Lietuvoje patvirtintas 26 užsikrėtimo koronavirusu atvejas (1)

Pexels.com nuotr.

Pexels.com nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad kovo 17 d. vėlų vakarą patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Taigi iš viso šiuo metu patvirtintų atvejų Lietuvoje – 26.

Patikslinama, kad asmuo atskirtas ir gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje. Jis neseniai grįžęs iš užsienio – Austrijos.

Dėl naujo atvejo pradėtas epidemiologinis tyrimas.

SAM primena, kad nuo vakar žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki tol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas požymiais.

Taigi keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Daugėjant atvejų, gyventojai raginami ypatingą dėmesį skirti priemonėms, padėsiančioms sumažinti užkrato plitimą.

Būtina kiek įmanoma vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

SAM anksčiau pranešė, kad kovo 17 d. vakare patvirtinti dar trys nauji užsikrėtimo koronavirusu  atvejai. Visi trys ankstesni atvejai taip pat buvo įvežtiniai. Du iš jų neseniai grįžę iš užsienio, lankęsi tokiose šalyse kaip Belgija, Šveicarija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Kuba.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Julijonas:

    ŽMONĖS NESUVOKIA, KAS YR A KARANTINO SĄLYGOS. Valdžios žmonės nusikalstamai per mažai kreipia dėmesio, kad žmonės laikytusi karantinavimo sąlygų. Visi, ne tik sergantys ir atvykę iš užsienio turi suvokti, kad jei į darbą nereikia eiti, tai nereiškia, kad reikia trankytis po maisto parduotuves /ačiū Dievui barai ir kt. parduotuvės uždarytos/, masiškai vaikščioti Žvėryne pagal Nerį, Lazdynuose būriai moksleivių varinėja gatvėmis ir tyčiojasi iš tų, kas nepaduoda rankos. Matau, kad ir kitose Vilniaus vietose tas pats. Reikia aiškinti daugiau apie saviizoliacijos svarbą ir pasitelkti policiją, tegul paklausinėja tą jaunimėlį ir pan., kodėl nesilaiko karantino sąlygų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: