Trys Seimo opozicinės partijos dėl padėties šalyje prašo Prezidento sušaukti Valstybės gynimo tarybą (1)

Gabrielius Landsbergis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gabrielius Landsbergis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas kreipiasi į Prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu sušaukti išplėstinį Valstybės gynimo tarybos posėdį, peržiūrėti ir keisti krizės valdymo struktūrą bei užtikrinti medikų tinkamą apsaugą bei testavimą.

„Su didžiuliu susirūpinimu girdime kasdien vis didėjantį medikų pagalbos prašymų srautą, su pagrįstu nerimu stebime valdžios žmonių ir valdininkų aplaidumo, neatsakingumo ir tiesiog negebėjimo kontroliuoti krizę pavyzdžius. Tik nuo aukščiausių ir realią įtaką turinčių pareigūnų priklausys, kokia bus mūsų valstybės rytdiena ir kokios bus pandemijos pasekmės mūsų visuomenei ir valstybei. Todėl siūlome nedelsiant peržiūrėti krizės valdymo grupės – visais lygiais – vadovavimo struktūrą, taip pat ir keičiant vadovybę. Būtina sugrąžinti visuomenės pasitikėjimą, kad valstybė geba valdyti situaciją. Būtina užtikrinti telkiančią lyderystę, gebančią esamą situaciją vertinti ir valdyti plačiau, užtikrinant tinkamą visuomenės informavimą, savalaikę pagalbą ir veiksmų koordinavimą su savivaldybėmis ir kitomis institucijomis“, – į Prezidentą Gitaną Nausėdą kreipiasi G. Landsbergis, V. Čmilytė-Nielsen ir G. Paluckas.

Opozicinės Seimo partijos prašo imtis papildomų priemonių gauti reagentų, pasitelkiant ir Lietuvoje veikiančių biochemijos įmonių potencialą, o gavus reagentus – nedelsiant padidinti atliekamų koronaviruso testų skaičių per parą, į reguliarų ištyrimą įtraukiant visą medicinos personalą.

„Atsižvelgiant į tai, kad viena iš Valstybės gynimo tarybos funkcijų yra nustatyti strategines krizių valdymo gaires, siūlome apsvarstyti galimybę sušaukti išplėstinį Gynimo tarybos posėdį, į kurį būtų pakviesti ir parlamentinių partijų atstovai. Esame pasirengę padėti“, – kviečia opozicinių partijų pirmininkai.

„Jeigu nepajėgiama išspręsti tiekimo problemų, tikslinga leisti įstaigoms tiesiogiai iš galimų tiekėjų įsigyti reagentus ir diagnostines terpes. Kritinėse situacijose ypatingai svarbu išlaikyti pasitikėjimą priimamais sprendimais, vykdomais veiksmais. Pasitikėjimą pakerta problemų dangstymas, klaidų neigimas, išsisukinėjimas ar net melavimas. Lietuvoje esame dar tik pakeliui į sudėtingiausius išbandymus kovoje su užklupusia pandemija. Ją galime įveikti tik susitelkus, profesionaliai organizuojant ir koordinuojant procesus, teikiant patikimą informaciją“, – kreipimesi ragina G. Landsbergis, V. Čmilytė-Nielsen ir G. Paluckas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Klemas:

    Kėsinasi padaryti perversmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: