Dėl susidariusios padėties opozicija ragina Ministrą pirmininką prisiimti asmeninę atsakomybę (0)

Viktorija Čmilytė-Nielsen | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Viktorija Čmilytė-Nielsen | Alkas.lt, A. Sartanaviciaus nuotr.

Reikšdami susirūpinimą dėl koronaviruso plitimo, bet kartu ir vertindami, kad krizės valdymas virsta vis labiau chaotišku, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos Seime seniūnas ir opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Lietuvos socialdemokratų partijos seniūnė Rasa Budbergytė kreipiasi į Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami nedelsiant prisiimti asmeninę atsakomybę už padėties valdymą.

Pasak trijų opozicinių frakcijų seniūnų, priverstinis grįžusių asmenų karantinavimas, vienoje patalpoje izoliuojant galimai sveikus ir sergančius asmenis, yra netinkamas, todėl Vyriausybė turi skubiai atšaukti privalomą grupinį nuo vakar dienos grįžtančiųjų karantinavimą, pradėti testuoti visus grįžtančius asmenis bei, pasitelkus elektronines priemones, kontroliuoti visus, kurie privalo laikytis karantino, o ne tik grįžtančius nuo kovo 24 dienos.

„Karantinas Lietuvoje tęsiasi jau antra savaitė. Nuo to momento kiekvieną dieną į Lietuvą iš užsienio šalių grįžo šimtai ir tūkstančiai žmonių, kurie turėjo privalomai saviizoliuotis. Tačiau tūkstančiai karantino nesilaikančių asmenų nevaržomai galėjo platinti virusą. Jų laisvės neapribojamos lyginant su tais, kurie privalomai izoliuojami nuo vakar. Kuo šie žmonės skirtingi ir ką tai iš esmės pakeis? Nuo pat pradžių Lietuvoje nebuvo pakankamai testuojama žmonių, medicinos darbuotojai neturėjo tinkamų apsaugos priemonių, o problemos neigtos ir menkintos. Privalomas visų grįžusiųjų – tiek sveikų, tiek galimai infekuotų asmenų – izoliavimas tinkamai neparuoštuose, perpildytose patalpose pirmiausia kuria sąlygas sveikiems užsikrėsti. Kartu izoliuojamos šeimos su mažamečiais vaikais, asmenys esantys rizikos zonoje su asmenimis patiriančiais ligos simptomus. Šis chaosas privalo būti sustabdytas nedelsiant“, – kreipiasi G. Landsbergis, V. Čmilytė-Nielsen ir R. Budbergytė.

Pasak partijų atstovų, grįžę asmenys pirmiausia turėtų būtų tinkamai testuojami, o visų privaloma saviizoliacija būtų kontroliuojama pasitelkiant išmaniuosius sprendimus, elektronines stebėjimo priemones. Taip pat siūloma stiprinti kontrolę, pasitelkiant policijos ir savivaldybių pagalbą.

„Krizės valdymas apima gausybę visuomenės sričių: ne tik sveikatos, bet ir socialinių, saugumo, švietimo, ekonomikos ir t.t. Todėl mes, opozicinių frakcijų atstovai, siūlome koordinavimą ir krizinės situacijos valdymą pakelti į Vyriausybės lygmenį ir, Jums, Premjere, pačiam tiesiogiai imtis vadovavimo pandeminės situacijos suvaldymui Lietuvoje. Laikas negailestingas, todėl dar kartą kreipiamės imtis tiesioginio situacijos koordinavimo. Visi esame suinteresuoti, kad mūsų šalis kuo efektyviau tvarkytųsi su užklupusia krize, išgelbėtume kuo daugiau gyvybių ir patirtume kuo mažesnius nuostolių“, – kreipimesi ragina G. Landsbergis, V. Čmilytė-Nielsen ir R. Budbergytė.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: