Gerdami kavą lietuviai galės prisidėti prie miškų gausinimo (0)

nelieciamasmiskas.lt nuotr.

nelieciamasmiskas.lt nuotr.

Prisidėti prie miškų plėtros nusprendė vienas kavinių tinklas. Nuo šiol bet kurioje šio tinklo kavinėje įsigijus kavą, dalis lėšų nukeliaus Nacionaliniam neliečiamojo miško paramos fondui. Už surinktas lėšas balandį bus sodinamas pirmasis miškas.

Per mėnesį šio tinklo kavinėse įsigyjama maždaug 150 tūkstančių puodelių kavos, o 15% nuo kavos pirkimo kainos bus skiriama miškų apsaugai bei plėtrai. Nacionalinio neliečiamojo miško paramos fondo įkūrėjo Remigijaus Lapinsko teigimu, per tris mėnesius truksiantį bendradarbiavimą surinktų lėšų turėtų pakakti bent 10 000 medžių pasodinti.

„Nors fondą oficialiai atidarėme vos prieš mėnesį, sulaukėme labai daug palaikymo. Paramą skiria tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Sumos varijuoja nuo kelių iki kelių šimtų eurų. Bendradarbiavimas su „Vero Cafe“ kol kas yra plačiausio masto – šis kavinių tinklas taps pagrindiniu partneriu jau balandį planuojamoje pirmojoje miško sodinimo akcijoje“, – sako R. Lapinskas.

Anot fondo įkūrėjo, kai tik bus sutvarkyti visi dokumentai, fondui nuosavybės teise priklausys jau du sklypai. Dar atidarymo šventėje buvo skelbiama apie pirmąją auką – žemės sklypą, kurį paaukojo verslininkė Tamara Mizarienė. Antrąjį sklypą fondas įsigijo iš surinktų lėšų, kurių didžiąją dalį skyrė pats jo įkūrėjas. Būtent šiose teritorijose netrukus planuojama sodinti neliečiamąjį mišką. Prisijungti prie pirmosios medžių sodinimo akcijos žada ir „Vero Cafe“ darbuotojai.

„Šio fondo tikslai – artimi mūsų siekiams. Jau nuo šių metų pradžios naudojame aplinkai draugišką alternatyvą – ekologiškus vienkartinius puodelius. Juos rinktis paskatino tiek besikeičiantis vartotojų poreikis, tiek ir mūsų pačių noras eiti tvarumo link. Jau daugiau nei 10 metų taikome nuolaidą gėrimams, kuriuos svečias užsisako į savo atsineštą daugkartinį puodelį. Miškas, mūsų nuomone, yra visų sveikata ir gyvybė. Reikia didžiuotis, kad Lietuvoje jų turime tiek daug, tačiau negalime pamiršti, kad taip pat turime juos saugoti“, – teigia „Vero Cafe“ kavinių tinklo direktorė Laima Vėželienė.

Dar šių metų pradžioje buvo skelbiama, kad šiame kavinių tinkle buvo atnaujinti vienkartiniai puodeliai. Jau kelis mėnesius tinklo kavinėse nebėra kombinuotų karštų gėrimų pakuočių, jas pakeitė aplinkai draugiškesnė alternatyva – puodeliai, kuriuose vietoje plastiko naudojamas kukurūzų krakmolas. Be to, šie puodeliai bus biologiškai skaidomi pramoniniu būdu, o tai leis sumažinti atliekų susidarymą.

Nacionalinis neliečiamojo miško paramos fondas buvo įkurtas šių metų sausio pabaigoje. Jo tikslas – didinti šalies miškingumą, kuriant natūraliai besivystantį mišką, kuris nebus kertamas ar kitaip naudojamas komerciniais tikslais. R. Lapinskas kol kas yra vienintelis fondo steigėjas, o neliečiamojo miško iniciatyvos ambasadoriais tapo Jurgis Didžiulis, Marius Čepulis bei Selemonas Paltanavičius.

Daugiau apie fondą rasite čia www.nelieciamasmiskas.lt/

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: