Draudikai jau skaičiuoja audros padarytą šimtatūkstantinę žalą (0)

Audra, škvalas | ognature.com nuotr.

Audra, škvalas | ognature.com nuotr.

Daugiau nei 200 žalų gyventojų ir įmonių turtui, nuostoliai – per 300 tūkst. eurų. Tiek kovo 12-13 d. Lietuvoje šėlusios audros finansinių pasekmių vien per pirmąjį kovo 13 d.pusdienį registravo viena draudimo bendrovė. Tačiau draudikai neslepia, kad tikrieji ciklono „Laura“ nuostoliai padidės kelis kartus.

„Penktadienį gyventojų ir įmonių pranešimai apie audros padarytas žalas plaukia jau keliolika metų neregėtais tempais – pagal įvykių skaičių šis ciklonas gali pakartoti liūdną 2005 m. sausį praūžusio uragano „Ervinas“ statistiką. Visiškai akivaizdu, kad pirminiai skaičiai didės, klientų nuostoliai viršys 1 mln. eurų“, – sako BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Pasak draudimo ekspertės, daugiau nei 75 proc. iš pirmųjų 200 užfiksuotų ciklono „Laura“ žalų bendrovę pasiekė iš Klaipėdos miesto ir rajono, nemažai pranešimų atkeliavo ir iš Raseinių, Šilalės rajonų.

„Didžioji dalis pranešimų gaunama iš gyventojų, tačiau turime ir įmonių patirtų žalų. Dažniausi atvejai – nuplėšti stogai, taip pat audros išrautų medžių, nuplėštų šakų bei krentančių stogo dangos elementų suniokoti automobiliai. Audra nulaužė ir kelis gyvenamųjų namų kaminus“, – sako K. Karpova.

Tiek gyventojai, tiek įmonių atstovai apie nuostolius kviečiami pranešti elektroniniu būdu, kartu atsiunčiant ir nuotraukas. Informacija apie elektroniniu būdu deklaruotą įvykį draudikus pasiekia greičiau, todėl žalos reguliavimo procesas pradedamas nedelsiant ir sutrumpėja žalos išmokėjimo laikas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: