelias sekundes: įeinate į parduotuvę, pasiimate ko reikia ir išeinate. Nereikia stovėti eilėje, bendrauti su kasininku ar skaičiuoti grynuosius – už jus viską atlieka dirbtiniai neuroniniai tinklai, dvylika parduotuvės palubėje esančių vaizdo kamerų ir išmanių inžinierių algoritmai. Kokios technologijos leidžia veikti tokiai parduotuvei?

„Pati sudėtingiausia dalis visgi yra informacijos apjungimas iš skirtingų sensorių, skirtingų neuroninių tinklų į bendrą suvokimo erdvę. Yra labai daug tyrimų, mokslo, programinio kodo kaip suveikia vienas neuroninis tinklas – nustato, kad čia yra žmogus, čia yra ranka, čia yra prekė. Bet kaip tą visą tikru laiku susieti į vieną, kaip susieti

informaciją iš daugelio vaizdo kamerų, kad tiksliai sekti žmones – tai šitoj vietoj tyrimų ir straipsnių yra labai labai nedaug.“ – pasakojo išmanios parduotuvės įkūrėjas, verslininkas Mindaugas Eglinskas.

 pirmoji Europoje parduotuvė be kasų | LRT nuotr.

pirmoji Europoje parduotuvė be kasų | LRT nuotr.

Video:

„Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 14:05 val. per LRT Plius, o išalkus dar – www.mokslosriuba.lt

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: