Lietuvoje mirė pirmasis koronavirusu užsikrėtęs žmogus (tiesioginė transliacija) (2)

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis | Alkas.lt nuotr.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis | Alkas.lt nuotr.

Kovo 21 d. Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. 83 metų amžiaus moteris penktadienį pristatyta į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po moters mirties.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė užuojautą mirusiosios šeimai, artimiesiems.

„Su liūdesiu pranešu, kad nuo naujojo koronaviruso Lietuvoje mirė pirmasis žmogus. Reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems“, – sakė A. Veryga.

Paaiškėjo, kad mirusi moteris prieš tai gydėsi Ukmergės ligoninėje iš kurios buvo išrašyta namo 14-os dienų karantinui paaiškėjus, kad viena Ukmergės ligoninės gydytoja yra užsikrėtusi koronavirus. Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas paaiškino, kad į namus senyvo amžiaus moteris iš ligoninės buvo išrašyta tą pačią dieną, kai buvo patvirtintas koronaviruso atvejis ligoninės gydytojai.  Pasak mero išrašytoji buvo geros būklės, kaip pasveikusi. Tačiau jau kitą dieną ji buvo atvežta į Ukmergės ligoninę sunkios būklės. Jos gyvybės išgelbėti nepavyko.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami kiek įmanoma vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant betarpiškai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių švarai bei kita. Pajutus ligos požymius kreiptis gydytojų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Miręs asmuo nebuvo įtrauktas į koronavirusu užsikrėtusių lietuvių statistiką, tad pagal naujausius duomenis, šiuo metu Lietuvoje užsikrėtė 69 žmonės ir vienas mirė.

Šalies vadovai reiškia užuojautą artimiesiems

Prezidentas Gitanas Nausėda socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašo, kad „pradėdami kovą su virusu, žinojome apie neišvengiamas aukas ir tam rengėmės visais lygmenimis“, tačiau pirmoji netektis, pasak prezidento, turėjo sujaudinti kiekvieną Lietuvos žmogų. „Nėra lengva priimti šią žinią. Kartu su Jumis užjaučiu artimuosius ir linkiu jiems stiprybės. Ši netektis mums primena, kad kiekvienas galime prisidėti, jog virusas nusineštų kuo mažiau mūsų bendrapiliečių gyvybių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo šalies vadovas.

„Savo mintimis esu su viruso aukos artimaisiais, su medikais ir jų šeimų nariais. Su tais, kurie dirba, kad užtikrintų Lietuvos žmonių saugumą, ir su tais, kurie atsakingai rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Likite namuose, įsiklausykite į specialistų žodį ir sudrausminkite tuos, kurie elgiasi neatsakingai“, – rašo Gitanas Nausėda.

Užuojautą šeimai taip pat išreiškė ir premjeras Saulius Skvernelis. „Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, giminėms, artimiesiems. Šią skausmo valandą mes visi su Jumis. Kiekvienas iš mūsų, taip pat ir aš, slapčia širdyse tikėjomės, kad taip nenutiks… Iš visos širdies dėkoju medikams ir kitiems žmonėms, kurie atidavė visas jėgas gydymo procese. Gaila, kad to nepakako“, – sakoma premjero užuojautoje.

S. Skvernelis paprašė Lietuvos žmonių nepasiduoti baimei ir nenuleisti rankų.

„Patikėkite: mūsų medikai yra pilnai pasiruošę suteikti visokeriopą pagalbą tiek užsikrėtusiems koronavirusu, tiek sergantiems kitomis ligomis. Kiekvienam iš mūsų. Jie padarys viską, ką tik gali. Dėl kiekvieno iš mūsų. Saugokime vieni kitus, laikykimės specialistų rekomendacijų ir išlikime susitelkę. Tai vienintelis kelias. Tik visi kartu, drauge, susitelkę galime laimėti šią kovą“ – teigė Ministras Pirmininkas.

Šiuo metu nustatyta karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

Šiandien, kovo 21 d. ryte, 10.00 val., prie Vyriausybės pastato (ant tiltelio) vyks trumpoji spaudos konferencija (brifingas). Joje bus pristatyta naujausios žinios apie užkrato plitimą:

Spaudos konferencijoje Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis pateikė žinias apie įvykį ir atsakė į žurnalistų klausimus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: