„Iš savo varpinės“: Ar išnyks žmonija? (video) (2)

„Iš savo varpinės“: Ar išnyks žmonija? | varpine.org nuotr.

„Iš savo varpinės“: Ar išnyks žmonija? | varpine.org nuotr.

Antroji „Iš savo varpinės“ mini ciklo „Ar išnyks žmonija“ laidelė.

Šiandien kalbame apie tai ar neatsitiks taip, kad mūsų Žemėje bus tiek, kad mes suvartosime visus išteklius, ją užteršime ir galiausiai išmirsime.

Taip pat išgirsite kaip buvo siūloma mažinti žmonių skaičių Žemėje.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. Žemyna:

  Kai buvome studentai, buvo kalbama apie žmonių perteklių, kad žemė nepaskaičiuota išmaitinti tiek žmonių. Bet tada dar kalbėta būtent apie tai, kad žemė nepajėgs tiek maisto „pagaminti”.
  Dar nebuvo kalbama, kad žmonija užterš pačią žemę (trąšomis, panaudota alyva ir tepalais), orą ir vandenį, farmacijos gaminiais; kad vandenynų vanduo iš tyro bus paverstas įv. techninių tirpalų ir įv. atliekų „sriuba”, kad gaminsime vienkartinį šlamštą, o jo atliekų kalnų žemė nepajėgs pakelti. Kad žemės įsčios bus išgrobtos ir apnuodytos…
  Per vienos kartos gyvenimą nemažai „pasiekta”?

  • taskas:

   Man tai atrodo, kad žemė išmaitinti gali net ir keliskart didesnį gyventojų skaičių, negu dabar yra. Juk visą taršą sukelia ne būtinojo maisto, būtinųjų vartojimo reikmenų gamyba, o perteklinių. Ar negali žmogus gerai gyventi nepirkdamas kas pora metų naujo televizoriaus, naujo telefono, kas penkeri metai – naujo automobilio? Argi būtina per kiekvienas atostogas belstis į kitą pasaulio kraštą? Nežinau tikrų skaičių, tačiau man atrodo, kad vidutinis amerikietis/europietis suvartoja/išmeta tiek maisto, kiek užtektų 10-ies asmenų afrikiečių/indų/pietryčių azijiečių šeimai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: