Uraganinis vėjas nuniokojo miškus (0)

am.lt nuotr.

am.lt nuotr.

Praėjusią savaitę praūžusi audra „Laura“ pridarė daugybę nuostolių šalies miškams. Valstybinių miškų urėdijos (VMU) duomenimis, valstybiniuose miškuose iš viso išversta arba išlaužyta daugiau nei 100 tūkst. kubinių metrų medienos. Miškininkai baigia atlaisvinti užverstus kelius, tvarko vėjovartas, ieško privačių miškų savininkų, kurie taip pat turi susitvarkyti vėjovartas ir vėjolaužas savo miškuose, nuo kelių patraukti užvirtusius medžius.

Pasak VMU vadovo Valdo Kaubrės, vėjas plynai išvartė maždaug 45 futbolo stadionų dydžio miško masyvus. Audra išvertė daugybę medžių, kurie galėjo augti dar daug metų. Labiausiai uraganinis vėjas niokojo miškus Kretingoje, Šilutėje, Panevėžyje, Raseiniuose ir Ukmergėje. VMU Kretingos regioninio padalinio teritorijoje daugiausia miškų pažeista Mikoliškių ir Darbėnų girininkijose, kur vyrauja eglynai ir pušynai. VMU Panevėžio regioninio padalinio teritorijoje daugiausia nukentėjo eglynai.

Mažiausiai žalos audra padarė pajūrio pušynuose ir Kuršių nerijoje, kadangi ten medžiai yra prisitaikę prie stipresnių vėjų, yra susiformavusi stipresnė jų šaknų sistema. Tačiau pridaryta žalos paplūdimiams, kopagūbriui, todėl ateityje suintensyvės pajūrio miškų užpustymas smėliu.

Ankstesnės audros taip pat yra pridariusios nemažai žalos miškams. 1993 m. sausį vėtra išvertė apie 700 tūkst. m³ medienos, 2005 m. sausį uraganas „Ervinas“ – apie 600 tūkst. m³ medienos, 2010 m. rugpjūtį škvalas išlaužė ir išvertė apie 900 tūkst. m³ medienos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: