EP pasiryžęs nukreipti ES lėšas pandemijos paveiktiems piliečiams, regionams ir šalims (0)

Koronavirusas | sam.lt nuotr.

Koronavirusas | sam.lt nuotr.

Europos Parlamento (EP) Regioninės plėtros komitetas pradeda skubos procedūrą, kad kuo greičiau patvirtintų Atsako koronavirusui investicijų iniciatyvos priemones.

Komiteto pirmininkas Junas Omarjis (Younous Omarjee), suderinęs su politiniais koordinatoriais, prašo Europos Parlamento naudoti skubos procedūrą (apibrėžtą pagal Darbo tvarkos taisyklių 163 straipsnį), kad būtų galima kuo greičiau priimti siūlomas priemones.

Komitetas sutinka pagreitinti teisėkūros procesą teikdamas pasiūlymą be pakeitimų, dėl kurio būtų tiesiogiai balsuojama plenariniame posėdyje. Tokiu būdu turimos ES lėšos būtų kuo greičiau nukreiptos piliečiams, regionams ir šalims, kurias labiausiai paveikė koronaviruso pandemija.

Komiteto pirmininkas Junas Omarjis (Younous Omarjee) (Europos vieningieji kairieji, Prancūzija) sakė:

Europa privalo parodyti solidarumą dabar. Turime kuo skubiau reaguoti, nukreipdami visas sanglaudos politikoje numatytas priemones, kad sušvelnintume katastrofišką padėtį dėl koronaviruso pandemijos. Vėlavimas nulemtų daugiau prarastų gyvybių ir papildomų sunkumų Europos regionams, įmonėms ir piliečiams. Mūsų komitetas yra išsamiai informuotas apie padėtį ir yra pasirengęs veikti. Visos politinės partijos yra vieningos. Mes atveriame duris ir esu įsitikinęs, kad tokia pati dvasia vyraus ir ES Taryboje. Šiuo kritiniu metu siekdami kažko geresnio negu tai, ką turime, galime padaryti daugiau žalos nei naudos.

ES finansavimo taisyklių keitimas vyksta pagal įprastą teisėkūros procedūrą, todėl jam turės pritarti ir Parlamentas, ir ES Taryba. Netrukus Parlamentas paskelbs informaciją apie skubos procedūrą.

Bendrosios aplinkybės:

Teisėkūros pasiūlymas iš dalies pakeisti Bendrųjų nuostatų reglamentą, taip pat Europos regioninės plėtros fondo bei Europos jūrų ir žuvininkystės fondo reglamentus buvo paskelbtas kovo 13 d. Europos Komisija pasiūlė skirti 37 mlrd. eurų sanglaudos politikos lėšų kovai su koronaviruso krize. Numatoma šiemet panaikinti įpareigojimą valstybėms grąžinti nepanaudotas struktūrinių fondų lėšas, kurios sudaro apie 8 mlrd. eurų. Valstybės galės jas nukreipti kovai su koronaviruso pandemijos padariniais, kartu pritraukdamos iki 29 mlrd. eurų papildomų struktūrinių fondų lėšų visoje ES. Komisija taip pat pasiūlė išplėsti Europos solidarumo fondo apimtį, kad jo lėšas būtų galima skirti ir visuomenės sveikatos krizėms įveikti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Sveikata, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: