Paskelbtas paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui konkurso nugalėtojas (7)

Paminklo A. Ramanauskui-Vanagui pasiūlymas | lrv.lt nuotr.

Paminklo A. Ramanauskui-Vanagui pasiūlymas | lrv.lt nuotr.

Ministro Pirmininko 2019 m. liepos 12 d. potvarkiu Nr. 141 sudarytai darbo grupei buvo pavesta koordinuoti Adolfo Ramanausko-Vanago, Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, nuo 1953 m. – aukščiausiojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūno, kapavietės Antakalnio kapinėse Vilniuje sutvarkymo klausimus.

Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Deividas Matulionio vadovaujama darbo grupė koordinavo antkapinio paminklo konkurso sąlygų rengimą, buvo paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas.

„Dėkojame itin aktyviai šiame konkurse dalyvavusiems menininkams – buvo pateikta net keturiolika išties įdomių ir originalių projektų. Komisija vieningai pripažino, kad paminklo A. Ramanauskui-Vanagui skulptūrinės-architektūrinės idėjos sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugų viešąjį pirkimą laimėjo autorių grupės – Algirdo Kuzmos ir UAB „Arches“ – pateiktas pasiūlymas. Tikiuosi, kad visi tolesni darbai bus atlikti laiku ir paminklas bei antkapis šiai iškiliai mūsų laivės kovų  asmenybei Antakalnio kapinėse Vilniuje bus pastatytas, kaip ir buvo numatyta, – iki 2020 metų vasaros“, – sako D. Matulionis.    

Komisija, sudaryta iš kultūros, meno, kitų sričių atsakingų institucijų atstovų, įvertino pateiktus projektus ir išrinko nugalėtoją įvertinusi paminklo idėjinių ir plastinių sprendinių meninę kokybę, meninės idėjos autentiškumą, išraiškos priemonių ir reikšmių tikslingumą. Taip pat buvo atsižvelgta  į kontekstą – paminklo ir antkapio ansamblio dermę su Lietuvos valstybės vadovų laidojimo vietoje esančia kapaviete.

Tris prizines vietas užėmusiems konkurso laimėtojams bus skiriamos premijos: pirmosios vietos laimėtojui – 2 000, antrosios – 1 500, trečiosios – 1 000 eurų.

A. Ramanausko-Vanago palaikai 2018 m. rasti Našlaičių kapinėse Antakalnyje, tų pačių metų spalio 6 d. palaidoti Antakalnio kapinėse, valstybės vadovų panteone.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. mvasionis:

  Antkapinis paminklas būtų tinkamas, tačiau kodėl ant postamento katalikiškas kryželis, lyg tai čia būtų koks nors vienuolis ar eilinis krikščionis palaidotas. Juk Jis buvo vyriausias Lietuvos laisvosios kariuomenės vadas, tad turi būti pagerbtas kaip kiekvienas mūsų karys vadinamuoju Dvigubo kryžiaus ženklu, kuris jau žymi ne vieną partizanų kapavietę ar jų žūties vietą. Vyriausiojo vado vėliavoje Vyties ženkle neatsitiktinai tradiciškai ant skydo būdavo šis Dvigubas kryžius. Jis mūsų karius visur ženklino ir 1918-1940 metais. Beje, šis dvigubas kryžius yra runa “T” – reiškia skaitmenį Tūkstantis. Taigi vadas yra didžiausias valstybės karinis vadovas-tūkstantininkas, o ne koks šimtininkas ar eilinis.

 2. mvasionis:

  Mieloji Žemyna, jei galite, persiųskite, nes aš nesu technikos mažaraštis.

 3. O kaip visi kiti?:

  „Partizanų vadas tebemurkdomas šmeižte”
  – diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/partizanu-vadas-tebemurkdomas-smeizte-959555

  Artimieji sielojasi dėl pasaulyje platinamų nepagrįstų kaltinimų, esą jis žudė žydus. Asmeninės artimųjų pastangos liko be atsako. Skaudina ir tai, kad Lietuva neatremia šmeižto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: