A. Matulevičius. Koronavirusas ir politika (46)

Algimantas Matulevičius | asmeninė nuotr.

Algimantas Matulevičius | asmeninė nuotr.

Sako, patys netikėčiausi dalykai nutinka jų nelaukiant. Tokie jau mes esame, kad, būdami maži, neklausome tėvų patarimų nežaisti su ugnimi, bet tai suprantame tik nusideginę. Kartais pamąstau, kokių aukštumų žmonės pasiektų, jeigu mokytųsi kad ir ne iš kitų, bet bent jau savo klaidų. Deja… O susitelkimas ir vienybė gyvenimo siųstų išbandymų akimirkomis – išvis net ne galimybė, o būtinybė. Juk ir didžiausias negandas išgyvendavo tik tos tautos, kurios susitelkdavo ir veikdavo išvien. Čia absoliučiai netinka neoliberalų visur peršama individualistų ideologija. Veiksmingas yra tik bendruomeniškumas, solidarumas, veikimas kartu.

Tai itin svarbu įsisąmoninti šiuo metu, kai atslinko nematomas priešas lyg ir gražiu vardu – koronavirusas. Filosofiškai žvelgiant, jis eilinį kartą mums priminė, kokie mes, žmonės, esame pažeidžiami. Bet jis taip pat akivaizdžiai mums demonstruoja ir kitą esminį dalyką – kad tik organizuota, sutelkta galia gali šiems įššūkiams pasipriešinti. Tokia galia gerąja šio žodžio prasme demokratinėse valstybėse yra sutelkta vyriausybių rankose. Ir kaip veidmainiškai šiandien skamba ankstesni ponų liberalų pareiškimai, kad vyriausybės funkcijas reikia privatizuoti, jos galias visaip mažinti. O dabar, pamiršę, už ką agitavo, patys pirmieji puolė kritikuoti, kad vyriausybė to ar ano nepadarė arba padarė blogai.

Vienareikšmiai privalome pripažinti, kad būtent ši Vyriausybė kartu su Seimu pademonstravo gan aukštą organizuotumą ir sugebėjimą priimti optimalius sprendimus tokios visiškai, bent pradžioje, nežinomos grėsmės akivaizdoje. Suprantama,  mokantiems tik kritikuoti, o ne dirbti, labai tai nepatinka. Nes būtent ši jau kelerius metus visų opozicionierių, politologų, žurnalistų ir šiaip mėgėjų parėkauti mušta valdančioji koalicija kartu su Vyriausybe bent iki dabar veikia visiškai skirtingai, nei 2009 m. veikė TS-LKD su liberalais. Yra aiškiai ir artikuliuotai viešai paaiškinama, ko mes galime tikėtis ir ką reikia daryti. Jie nesigiria, kad viskas eina, kaip sviestu patepta, pasako, kad yra ir daug nežinomybės, kad sunku prognozuoti, kaip viskas klostysis ir kokie iššūkiai mūsų laukia. Ir, kas įdomu, nors jie ir klupma, klysta, bet eina ir daro, o svarbiausia – neieško kaltų, nors tai ir yra labai mėgstamas kai kurių visažinių ir viską išmanančių veikėjų užsiėmimas.

Sutinku, tikrai daug ką galima padaryti geriau. Užpirkti daugiau reagentų tyrimams atlikti, turėti didesnes asmens apsaugos priemonių atsargas, kurias galima buvo sukaupti šalies krašto apsaugos ministerijos sistemoje, panaudojant jiems pastaruoju metu skirtas didžiules lėšas. Galima daug dalykų padaryti geriau ir efektyviau, bet negalima paneigti ir to objetyvaus fakto, kad su turimais resursais ir esama sistema padaryta tikrai daug ir, tikuosi, ateityje bus daroma dar geriau.

Tačiau už tai, kad ne viskas padaryta taip, kaip norėtųsi, atsakinga ne vien dabartinė politinė valdžia – atsakingos ir buvusios. Ir ko gero – visos be išimties. O ypač ponai konservatoriai, kurie valdydami Lietuvą 1996-2000 m.m., panaikino, sukritikavę kaip sovietinę, taip vadinamą valstybinio rezervo sistemą. Trumpai tai buvo materiali sandėlių su įvairiomis atsargomis, tarp jų – ir medicininių prepratų bei priemonių sistema, bet ją panaikino. O panaikino todėl, kad stengėsi būti labai moderniais ir vadovavosi liberalų principu, kad už pinigus viską nusipirksi.

Panaikinti panaikino, bet gyvenimas aiškiai įrodo, kad reikėjo ne panaikinti, o modernizuoti – ką grįžęs į aktyvią politiką (2000 m.) ir siūliau daryti. Deja, nebuvau išgirstas. Pasirodo, griauti mokame, pamokyti kitus – irgi. Tačiau, kai ateina nelaukta, nekviesta nelaimė, susgriebiame, kad reikia dirbti, o ne postringauti. Būtent tie ponai ir ponios, kurie šiandien kritikuoja, per konservatorių 2009 m. įvykdytą taip vadinamą naktinę reformą ir sudavė triuškinantį smūgį patiems pažeidžiamiausiems šalies gyventojams, atimdami pensijas ir padidindami mokesčius. Leido Andriaus Kubiliaus vyriausybės finansų ministrei Ingridai Šimonytei ne tik padidinti valstybės skolą dvigubai, bet ir, kas svarbiausia, pasiskolinti ne už 1,5 proc., kaip buvo galima, o už 9,5 proc. Taip buvo padaryta žala valstybei už 1,9 milijardo, bet niekas už tai nenubaustas, net viešai oficiliai nepasakyta, kad taip elgtis su valstybės finansais negalima.

Dabartinė valdančioji koalicija pasielgė išmintingai, pandemijos akivaizdoje paremdama vyriausybės operatyviai parengtas priemones ateinančiai ūkio krizei sušvelninti. Pagirtina, kad jų esmė – kuo didesnis darbo vietų išsaugojimas. Suprantama, kad niekas šiandien nežino, kaip toliau viskas vyks ir kokių dar priemonių reikės imtis, bet, kaip liaudyje sakoma, pirmas blynas tikrai neprisvilęs.

Deja, kraujas užverda, matant tyčines priekabes ir kliauzes, kuriomis siekiama vienintelio tikslo – ne pagerinti padėtį, o tik parodyti save, kliudant vyriausybei ir pareigūnams dirbti tokiomis įtemptomis sąlygomis. Turiu mintyje Seimo narių Gabrieliaus Landsbergio ir Juliaus Sabatausko priekabes, kad vyriausybė viršijo įgaliojimus, paskelbdama karantiną. Matote, nesuorganizavo ilgalaikio niekam nereiklaingo diskusijų maratono su šiais ponais. O toliau dar gražiau. G.Lansbergis su Arvydu Anušausku dabar paleido naują plokštelę – reikalauja įvesti karinę padėtį. Kitaip nei pigiu siekiu pasireklamuoti ir atkreipti į save dėmesį tokių iniciatyvų nepavadinsi. O ir pati idėja yra nesavalaikė ir tik kelianti papildomą paniką bei sėjanti neužtikrintumo jausmą. Tiesa, su sarkazmu galima pasakyti, kad vienas naudingas elementas šiame pasiūlyme yra. Karinės padėties įvedimas numato ir žiniasklaidos cenzūros įvedimą, tad išnyktų kai kurių politikų kaprizingos publikacijos spaudoje. Bet ar to reikia? Mano supratimu – NE!

Dabar būtina pamiršti susikirstymą į pozicijas ir opozicijas ir atsisakyti  tuščios kritikos, o tiksliau sakant – trukdančiam sklandžiai veikti kabinėjimuisi tarti griežtą STOP! Reikia pakilti aukščiau savo asmeninių ir partinių ambicijų, tapti VALSTYBININKAIS (prašau nepainioti su ,,valstybininkų” klanu) gerąją ir kilnia šio žodžio prasme. Mums kaip niekada reikia susitelkimo, gražių iniciatyvų – kaip kad daro Lietuvos pramonininkų konfederacija, vietoj verkšlenimo paraginusi verslo bendruomenę solidarizuotis ir padėti medikams, ar kaip elgiasi tūkstančiai savanorių, jau ėmęsi konkrečių darbų. Dabar ne apie reitingus ir būsimus Seimo rinkimus reikia mąstyti, o susitelkti ir bendromis pastangomis įveikti nematomą, bet labai pavojingą priešą. Mes privalome iš šios negandos išeiti su kuo mažesniais nuostoliais ir išmoktomis pamokomis ateičiai.

O pasimokyti tikrai yra ko. Reikia būtinai atkurti mano jau minėtą valstybinio rezervo sistemą, kuri buvo sunaikinta, stiprinti vyriausybės galias ir didinti institucijų gebėjimus, permąstyti krašto apsaugos sistemos integravimo į bendrą veikimą galimybes, reaguojant ir į panašias grėsmes. Taip pat reikėtų pagalvoti apie aktyvesnį valstybės dalyvavimą, vystant šalies ūkį, ypač tokiose gyvybiškai svarbiose sferose, kaip žmonių sveikatos apsaugos priemonių ir prietaisų gamyba, ir pan. Manau, reikės ir diskusijos dėl konkretaus reglamento, numatančio atsakomybę už melagingų naujienų platinimą, ir ne tik panašios grėsmės akivaizdoje, bet ir įprastomis sąlygomis. Mūsų Konstitucijoje aiškiai pasakyta, kad yra draudžiama kurstyti nesantaiką, tik ši norma nežinia kodėl ignoruojama. Manau, ją būtina prisiminti, ir tai būtų ypač svarbu dabartinėmis sąlygomis.

Autorius yra ekonomikos mokslų daktaras, LSDDP Tarybos narys, LPK garbės prezidentas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

46 komentarai

 1. jurgis:

  taip išeina, kad Gryb.kalta dėl šito viruso… O gali būti…

  • Algimantas:

   ir ji taip pat, juk dešimt metų vadovavo valstybei ir tik žiūrėjo reitingų. O rezultatų 0, nežinau už ką taip žmones myli. Lietuvoje išvis žmones myli besipuikuojančius, o ne sugebančius

   • mociute:

    tai kad ne. Reitingai Daliai atejo savaime o Lietuva visos Europos fone zinoma ir girdima tapo labiausiai po 1990 Kovo 11 ir 2004 kuomet europarlamente dirbo V.Landsbergis ir per D.Grybauskaites prezidentavimo metus. Iki 2009 nei vienam Lietuvos prezidentui (isskyrus V.Landsbergi po 1990 Kovo 11)neskyre tiek demesiot nei britu BBC , nei vokieciu, prancuzu, skandinavu ir kitu ir ne vien ES valstybiu pagrindines informavimo priemones ir niekuomet nebuvo tiek reportazu apie Lietuvos prezidento pozicija ir tiek interviu kaip kad buvo skirta D.Grybauskaitei. Butent D.G kietai atsilaike ir pries spaudima isivezti daug daugiau pabegeliu po 2014 dirbtinai sukelto” pabegeliu “cunamio”. Dabar, kaip rodo sudaryti covid-19 plitimo zemelapiai 1:1 atitinkantys 2014-uju pabegeliu “marsrutus”…(o ir kas galetu paneigti?….).. Netinka tik Kinijos ir kitu Tolimuju rytu covid-19 keliones marsrutas bet cia gali buti ir konspiracijos sumetimais, ane?

 2. Kas įtikins, jog pačiam NAUDINGA mokėti valstybinę kalbą?:

  Per spaudos konferenciją buvo klausimas apie tai, kad vaistinėje eilėje stovėję rusakalbiai sužinoję, jog ribojamas parduodamų vaistų kiekis, pakėlė triukšmą, jog jie neinformuoti, jog lietuviškai jie nesupranta!!!
  Kaip jie tapo piliečiais, jei nemoka kalbos? Juk tai pirma sąlyga, norint gauti piliečio pasą! 30 metų po 1990 ir dar nežinia kiek iki to čia gyveno, ir vis dar Ни в зуб ногой (ni v zub nogo)?

  • Bartas:

   Žemyna, dabar Lietuva yra “pažangi, vakarietiška valstybė”. Tai tie,liber alaus pripampe nutarė, kad bet koks kolonistas gali spausti šeimininką kampan . O lietuvis, savo žemės šeimininkas turi žinoti baudžiauninko vietą.

  • Juozas:

   manau, visokie Brisiai turi žinoti savo vietą. Bet valstybiniu mastu nieko nedaroma, priešingai. Priminsiu, kad už Visagine imigranto padarytą nusikaltimą tautiniu pagrindu, prokuroras (irgi rusakalbis) “nerado nusikaltimo sudėties”. Nors abu turėjo būti išspirti

 3. Žemyna:

  „Vytautas Sinkevičius: Seimas nevykdo konstitucinių pareigų”
  -.delfi.lt/news/daily/lithuania/vytautas-sinkevicius-seimas-nevykdo-konstituciniu-pareigu.d?id=83832215

 4. Gediminas:

  Viruso testų, medikų apsaugos priemonių trūksta. Stočių, jūros uosto, aerouostų dezinfekcijos nėra. Ar tai pasirengimas?

  • Algimantas:

   taip jūs ką neskaitote, straipsnio aš ir rašau, kad pasirengta blogai, bet nepasirengė tik ši valdžia, o visos buvusio kartu…

  • mociute:

   nepasirengta absoliuciai o valdzios pasimeteimas sukele dar didesni samysi Lietuvoje kuomet visos info priemones vienbalsiai eme skelbti “armagedona” net pacios nesuvokdamaos kas is tikruju vyksta! Dabar Lietuvoje zmones taip “ielektrinti” kaip nera nei vienoje pasaulio valstybeje…. Net ir tenai, kur covid-19 siauteja labiau…..Deja, nekompetencija is Verygos &Co lupu sklinda vos atidarius burna ir tikrai nekelia absoliuciai pasitikejimo

 5. Žemyna:

  Užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis Jonavoje: simptomai visiškai neatitiko indikacijų
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/uzfiksuotas-pirmasis-koronaviruso-atvejis-jonavoje-simptomai-visiskai-neatitiko-indikaciju.d?id=83832275

  Ieško, negauna, BRANGIAI moka už tai, ką turėtų nemokamai iš NELIEČIAMŲ VALSTYBĖS ATSARGŲ imti…
  Atsargos turi savo minutės laukti valstybės sandėliuose – pakankamas kiekis atlaikyti kokius 5 metus apgulties. Be to, jų turi būti ir atitinkamų sričių įstaigose – pačioms pirmoms pavojaus minutėms – kol daugiau iš sandėlių atsiveš.
  Atsargos būtinos visoms valstybės funkcijų sritims – ir gynybai, ir civilinei saugai, ir sveikatos apsaugai, ir ryšiams, ir maisto, ir vaistų ir švaros priemonių; svarbiausios įstaigos turi būti aprūpintos el. generatoriais, būtinos degalų ir kuro atsargos, įv. technikos atsarginės dalys – sąrašas ilgas. Taip pat ir apie vaikus, jų globą ir mokslus turi būti pagalvota, viskuo pasirūpinta.
  Kai ištinka ekstremalūs pavojai, ne laikas lyg pabaidytoms vištoms lakstyti kudakuoti aiškinant, kaip mes puikiai pasirengę.
  Atsargomis KITAM KARTUI turi būti tinkamai pasirūpinama, vos tik padėtis pradeda gerėti. O dabar nebent dėl viso pikto pirkti, jei pavojus ilgesnį negu 5 m. truktų, ir esamų atsargų pristigtume. Panašu, mes neturime ĮKALINIMU iki GYVOS GALVOS ATSAKINGO už NELIEČIAMAS ir NUOLAT ATNAUJINAMAS VALSTYBĖS ATSARGAS?
  Buvo metas, kai per visus ruporus skambėjo, jog mums nebereikia tokių „atgyvenų”, kaip dujų, degalų ir kt. saugyklos, kitų atsargų. NESUVOKIAMA BUVO. Tačiau vyrai (ko gero ir kariuomenėje atitarnavę!) rimtais veidais aiškino, kad reikia naujoviškai gyventi…
  Neprošal išsiaiškinti, kas buvo tie, kas uoliausiai per 30 metų propagavo ir rūpinosi, kad tai, kas valstybei privaloma, būtų pavadinta „atgyvena” ir sunaikinta. Kad liktume plikomis uodegomis!!! O kaip Valstybės gynimo taryba – ji tik pro forma susirenka? Niekada nešovė į galvą nusiauti lakuotus batus ir pavaikščioti, pažiūrėti, kur tie sandėliai, ar tikrai juose tai, ko reikia ir tiek, kiek reikia bei reikiamos kokybės?
  Trūksta žodžių, kad net vienam mėnesiui neturime priemonių KOKYBIŠKAI, PROFESIONALIAI diagnozuoti anei apsaugoti gyventojus bei strateginių sričių darbuotojus, imituojame apsaugą.

  • Algimantas:

   o kas panaikino Valstybinį atsrgų rezervą? Ogi konservatoriai, tai Faktas! Ir jei būtų kas nors pabandes atstatyti tai jie būtų apkaltinę lėšų švaistymu.

  • Juozas:

   kaip teisingai savo straipsnyje rašė Z.Vaišvila, nei Eurosojūzas, nei PSO nepriėmė nei pakankamų sprendimų, nei suteikė ar koordinavo pagalbą Eurosąjungos šalims. Todėl turime skubiai išmokti pasirūpinti patys savimi Valstybiniu lygiu (čia visiškai pritariu Gerb.A.Matulevičiui). Todėl būtina saugoti ir puoselėti savo valstybę

   • mociute:

    pasidomekit kas gi is tiesu yra toji Verygos taip garbinama PSO ir nusiraminsit…..
    Tai yra JTO “kudikis” ir toks pats bekiausis parazitas kaip ir pati Kinijos ir Rusijos patarnautoja ir jos “mocia”……
    Pakanka pasiziureti koki gi issilavinima turi pats paciausias PSO “generolas” Tedros Adhanom ir ka jis kartais pavapa iskeltas i TV ekranus ir suprasit…
    Kad pirstai rodyti pasaulio valstybems kaip priziureti savo pilieciu sveikata, ko gero, nepakanka baigti kazkoki nelabai zinoma Etiopijos universiteta, pora metu pasivaikscioti Norfolko universitete ar Londono Slaugos mokykloje….
    O stai melzti milijardus is pasulio valstybiu geba net labai.
    p.s “pagooglinekit ir rasit dar daugiau

 6. stasys:

  Nesuprantu aš to Matulevičiaus ..vienu sakiniu Jis kviečia vienytis ir netrukdyti vyriausybei dirbti o kitame jau priekaištauja konservatoriams aniems pabandžius įsiterpti į vienasmenius vyriausybės sprendimus gelbėjant šalį , tai čia toks vienybės SUPRATIMAS tyvuliuoja to žmogaus supratime. ? Apie kokias plačias diskusijas galima kalbėti kai teismo posėdžiai internetu ? Aš tai taip pasakysiu , gerbdamas to žmogaus amžių, jei jau boba eina iš kiemo laikas tamstai žvejoti ..ir pailsėti . Lietuva demokratinė Respublika kurioje visos valdžios apvijos privalo dirbti sutartinai o ne skaičiuoti G.Landsbergio ale bandymus pasiviešinti . Konservatoriai su visa opozicija galėtu apsvarstyti idėją skubiai sutelkti šešėline vyriausybe .. tam atvejui ..kai S.Skvernelio ministrai ims nebe suprasti ko iš ju reikalauja visuomenė , o jie patys bus izoliuoti corono viruso .. Nėra blogu idėjų yra tik neprotingi MANYTOJAI jog ju ‘supratimas’ pajėgus aprėpti visus galimus nelaimės atvejus .

  • stasys:

   ups klaida . “Apie kokias plačias diskusijas galima kalbėti kai ‘Seimo’ posėdžiai internetu ?

  • Algimantas:

   Didesnės nesamonės, kaip G.Lansbergio vyraiusybės negalima pasiūlyti. Ačiū jau turėjome A.Kubilių su I.Šimonyte 2009m. ką jie padarė, skaitykite straipsnį. O jūsų priekaištai man dėl amžiaus neetiški, nes tokio amžiaus konservatorių palaikomas V.Adamkus tik tapo LR Prezidentu. Deja konservatorių bėda, kurios jūs nematote, nes nenorite, jų nesugebėjimas organizuotis. Jie sugeba tik rėkti, kad kažkas vis puola.

   • jurgis:

    keista, kad suaugęs vyras 2009 m. krize kaltina Kubilių, kad jis “nuvarė šalį”. “Ką jie padarė…” – šaukia p. Algimantas. O ką? Nesuvaldė krizės? Kaip kažkokia protuolė rašo, jog Grybauskaitė kaltą dėl šio viruso… Akla neapykanta aptemdo protą.

    • stasys:

     žmonės vertindami Kubilių dažniausiai žiuri į jo darbus per asmeninės tvoros plyšį ..o juk tuo laikotarpiu Lietuvoje buvo bandyta pakeisti vidaus politika .. kardinaliai pasukant Lietuvos kryptį į vakarus .. Šiandiena niekam nekylą rankos to fakto pripažinti , bet tai tapo įmanoma tik dėka to kad iš aktyvios politikos pasitraukė A.Matulevičiaus kartos politikai ir tai leido Lietuvai tą posūkį įgyvendinti . Beje sisteminiu partijų problemos kadruose parodė kiek teisinga buvo tęsti ta procesą . Jei atidžiau pasižiūrėti nesunkiai rasite netgi signatarų kurie ior šiandiena Lietuvos ateities aktualijų nemato atitinkamai apie jas nekalba .. o kultivuoja ta sena Sąjūdžio laiku istorija pasibalnojant ja savo viešinimuisi . Tai ne politika ..tai kairės rankos ‘darbo’ dėka savęs patenkinimas ..kas baisiausia jog jie patys ta supranta ..

     • Juozas:

      stasy, negalima taip siaurai mąstyti. Savo sprendimais Kubiliaus vyriausybė nubloškė Lietuvą bent 10 metų atgal, tiek mums trūksta, kad pasivytume Estiją. Bet skolų girnapusė po kaklu to neleis. Jei Šimonytė bent prisipažintu prisidirbusi, gailėtųsi, gal ir atleistume, bet dabar matom, kad, gavusi valdžią, viską gali pakartoti. Ir ten buvo ne vien archinusikalstamos paskolos. Prisimink K2 aferą LEO, nesavalaikį ir labai žalingą IAE uždarymą (20 mlrd.nuostolių infrastruktūrai), pelningų valstybinių įmonių uždarinėjimą juodžiausios krizės metu ir t.t.

     • Žemyna:

      Kai valstybę ištinka (ar dėl negresiančios asmeninės atsakomybės ją kas sukuria) tokia situacija, kai, tartum domino kauliukai, viena po kitos bankrutuoja smulkus ir vidutinis verslas ir staiga išsipučia nedarbas, labai svarbu padaryti viską, kad į gatves pasipylę bedarbiai galėtų netrukdomi bent duonos kasdienės uždirbti, kad nepultų visi į Darbo biržą, soc. rūpybą pašalpų prašyti, ar iš šalies bėgti.
      Būtent jie, tie pavieniai uždarbiautojai GALI ištempti valstybę ne per smarkiai įsiskolinusią, jei valdžia jiems netrukdys; būtent jų smulkūs uždarbiai neleis sustingti pinigų cirkuliacijai. O ką padarė ABU mūsų sisteminiai tautos „vedliai” – 2K? Mokesčius smulkmei taip užkėlė, kad jie tapo neįkandami, nes bankrotų laikais individualas per mėnesį tiek įplaukų neturėjo (jei apskritai tą mėnesį ką gavo), kiek tiedu svajokliai įsigeidė AVANSU gauti (Verslo liudijimo kaina)! Gal nedarbo ištikti turėjo skolintis iš lupikautojų, kad tiek sumokėtų be jokių garantijų atgauti tas sumas iš klientų?
      Nors lyg ir yra sėkmingai besitvarkančių valstybių pavyzdys, kurios žino, ko VMI neapsimoka net registruoti, kieno gaunamų centų neapsimoka skaičiuoti, valstybės laiką tam švaistyti. Bent kiek išmanantys žino, kiek ko įmanoma per dieną pagaminti ir kiek už tai gauti (jei rinkoje yra užsakovų!).
      Reikia tik džiaugtis, kad žmogus dar neperėjo į viltį praradusių gretas, kad kruta, stengiasi bent kiek šeimai uždirbti. Uždirbti, o ne prašyti! Bjauriausia, kad toks valdymas galutinai pakirto pasitikėjimą mūsų „politikais”, kad būtent tokia politika ir įvaro žmones į šešėlį – taip pat ir tuos, kas savo valia ten niekad neitų, juos ten nuvarė nepasitikėjimas politikais ir įsitikinimas, kad dirbančius jie tik žlugdyti moka. Nežinau, kiek kartų turi pasikeisti, kad po tos patirties žmonės įgautų pasitikėjimą savo valstybe, kad būtų tikri, jog sunkumus valdžia su tauta sąžiningai pasidalina pagal kiekvieno pajėgumą juos atlaikyti. Todėl ne visai tiesa, kad VIEN asmeniškumai trukdo objektyviai vertinti 2K nuopelnus valstybei.

    • Gražina:

     Pritariu A. Maciulevičiui – taisingai rašo. Tačiau, manau, reikia ir veiksmo.

    • mociute:

     jurgi naivuoli,negi tikites kad komjaunuolis komjaunuoli pultu?
     Tuometine eurokomisare D.Grybauskite nuo 2005 pirstu bade komunistu vyriausybei o ypac prie vairo stojus G.Kirkilui kad Lietuva varoma i krize, patare kaip isvengti krizes taciauu kazkaip labai idomiai krize “nukrito” is dangaus per viena nakti ir butent tik po 2008 seimo rinkimu!
     O juk po 2000-ju buvo ispardavinetas pagrindinis Lietuvos turtas – Lietuvos dujos, ir pan. Vien butent konservatoriu isaugota nuo AMB&Paleiciko sandorio “uz 1 lita” Mazikiu nafta buvo parduota us 10 MILIJARDU, o po 2004 geguzes dar placiau atsivere prieiga prie ES milijardu……
     O p. Algimanto atmintis labai jau selektyvi…Deja.

   • mociute:

    jeigu ne A.Kubiliaus ir I.Simonytes pastangos padedant D.Grybauskaitei, Lietuva dar 2008 galejo bankrutuoti kai G.Kirkilo vyriausybe valstybes izde paliko vos 9 000 000 litu o Kaledos jau buvo cia pat o moketi atlyginimus, pensijas (kuria nueidami kirkiliniai dar ir padidino!) bei gauisia isdalytas paslpas-ismokas nebuvo absoliuciai is ko o ir skolinti niekas nenorejo!
    A.Kubiliaus krizes suvaldymas buvo statomas pavyzdziu visai Europai tik, deja paveldeje puikiai sureguliuota ekonomika nei A.Butkevicius, nei S.Skvernelis didesnes pazangos taip ir nepadare.

   • mociute:

    jeigu ne A.Kubiliaus ir I.Simonytes pastangos padedant D.Grybauskaitei, Lietuva dar 2008 galejo bankrutuoti kai G.Kirkilo vyriausybe valstybes izde paliko vos 9 000 000 litu o Kaledos jau buvo cia pat o moketi atlyginimus, pensijas (kuria nueidami kirkiliniai dar ir padidino!) bei gauisia isdalytas paslpas-ismokas nebuvo absoliuciai is ko o ir skolinti niekas nenorejo!
    A.Kubiliaus krizes suvaldymas buvo statomas pavyzdziu visai Europai tik, deja paveldeje puikiai sureguliuota ekonomika nei A.Butkevicius, nei S.Skvernelis didesnes pazangos taip ir nepadare.

  • Gražina:

   Nesistenkite, vistiek nesuprasite – Jums tai neduota…

 7. Vidinis Balsas:

  Reikia suvokti, kad vyksta pasaulinis karas.Tai naujas, modernus karas. Jame laimi ne tankai, bet bankai. Panaudotas ilgai kurtas sintetinis viruso-loginis ginklas. Siekiant sukelti paniką ir sužlugdyti ekonomiką , finansus. Tai naujos kartos karas. Ar atsilaikys Europa ? Kinija atsilaikė. Jai reikia stiprios Europos. Tik ji tiekia pagalba Italijai. Lietuva nereikšminga šalis. Manau, jog išgyvensim.

  • Kęstutis:

   Kas šimtą metų žmonija užpuola pandemija, vakar kalbėjo prof. Kasiulevičius, taip jį mokė dėstytojai ir tai medikui infektologui vadovėlinė tiesa. Kaip jis pats sakė – mes to laukėme, tik nežinojome tikslaus laiko. Labai tikėtina. Sutinku, kad tai bankininkams bus dar viena “rugiapjūtė” ir neišpasakyto dydžio derlius – skolinimosi visi varžtai atleisti…

   • Vidinis Balsas:

    ” Kas šimtą metų žmonija užpuola pandemija…” Gal galit priminti, kokios tada buvo pandemijos ? Europą nusiaubė du kartus maras. Tada, buvo apkaltinti judošiai, kad užkratą platina per šventą vandenį bažnyčiose. Juos išgujo į rytų Europą. Kas dabar platina ir kur jos išguiti ?

   • mociute:

    ne tik bankininkams bet ir nueinanciai valdziai – netrukus pamatysite kaip speriai bus “isisavinami ” bei taskomi i visas 4 puses net ir prisiskolinti milijardai……..
    O kalti vistiek bus konservatoriai ir ypac A.Kubilius su I.Simonyte……

 8. Vidinis Balsas:

  Aš nemanau, jog Kinijos penkiakampė yra geresnė. Bet: du drambliai mušasi – utėlės kenčia 🙂

 9. Apie politika, tik kitą...:

  Вот из-за чего интервью с Илларионовым пропало из поиска YouTube
  – youtube.com/watch?v=oQqRfoycB8o

  • Vidinis Balsas:

   Nu jo, jencino laikų mafijai, svarbiausia pašalinti putiną. Kur ten kažkokia karūna 🙂 Jencino laikais iš Rusijos kas mėnesį pavogdavo turto už 25 milijardus. Prisiminkit kas tada dėjosi Lietuvoje. Kaip galima atleisti tam, kuris visą tą užraukė ? Jelcino laikų vagims aplaužė ragus tik Rusijoje. Lietuvoje, Ukrainoje … jie ir toliau siautėja.

   • Juozas:

    rosiejoje aplaužė ragus ? – nejuokink, kai paskaitai apie Putės komandos turtus,vilas,akcijas ir t.t. kiek jo valdymo metu atsirado milijardierių, o dar kai pabendrauji su nuskurdusiais rosijanais akis į akį !

   • mociute:

    nezinau is kokio “vidaus” tamstos balsas bet juk kgbiuga Putinas&jo burys ir buvo didziausia ir ziauriausia Jelcino laiku (Leningrado) mafija kuri dabar Rusijoje ne tik absoliucia valdzia turi bet pacius didziausiu ragus su kuriais megina ir pasauli pabaksnoti, bet vis gauna i nosi patys….
    Nebent Sirijoje pasijunta nugaletojais bombarduodami beginklius pabegelius…

 10. Žemyna:

  šeštadienį – +14 koronaviruso atvejų,
  bendras užsikrėtusiųjų skaičius, dabar – 83

 11. Žemyna:

  Vilniečiai kviečiami medikams aukoti apsaugos priemones
  – diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/vilnieciai-kvieciami-medikams-aukoti-apsaugos-priemones-958374 Vilniečiai kviečiami medikams aukoti apsaugos priemones

  Tinka nepažeistose pakuotėse laikomos apsauginės bet kokios rūšies kaukės, respiratoriai (FFP2, FFP3). Reikia kombinezonų su gobtuvais, apsauginių akinių ar skydų, antbačių, vienkartinių kepuraičių, apsauginių prijuosčių, guminių pirštinių.

  Visas instrukcijas, kaip dovaną palikti saugiai – higieniškai, – perskaitysite ant paties konteinerio. Akcijos adresas internete:
  – facebook.com/events/502465417332121

 12. Žemyna:

  Nukosėjau ne savo žodžius, bet šias mintis dauguma savomis laiko?
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/savaites_citatos_kovo_2127_dienos/
  „Ar galima įsivaizduoti, kad, pavyzdžiui, Vokietijoje po Hitlerio pralaimėjimo buvę gestapininkai būtų priimti į tokias pareigas, kaip KGB darbuotojai Lietuvoje?“, – Kovo 11-osios Akto signatarui Algirdui ENDRIUKAIČIUI atrodo, kad skandalai dėl Valstybės saugumo departamento veiklos kyla todėl infiltruotų KGB agentų.
  O ar tik toje institucijoje infiltratai trukdo valstybės organizmui normaliai funkcionuoti?

 13. Žemyna:

  Didysis valstybių galvų nusikaltimas” –
  – respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/didysis_valstybiu_galvu_nusikaltimas/
  Straipsnyje pateikiama naudingų dalykų. Be kitų ir tai:
  Kadangi karantinas aukštyn kojom apvers visų šalių ekonomikas, akcijų spekuliantai išdurs tiek, kiek galės, iš apčiuopiamo, realaus turto liks tik NT (pastatai ir žemė). Didėjant maisto paklausai, padidės DERLINGŲ žemių paklausa.
  Tačiau… dėl pasaulio bankų manipuliacijų mūsų ekonomikai ir mūsų pačių kišenėms ir santaupoms atsilieps, kad tiek mūsų ETNINIŲ žemių parduota užsieniečiams?

 14. Žemyna:

  Apie vyriausybės skirstomus milijardus (vėl rykliams?)
  „Žlugdomas smulkus ir vidutinis verslas – nokautas Lietuvai [Santalka Lietuvai krizės metu (II)] ”
  – komentaras.lt/zlugdomas-smulkus-ir-vidutinis-verslas-nokautas-lietuvai-santalka-lietuvai-krizes-metu-ii/?lang=

  • mociute:

   o kas galetu paneigti kas visas sitas panikos priepuolis nera sukeltas kad perdalyti verslo zemelapius?
   Juk net vaikai zino kad pries virusus nugali tik imunitetas kuris igyjamas arba persirgus arba susvirkstus vakcinios su virusu.
   Kazkaip net Veryga kukliai nutyli – kiek gi Lietuvoje zmoniu buvo dar nuo rudens paskiepyti nuo gripo pigia kinietiska vakcina???

 15. Nusmuktkelnė politika:

  Kai kiekvienas euras, kiekvienas darbuotojas ir kiekviena institucijų ir žmonių darbo valanda tokia brangi, visa tai švaistome tam, kas seniai neturėjo kelti jokių klausimų:

  „Sostinės savivaldybė dalys informaciją apie koronavirusą lietuvių, lenkų, rusų kalbomis”
  -.delfi.lt/news/daily/lithuania/sostines-savivaldybe-dalys-informacija-apie-koronavirusa-lietuviu-lenku-rusu-kalbomis.d?id=83860943

 16. Chaoso priežastis - kovos dėl koronos milijonų?:

  „Kauno rajono greitosios pagalbos medikai prabilo apie SAM paramą: „Gavome vos 20 respiratorių“ Panaši situacija – visoje Lietuvoje, susirašinėjimas tampa kuriozinis”
  – lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/03/27/news/kauno-rajono-greitosios-pagalbos-medikai-prabilo-apie-apgailetina-sam-parama-gavome-vos-20-respiratoriu–14226940/
  Pasakoja apie skiriamas milžiniškas sumas ir apie skraidinamas priemones, o čia tiesiog pasityčiojimas? Iš Kinijos gavo ar ne 150 tūkst. paramą. Čia kaukes parduoda po 5€ /vnt. Taigi, jau 30 tūkst. kaukių. O dar už savo pinigus pirktos. Ar tik nereikia gero revizoriaus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: