L. Kasčiūnas Fainos Kukliansky prašo paaiškinti finansavimo skyrimo R. Vanagaitės projektui motyvus (18)

Faina Kukliansky | Alkas.lt nuotr.

Faina Kukliansky | Alkas.lt nuotr.

Kovo 18 d. Seimo narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkę Fainą Kukliansky, prašydamas paaiškinti finansavimo Rūtos Vanagaitės projektui iš Geros valio fondo skyrimo motyvus ir išsakyti nuomonę, ar skatindami tokių kontraversiškai vertinamų veikėjų projektus neįžvelgia galimybės provokacijoms ir tautinės neapykantos kurstymui.

Geros valios fondas buvo įsteigtas 2011 m. ir yra išlaikomas Lietuvos Respublikos mokesčių mokėtojų lėšomis. Fondo išmokamos piniginės kompensacijos gali būti naudojamos Lietuvos žydų religiniams,

kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, švietimo, mokslo tikslams Lietuvoje ir Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje gyvenusiems ir nuo totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu nukentėjusiems žydų tautybės asmenims remti.

2020 m. sausio mėnesį paskelbtoje Geros valios fondo paraiškų suvestinėje skelbiama, kad Geros valios fondas pareiškėjos Rūtos Vanagaitės projektui (knygos leidybai) Christopf Dieckmann, Rūta Vanagaitė. „KAIP TAI ĮVYKO?“ skiriami 10 000 eurų.

L. Kasčiūnas teigia, kad svarbu atkreipti dėmesį ir priminti, jog R. Vanagaitės 2016 m. išleistoje knygoje „Mūsiškiai“ buvo ginama tezė, kad lietuviai buvo aktyviai ir savanoriškai žydų žudynes vykdžiusi tauta, o to priešakyje buvo valstybę atkurti bandžiusi Laikinoji Vyriausybė ir Lietuvių aktyvistų frontas. Po to žiniasklaidoje buvo kalbama apie knygoje skelbiamus melagingus ir iškraipytus istorinius faktus. Taip pat primintina ir tai, kad 2017 m. R. Vanagaitė Lietuvoje įsivėlė į skandalus. Iš pradžių ji pareiškė, neva vienas iš Lietuvos partizanų vadų Adolfas Ramanauskas-Vanagas „nėra joks didvyris“, nebuvo kankinamas, galėjo bendradarbiauti su KGB ir prisidėti prie holokausto. Vėliau pati R. Vanagaitė pripažino skelbusi melą dėl A. Ramanausko Vanago.

„Melas tokiomis jautriomis temomis kaip Holokaustas ar sovietinė okupacija yra ypač žalingas mūsų valstybei ir būtent todėl neturėtume leisti jam sklisti, o juo labiau finansuoti projektus, kurie galimai galėtų prisidėti prie tokio melo kūrimo ir platinimo. Todėl prašau F. Kukliansky paaiškinti finansavimo projektui skyrimo motyvus ir išsakyti nuomonę, ar skatindami tokių kontraversiškai vertinamų veikėjų projektus neįžvelgia galimybės provokacijoms ir tautinės neapykantos kurstymui, – kreipimąsi komentavo L. Kasčiūnas. – Kviečiu toliau skatinti knygų Holokausto tematika leidybą, tačiau manau, kad šios temos puoselėjimas neturi būti atiduotas neaiškų turinį kuriantiems ir atitinkamo išsilavinimo neturintiems veikėjams.“

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

18 komentarų

 1. Juozas:

  pritariu L.Kasčiūnui. Tiesiog protu nesuvokiama, kad kažkokia marginalė Vanagaitė atvirai šmeižia mūsų tautos didvyriu, ir tai daro už mokesčių mokėtojų pinigus

 2. T0mas J.:

  Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą disponavimo fondas, VšĮ
  Indrė Rutkauskaitė, direktorė. Adresas: Pylimo g. 4, LT-01117 Vilnius
  5 darbuotojai: https://gvf.lt/kontaktai-lt/
  jų vidutinis atlyginimas ant popieriaus už sausį – 2 440,50 €

  Mažiausia, ką mes galime padaryti, tai viešinti gėdingą šio FONDO veiklą.

  FONDO įstatai čia: http://gvf.lt/wp-content/uploads/2014/03/GVF-%C4%AFstatai-2015-12-30.pdf

 3. Diedas:

  Nieko nauja. Pinigais šeriami tie, kas dergia Lietuvą ir lietuvius.
  Tai liečia aplamai žiniasklaidą ir meną.
  Patriotu tenka būt už dyka.
  Ir vos ne pogrindyje.
  Nes suformuota agresyvi dauguma darosi vis įžūlesnė.

 4. Žodžio laisvė...:

  Lietuvių Tautai pats laikas imtis pačiai tikrinti viešuosius pinigus ir jų tikslinį panaudojamą.Šiuo atveju jei yra nesilaikoma fondo naudojimo nuostatoms,tuomet būtina nedelsiant sustabdyti skirti pinigines lėšas
  LŽB ,o tos lėšos ,kurios jau panaudotos netinkamai ,pareikalauti sugrąžinti į valstybės biudžetą.
  Faina Kuklianski veikia žalingai Lietuvos Valstybei ir jau senai reikėjo taikyti šiai personai BK poveikio
  priemones.VSD,ar be Sausio 13-osios šmeižiko,tupinčio daboklėje,nereikėtų įkurdinti ten pat ir buvusią sovietinę tardytoją,apdovanoti solidžia “premija” už antivalstybinę veiklą???

  • T0mas J.:

   Didžiausia bausmė Fainai būtų jos detalios biografijos paviešinimas.

   • Žemyna:

    Giliai užkasta, patikimai visokiais nepakeliamais luitais užversta. Tik neseniai netyčia, ko gero, išsprūdo, jog buvo geriausia SSSR tardytoja ir už tai buvo apdovanota.

    • T0mas J.:

     Po tardytojos darbo vėliau ji dirbo prokuratūroje. O jos tėčio bioghrafija čia:
     lt.wikipedia.org/wiki/Samuelis_Kuklianskis

     DELFI rašė:
     Pati F. Kukliansky pasuko savo tėčio pėdomis. Ji nuo pat ankstyvos vaikystės žinojo, kuo norės tapti suaugusi.
     „Kai antroje klasėje reikėjo parašyti, kuo norėsi būti, aš parašiau, kad noriu būti tardytoja, – prisiminė pašnekovė. – Įstojau į universitetą, nors buvo didelis konkursas. Dar ir vaiką pasigimdžiau ir išauginau kartu su diplomu.”

    • Žemyna:

     Beje, taip nusipelnę ir apdovanoti, ko gero, gauna personalinę + profesinę pensijas iš TEN?

 5. Mielas Alke!:

  Minia (virpančiu iš jaudulio balsu): Ar galėtumei organizuoti šios Moters spalvotų portretų gamybą ir jais prekiauti????
  (Girdimas stiprus tūkstančių širdies plakimas)
  Alkas (ryžtingu balsu): …… ………… …………… . ….?
  Tapinas: O ką?

 6. >Žodžio laisvė:

  Esate teisūs /si ,-remiu jūsų mintis.

 7. Žemyna:

  O ar negalima ikonos pakeisti kieno nors nuotrauka? Kad nesugestų. Juk saulės šviesa ir kiti neigiami poveikiai kenkia meno kūriniui…

 8. Įdomu, paskaitykite!:

  „Kazys Škirpa nuo nacių išgelbėjo žydų rabiną? ”
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/kazys-skirpa-nuo-naciu-isgelbejo-zydu-rabina

 9. Arvydas:

  Šmeižikė Kuklianskaja – Kuklianskytė – Kukliansky (“LŽB”) yra tarptautinės teisės nepripažinusių,teroristinės organizacijos Wiesenthal Centro (Israel) įslaptinta agentė. Pinigus Lietuvos šmeižimui šis raudonųjų žydų guminukas (Kukliansky) gauna iš teroristinio Wiesentahal fondo.

 10. Žemyna:

  Ch.Leibovičius, V.Karakorskis, D.Bluvšteinas ir L.L.Milner: Dėl skandalingo F. Kukliansky ir A. Beikerio pareiškimo. Papildyta V.Valiušaičio komentaru
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ch.leibovicius-v.karakorskis-d.bluvsteinas-ir-l.l.milner-del-skandalingo-f.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: