Baltijos šalių Prezidentai aptarė sklandaus piliečių grįžimo užtikrinimą (0)

G. Nausėda. Konferencinis pokalbis | prezidentas.lt. nuotr.

G. Nausėda. Konferencinis pokalbis | prezidentas.lt. nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda kovo 16 d. konferenciniame pokalbyje su Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid aptarė iššūkius, kuriuos kelia koronaviruso ligos (COVID-19) protrūkis.

Šalies vadovas pabrėžė, kad šiuo metu reikalingas koordinuotas atsakas tiek visos ES, tiek ir regioniniu lygmeniu.

„Pirmiausia privalome užtikrinti sklandų šiuo metu keliaujančių Baltijos šalių The YouTube ID of Insert video URL or ID here is invalid. piliečių sugrįžimą. Taip pat turime pasiekti, kad be didesnių sutrikimų funkcionuotų krovininio transporto tranzitas, aprūpinantis Baltijos šalių rinką“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Šalies vadovas užtikrino, kad Lietuva iki kovo 19 d. išlaikys tranzito koridorius keliaujantiems Latvijos ir Estijos piliečiams, ir informavo apie pasiektą susitarimą su Lenkija dėl tranzito koridorių šios valstybės teritorijoje, kurie būtų atviri su konvojumi keliaujantiems Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiams.

Baltijos šalių vadovai sutarė, kad, atsiradus tokiam poreikiui, bus tęsiamos diskusijos su Lenkija dėl galimybės grįžtantiems piliečiams organizuoti naujus tranzito koridorius.

Kaip teigiamą bendradarbiavimo pavyzdį Prezidentas Gitanas Nausėda nurodė Baltijos šalių ambasadų veiksmų koordinavimą. Judėti tranzitu pageidaujantys Latvijos piliečiai šiomis dienomis galėjo registruotis Lietuvos ambasadoje Varšuvoje, o Estijos piliečiai – Lietuvos ambasadoje Berlyne.

Šalių vadovai sutarė kelti žmonių ir prekių bei paslaugų judėjimo ES klausimus Europos Vadovų Taryboje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: