Lietuvoje nustatyti jau 48 užsikrėtusieji koronavirusu (0)

koronavirusas-2-lrv-lt-nuotr

lrv.lt nuotr.

Vėlų kovo 19-osios  vakarą Lietuvoje patvirtinti dar septyni nauji koronaviruso užkrato (COVID-19) atvejai. Taigi vakar iš viso nustatyta 14 koronavirusou užsikrėtusių asmenų. Bendrai Lietuvoje nustatyti 48 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Penki iš naujausiai nustatytųjų atvejų įvežtiniai, ligoniai šiuo metu atskirti ir gydomi: iš Lenkijos grįžęs asmuo šiuo metu yra Santaros klinikose, 2 grįžusieji iš Jungtinės Karalystės – Kauno klinikinėje ligoninėje, 2 asmenys grįžę iš Dominikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Dėl dviejų likusiųjų atvejų renkama detalesnė informacija. Bus patikslinta vėliau.

Visais atvejais vyksta epidemiologiniai tyrimai.

Primename, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų užkratui būdingam požymiui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki požymių pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso užkratu, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

SAM ragina žmones vadovautis gydytojų ir įstaigų nurodymais, tai yra, kiek įmanoma labiau vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant tiesiogiai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių švarai bei kita. Pajutus ligos požymius prašyti gydytojų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Grįžusiems iš užsienio 14-os dienų atskirtis yra privaloma. Pajutus ligos požymius būtina skambinti 1808 (nemokamai, visoje Lietuvoje, visą parą).

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: