Meno kūrėjams bus mokama už kūrybines prastovas… (1)

Meno kūrėjas | Alkas.lt nuotr.

Meno kūrėjas | Alkas.lt nuotr.

Kovo 25 d. Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui apmokėti kūrybines prastovas meno kūrėjams, dėl karantino negalintiems iš savo veiklos gauti pajamų, ir skirti šiam tikslui įgyvendinti papildomų lėšų.

Sprendimas priimtas įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų padarinių mažinimo priemonių planą ir išplečiant Meno kūrėjų socialinės apsaugos programos nuostatas. Taip siekiama karantino sąlygomis užtikrinti meno kūrėjų socialinę apsaugą.

Meno kūrėjų, pretenduojančių į kūrybinių prastovų išmokas, skaičiui ženkliai augant, papildomų valstybės biudžeto asignavimų poreikis, tris mėnesius mokant jiems po minimalią mėnesinę alga, sudarys 2 mln. eurų.

Meno kūrėjų socialinės apsaugos programoje karantino laikotarpiui taip pat atsisakoma nuostatos, kad nauja kūrybinės prastovos išmoka iš programos lėšų gali būti skiriama tik praėjus metams nuo skirtos kūrybinės prastovos išmokos mokėjimo pabaigos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Virginijus:

    Atsirado gera proga apsispręsti – kam iš kūrėjų verta skirti paramą. Nes jei būtų šelpiami ir save tokiais vadinantys, bet išties tik chaltūrą tiražuojantys veikėjai, valdžia daugelio žmonių akyse pasirodytų tik kaip švaistūnė krizės akivaizdoje. Kad taip neatsitiktų, pakaktų atsigręžt atgal ir dar syk peržiūrėt visą “Vilnius – Europos kultūros sostinė” projekto dalyvių sąrašą. Iš syk taptų aišku, kas nebevertas paramos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: