Šiandien minima pasaulinė Žemės diena (6)

Žemė. NASA nuotr.

Žemė. NASA nuotr.

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena. Tai astronominis pavasaris, pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. 

Nuo pavasario lygės tamsa užleidžia vietą šviesai, vis ilgesniam saulės ratui. Gamta atgimsta, grįžta paukščiai, prasideda poravimosi ir giesmių metas. Šis pavasaris – kaip niekad ankstyvas. Žemaitijos nacionalinio parko gamtininkai jau užfiksavo parskridusius pirmuosius gandrus. 

Pavasario lygiadienis – astronominio pavasario pradžia, dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę ir ilgėja iki Joninių (trumpiausios nakties). Senovės lietuviai tikėjo, kad lygiadienio rytą išsimaudžius upėje, tekančioje iš rytų, būsi tyras ir sveikas visus metus. 

Dabar lygiadienis švenčiamas visame pasaulyje kartu su Žemės diena.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , .

6 komentarai

 1. Argi:

  Pasaulinė Žemės diena yra balandžio 22d. Tai šiandien ramiai švęskime pavasario lygiadienį. Labai svarbią lietuviško kalendoriaus dieną, bet ne pasaulinę.

 2. Pasaulinė Žemės diena minima kovo 20 – 21 d. (pavasario lygiadienio metu), o visuomeninės organizacijos nuo 1970 m. šią dieną mini balandžio 22 d. kaip Tarptautinę motinos Žemės dieną… 🙂 O iš tikrųjų reikia švęsti JORĘ.

 3. Stiprybės visiems:

  Tegul gražus ir prasmingas metas padeda pereiti sunkius išbandymus.

 4. Garbes žinija:

  Isgelbeta garbe:
  1920 m. į Valstybės Tarybą iškilmingai priimti Mažosios Lietuvos atstovai. Tai buvo simboliškas Didžiosios ir Mažosios Lietuvos susijungimo aktas.
  aina .lt/ lietuvos-istorija-mena-kovo-20-aja/

 5. Žemyna:

  Indija ir Lietuva – atstumo išskirtos, švenčių suvienytos
  – diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/indija-ir-lietuva-atstumo-isskirtos-svenciu-suvienytos-957924

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: