Kovo 11-ąją apie 400 žmonių susibūrė į didžiausią Vytį… (5)

Vytis is žmonių | Rengėjų nuotr.

Vytis is žmonių | Rengėjų nuotr.

Kovo 11 d., Vilniuje, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, šventinių renginių dalyviai sukūrė išskirtinę dovaną Lietuvai – apie 400 žmonių susibūrė į rekordinio dydžio Vytį. Šį veiksmą bus siekiama užregistruoti kaip naują Lietuvos rekordą.

Sumanymą palaikė ir kartu su kitais šventės dalyviais bendroje nuotraukoje iš paukščio skrydžio įsiamžino Dakaro ralio lenktynininkas ir Vyčio simbolio puoselėtojas Benediktas Vanagas, Lietuvos vardą pasaulyje garsinę olimpiečiai Edvinas Krungolcas ir Evaldas Petrauskas, paplūdimio tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė, stilistė Viktorija Šaulytė ir kiti. Išskirtinę dovaną Lietuvai 30-ojo gimtadienio proga inicijavo aktyvaus laisvalaikio ir aprangos prekės ženklas „Audimas“.

Katedros aikštės centre nuo ryto šventinių renginių dalyvių laukė ant grindinio nupieštas 21 x 23 metrų dydžio Vyčio simbolis. Žmonės kviesti užpildyti visą Vytį. Prieš 11 val. į aikštę pradėjo rinktis šventiškai nusiteikę vilniečiai, specialiai šiam renginiui atvyko ir grupė sporto entuziastų iš Kauno. Jie nuo Geležinkelio stoties iki Katedros atskubėjo bėgte. Į Vytį susibūrė kelių kartų atstovai – prie iniciatyvos jungėsi ir vyresnio amžiaus žmonės, ir šeimos su vaikais, ir jaunimas.

„Kovo 11-oji nėra tik šventiniai renginiai ir tą dieną apimantis pilietiškumo jausmas. Tai yra puiki galimybė priminti sau, kad galime laisvai rinktis, kurti ir veikti. Man tai yra didžiulė galia, kuria galiu džiaugtis kiekvieną dieną. Tačiau tokios progos ir iniciatyvos mums leidžia vėl pajusti bendruomeniškumą, jos sujungia žmones ir širdis. Tad didžiausias Vytis – ne tik dovana Lietuvai, tai dovana ir kiekvienam mūsų“, – anksčiau apie iniciatyvą yra kalbėjusi stilistė Viktorija Šaulytė.

Žmonės renkasi į rekordinį Vytį | Rengėjų nuotr.

Žmonės renkasi į rekordinį Vytį | Rengėjų nuotr.

Bendroje nuotraukoje iš paukščio skrydžio įsiamžinę žmonės pakiliai mosavo išdalintomis trispalvėmis vėliavėlėmis ir sveikino vieni kitus su šiandien visai Lietuvai svarbia švente – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu.

„Džiaugiamės, kad šventinės nuotaikos nenuslopino ir nuo ryto pylęs lietus. Simboliška – įamžinant iš žmonių sudarytą Vytį, pilki debesys prasisklaidė ir akimirkai nušvito saulė. Šiandien mums visiems ypatinga proga, o Vytis – visų mylimas ir širdyje nešiojamas mūsų laisvės ir nepriklausomybės simbolis. Šis simbolis brangus ir „Audimui“, kuriam nacionalinė simbolika yra svarbi identiteto dalis. Todėl norime visiems susirinkusiesiems padėkoti, kad padėjo sukurti šią ypatingą dovaną Lietuvai“, – sakė Vesta Krungolcienė, „Audimo“ vykdomoji direktorė.

 Žmonės renkasi į rekordinį Vytį | Rengėjų nuotr.

Žmonės renkasi į rekordinį Vytį | Rengėjų nuotr.

Tai pirmasis iš žmonių sudarytas Vytis Lietuvoje, todėl bus siekiama įamžinti šią iniciatyvą kaip naują Lietuvos rekordą. Renginyje dalyvavęs Lietuvos rekordus fiksuojančios „Agentūros Factum“ vadovas Vytautas Navaitis, įvertinęs žmonių susibūrimą, paminėjo, kad tapti rekordine Vyčio iniciatyva turi galimybę. Tačiau dar bus vertinama vaizdinė medžiaga ir Vyčio simbolio užpildymas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. pagarba:

  Didžiuotis ir sveikinti tereikia!

 2. Tadas:

  Vytis ir trispalve du nesuderinami tarpusavyje simboliai.. jau reikejo istorinemis veliavelemis mojuoti, o gavosi kaip visada, baudziavinis muzikynas

 3. Vytis yra Lietuvos istorinės priklausomybės Lenkijai simbolis. Taigi jis Nepriklausomai Lietuvai garbės nedaro, valstybės herbas su Vytimi keistinas…

  • Žemyna:

   Nežiūrint, kad Vytį savo vėliavoje bei herbe naudojom ir iki ATR. Maža to – ir iki LDK?
   O jei šiandieną iš ATR herbo savąjį herbą atsiėmėme, ar tai ne logiškas žingsnis?

   • Šiandieninė Nepriklausoma Lietuva yra suverenas. Po Krėvos unijos Lietuva tapusi Lenkijos karalystės kunigaištyste (provincija) suvereno statusą prarado. Ji tapo Lenkijos kaip valstybės suvereno dalimi. Iki Krėvos buvęs Lietuvos suverenumas buvo atkurtas tik 1918 metais.
    Vengrijos kronikos 1351 metais datuojami duomenys rodo, kad tuo metu, t.y. laikais iki Krėvos unijos Lietuvos kaip suvereno herbu buvo Gedimino stulpai (senasi pavadinimas baltarusiškai – Kolumnia). Istorinių šaltinių patvirtinimo, kad Vytis galėjusi būti Lietuvos valstybės statuso ženklu, nėra. Taigi Vytis pagal istorinių šaltinių patvirtintus faktus tegali reikšti Lietuvos priklausymą Lenkijai.
    Beje, vadinamu ATR laikotarpiu Lietuva kaip suvereni valstybė apskritai neegzistavo, šiandien pasiimti ATR herbą reiškia pasiimti ir tuometinį valstybinį priklausymą Lenkijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: