Lietuvoje patvirtintas 34 užsikrėtimo koronavirusu atvejis (1)

Koronavirusas | lrv.lt nuotr.

Koronavirusas | lrv.lt nuotr.

Kovo 18 d. vėlų vakarą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad  Lietuvoje patvirtintas dar vienas užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) atvejis. Kiti ištirti 8 mėginiai – neigiami. Tad šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 34 atvejai. Užsikrėtusio žmogaus ėminys buvo gautas patvirtinimui iš Santaros klinikų.

Ligonis šiuo metu atskirtas ir gydomas Vilniuje, Santaros klinikose. Pirminiais duomenimis žmogus grįžo iš Jungtinių Arabų Emyratų jungiamuoju skrydžiu Nyderlanduose.

SAM primena, jog nuo šiandien Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali atlikti tyrimus ne tik dėl savo pacientų, siekiant greičiau nustatyti viruso atvejus, bet į jas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

Gyventojai ir toliau raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais pateikiamomis rekomendacijomis, SAM ragina žmones vadovautis, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Prieš kelis mėnesius kažkokia proga kažkam šovė mintis, jog būtų gerai alkiečiams susitikti, kai atšils.
    O ką karūnuotasis mano?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: