Lietuvoje nustatyti 83 užsikrėtusieji koronavirusu. Trūkstant reagentų pristabdoma patikra (3)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Kovo 21 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad šiandien, Lietuvoje patvirtinti dar 14užsikrėtimo  koronavirusu (COVID-19) atvejų. Visi užsikrėtusieji yra atskirti ir gydomi ligoninėse, o 1 – namuose. Taigi, iš viso Lietuvoje šiuo metu patvirtintų užsikrėtusiųjų yra 83.

Pranešama, kad Vilniuje nustatyti 9 teigiami atvejai iš kurių 2 įvežtiniai iš Šveicarijos ir Portugalijos su persėdimais Belgijoje ir Vokietijoje, 1 asmuo dirbantis Ukmergės ligoninėje ir 6 – apie kuriuos informacija šiuo metu renkama ir bus patikslinta vėliau. Klaipėdoje nustatyti 4 įvežtiniai atvejai, tarp jų – vidutinio amžiaus pora, visi asmenys pasitikrinti atvyko į Klaipėdos mobilų punktą, tad apie juos informacija bus patikslinta vėliau. Šiauliuose 1 pacientui, grįžusiam iš Meksikos per Turkiją, nustatytas teigiamas koronaviruso atvejis, tačiau dėl geros sveikatos būklės jis izoliuotas namuose.

SAM primena, kad užsakyti reagentai, reikalingi ėminiams dėl koronaviruso (COVID-19) ištirti, dėl nenumatytų aplinkybių šiuo metu dar nepasiekė Lietuvos. Todėl siekiant užtikrinti žmonių, kurių būklė sudėtinga, savalaikį ištyrimą, judriųjų patikros vietų veikla yra perjungiama į taip vadinamą racionalaus veikimo režimą.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ir Vilniaus judriosios patikros vietos, kol užteks reagentų ir toliau dirbs pilnu pajėgumu. Mažesne apimtimi veiks Kauno ir Klaipėdos judriosios patikros vietos, kuriose tyrimų apimtys bus sumažintos perpus, tai reiškia, kad ten bus priimama tik 20 žmonių per dieną. Šios patikros vietos, siekiant protingai naudoti medicinos priemones ir tausoti darbuotojus, dirbs iki vidurdienio, o gavus naujus reagentus ir vėl pradės dirbti pilna jėga.

SAM praneša, kad abi reagentų siuntos jau yra pakeliui į Lietuvą. Viena jų – jau Europoje, kita Europą pasieks per keletą valandų. Tikimasi, kad reagentai Lietuvoje vėliausiai bus kitos savaitės pradžioje, tad tyrimai neturėtų sutrikti.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Konkrečiai šių reagentų negalėjo iš anksto nusipirkti.
  Tačiau visos kitos priemonės, kurios bet kokios katastrofos atveju būtinos? Gydytojų apsaugos priemonės? Visų kitų tarnybų pareigūnų, ryšių tarnybų aprūpinimas? Net jei tai privačios įmonės – jų saugumas svarbus VISAI valstybei, kiekvienam piliečiui. Na, ir pačių gyventojų apsaugos priemonės. Viso ne prasidėjus katastrofai ir pirkimo bumui reikia pirkti, o ramiais laikais, iš anksto, todėl gal ir pusiau pigiau. Surenkamų šildomų angarų izoliuotiems keliauninkams dalys? Patalynė, jei tektų čia 14 d. praleisti. Dezinfekcijos priemonės. Gal būt kažkur reikia vienkartinių indų, įrankių… Visko neišvardinsi. Visa tai turi VISADA būti neliečiamose valstybės atsargose, kad pačią pirmą dieną būtume pasirengę ir aprūpinti.

 2. Kitas praeivis:

  Kiek atsimenu save , kiekvienais metais , gausiau pasnigus kelininkai Lietuvoje nepasiruošę ir užklupti netikėtai..Ši bėda užklupo pirmą kartą, atskleidė kad karalius nuogas.
  Man visada Lietuvio bruožas buvo kuklumas. Bet paskutinius 5-7 metus , tai toks besaikis gyrimasis visur. Istorijoje , kaimynų atžvilgiu , politikoje ir tt. Kartais atrodo , kad Lietuvos žmonės kitoje planetoje gyvena. Penktadienį atsidarė mobilūs patikros punktai šalyje kur gyventojų taikymas vienas iš mažesnių Europoje ir sekmadienį baigėsi regentai.
  Skentantys savo problemas patys turi spręsti . :):):)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: