ESO baigė šalinti audros padarinius, karantino metu įmonės darbuotojai gyventojų namuose nesilankys (0)

Elektra | statybajums.lt nuotr.

Elektra | statybajums.lt nuotr.

Iš kovo 12 į 13 d. Lietuvą talžęs audros „Laura“ rekordinis 28-31 m/s uraganinis vėjas be elektros paliko virš 250 tūkst. gyventojų, tačiau 90-99 proc. audros padarinių panaikinti rekordiškai greitai – vos per dvi-tris paras. Tokio masto audra paskutinį kartą Lietuvą talžė 2005-aisiais, tai buvo uraganas „Ervinas“. Elektros tinklo gedimai Žemaitijoje tuomet buvo baigti tvarkyti tik praėjus dviem savaitėms. Šį kartą, sunkiausi ir imliausi laikui gedimai pašalinti vakar vakare.

Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos vadovo Virgilijaus Žukausko, reaguoti greitai į stichiją šį kartą leido ne tik geras pasiruošimas audrų padarinių likvidavimui, bet ir suvokimas, jog be elektros palikti žmonės šiomis dienomis yra priversti gyventi ir taip sudėtingomis karantino ar net ligos sąlygomis. Beje, Žemaitijoje gūsingas vėjas, nepaisant praūžusios audros „Laura“, sekančią dieną vėl neleido atsikvėpti, nes dėl jo gūsių, radosi daug naujų gedimų.

„Siekiant kuo greičiau atstatyti audros nutrauktą elektros tiekimą, jos padarinių šalinti tris paras be pertraukų pamainomis dirbo beveik tūkstantis specialistų – suformuota daugiau nei 320 ESO ir rangovų brigadų, įvairiose šalies vietose dirbo 100 autobokštų“, – teigė V. Žukauskas.

Kovo 15-17 d. dar buvo šalinami keli šimtai gedimų 0,4-10 kV linijose Klaipėdos, Utenos ir Panevėžio regionuose, labiausiai paliestuose audros. Čia jų tvarkymui pasitelktos pajėgos ir iš kitų regionų, – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus ir kitų.

Bendrovė praneša, kad ESO darbuotojai, esant karantino sąlygoms, į gyventojų namus neina, nesilanko daugiabučių laiptinėse, o jei būtina atlikti kokius nors darbus, pvz. pakeisti sugedusį elektros skaitiklį, susisiekia su klientu iš anksto ir įspėja apie būtiną vizitą. Todėl gyventojus raginame nepasikliauti nepažįstamais asmenimis, neįsiliesti jų, nepamiršti paprašyti darbuotoją parodyti darbo pažymėjimą.

Vykdant tik būtiniausius darbus, elektros tiekimą bus stengiamasi nutraukti ne ilgiau nei 4-ioms valandoms ir tik tose elektros linijose, kuriomis tiekimas užtikrinamas ne daugiau nei 50-čiai namų ūkių. Apie tokius darbus žmonėms bus pranešta iš anksto. Jei darbų sudėtingumas neleistų užbaigti darbų per 4-ias valandas, bus ieškoma kitų sprendimų užtikrinant klientams elektros tiekimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: