Prasideda teismas dėl Malaizijos oro linijų lėktuvo MH17 numušimo virš Rytų Ukrainos (video, tiesioginė transliacija) (16)

Gėlės žuvusiųjų atminimui Amsterdamo Schipcholo oro uoste | wikipedia.org nuotr.

Gėlės žuvusiųjų atminimui Amsterdamo Schipcholo oro uoste | wikipedia.org nuotr.

Kovo 9 d., pirmadienį, 11 val., Hagos apygardos teisme Badhoevedorpo mieste, esančiame netoli Amsterdamo, praėjus beveik šešeriems metams nuo Malaizijos oro linijų lėktuvo skridusio reisu MH17 numušimo virš okupuotos Ukrainos teritorijos, bus pradėtas baudžiamasis procesas prieš keturis įtariamuosius įvykdžius šį žiaurų išpuolį.

Šioje byloje įtariamaisiais pripažinti yra rusai Igoris Girkinas (Strelkovas), Sergejus Dubinskis (Chmury), Olegas Pulatovas (Giurza arba Kalifas) ir Ukrainos pilietis Leonidas Charčenko (Kurmis) teisme nedalyvaus. Jie įtraukti į tarptautinius ieškomų asmenų sąrašus.

Teismo stebėti atvyko šimtai žuvusiųjų šeimos narių ir būriai žurnalistų.

Tiesioginę teismo posėdžio transliaciją su sinchroniniu vertimu į anglų kalbą nuo 9 val. ryto bus galima stebėti čia (Posėdis baigėsi 16:50 val. Kitas posėdis vyks kovo 10 d. 11 val.):
hagos-teismas-del-mH17

Teismo posėdžio transliaciją olandų kalba žiūrėkite čia (Posėdis baigėsi 16:50 val. Kitas posėdis vyks kovo 10 d. 11 val.):
teismas-hagoje-del-MH17-alkas-lt-ekrano-nuotr

Tyrėjai teigia neabejojantys, kad keleivinį lėktuvą numušusi raketa buvo paleista iš rusiškos „Buk“ raketų sistemos. Nepriklausomų „Bellingcat“ tyrėjų duomenys rodo, kad raketų sistema į Rytų Ukrainą atkeliavo iš Rusijos Kursko 53-iosios priešlėktuvinės gynybos brigados.

Kovo 7 d. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) išplatino pareiškimą, kuriuo išreiškė pasitikėjimą Nyderlandų teismu ir paragino Rusiją prisiimti atsakomybę  ir visapusiškai bendradarbiauti atliekant šio nusikaltimo tyrimą.

„Visiškai pasitikime teisinėmis procedūromis, pagal Nyderlandų teisės aktus vyksiančiomis Nyderlandų teisme, taip pat nepriklausomumu ir profesionalumu teisėjų, kurie už akių priims sprendimą dėl keturių įtariamųjų galimai tiesioginio vaidmens numušant reiso MH17lėktuvą. Jungtinei tyrimo grupei (JTG) tęsiant tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų raginame Rusijos Federaciją prisiimti atsakomybę ir visapusiškai bendradarbiauti atliekant tyrimą pagal JT ST rezoliuciją Nr. 2166“, – rašoma Lietuvos (URZM) pareiškime.

Rusija nebendradarbiavo bylos tyrime visus 5 metus.

MH17_map-en.svg

Reisas MH17 | wikipedia.org nuotr.

2014 metų liepos 17 d. virš Rusijos vadovaujamų ir remiamų teroristų kontroliuojamos vietovės Ukrainos rytuose esančiose Donecko apylinkėse numušus Malaizijos avialinijų lėktuvą, skridusį reisu MH17,  žuvo visi 298 keleiviai ir įgulos nariai, tarp jų: 43 Malaizijos, 193 Olandijos ir 27 Australijos piliečiai.

Nyderlandų ir Australijos tyrėjai avarijos vietoje 2014 m. rugpjūčio 4 d. | wikipedia.org nuotr.

Nyderlandų ir Australijos tyrėjai avarijos vietoje 2014 m. rugpjūčio 4 d. | wikipedia.org nuotr.

***
Kovo 7 d. Hagoje buvo surengta spaudos konferencija „Laukiant teismo“, kurioje buvo apžvelgtas šio žiauraus išpuolio tyrimas iš prorusiškų pozicijų… Konferencijos vaizdo įrašas skelbiamas youtube.com „Bonanza Media“ kanale, kurį sukūrė Russia Today dirbusi žurnalistė Jana Jerlašova ir save nepriklausomu žurnalistu vadinantis promaskvietiškas blogeris Maksas van der Verfas, pastoviai skleidęs melagingas žinias apie MH17 ir net pastačiusio „dokumentinį“ filmą, apie tai, kad MH17 numušė ne Rusija, o Ukraina, JAV ir kiti Rusijos priešai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Čto i trebovalosj dokazatj, tskant :(:

  Išklausius kažkokio apžvalgininko, išvada tokia:
  – Varnas varnui akin nekirs! Teismas svarstys ne Kremliaus atsakomybę, o kažkokius, kaip supratau, tiekimo ir pan. techninius klausimus, kas kur kokį varžtą priveržė, kas katron pusėn vamzdį pasuko, o gal dar ir kas rūkė darbo metu darbo vietoje… . Koks Vania ką iki kur pristatė.
  Taigi, mielas Vania, Vladimyčius už tai, ką liepė tau padaryti, neatsakys. Atsakysi tu – kam jo klausei…
  Žodžiu, bus teisingumo cirkas. Europa trečią kartą ant to paties grėblio lipa (sutartis su Stalinu dėl Europos pasidalinimo; Gorbio saugojimas; o dabar – gerų santykių su Vladimyčiumi ir prekybos santykių apsauga – svarbiausias reikalas)
  O ar tau, Europa, nebuvo sakyta: „Nestatyk visko ant banknoto” (t.y., aukso veršio) – prieisi moralinį bankrotą.

 2. Paul Bana:

  Alkas redakcija – ar pasidomejote cia paminetos spaudos konferencijos vieta, rengejais ….
  Konferencija Kovo 7 d. vyksta ne Hagos apygardos teisme o Hagoje.
  Konferencijos rengejai Bonanza Media, ir ju komentarai yra idomūs, tik verta paminėta kas jie tokie.

 3. Tvankstas:

  Mane nuo pat pirmų valandų po įvykio 2014.07.17 sudomino kai kurių asmenų prasikalbėjimai, ypatingai Nyderlandų URM vadovo Frans Timmermans ir KLM vadovo Camiel Eurlings, lyg Karalystės žento, įkišto kaip ‘savo žmogų’ į tokį aukštą ekonominį postą visiškai neturint vadovo sugebėjimų, prieš kameras esant savimi patenkintu elito žmogumi, tas liečia ir F. Timmermans.
  Kaip iš viso pakilo iš Schiphol’o (taip ir tarti, kaip parašyta – Schiphol, kaip schema garsą sch) oro uosto ?
  Noriu paaiškinti nelaimingo įvykio atsiradimo aplinkybes ir su sąlyga (ja neabejoju), kad lėktuvą su 298 žmonėmis numušė Buk raketa, paleista iš Rusijos atgabentos raketų paleidimo įrangos.
  Jau buvo girdima, kad separatistai numušė malūnsparnius, karinius transportinius lėktuvus, tam 2014.07.14 Kijeve URM buvo surengtas pasitarimas su visų šalių ambasadoriais, buvo duota literatūros su pagrindiniu tikslu – nutraukti bet kokius skrydžius virš separatistų užimamų plotų.
  Dar nuo 2017 m. balandžio pabaigos bet kokius skrydžius virš šių plotų nutraukė D.Britanijos ir P.Korėjos orlaivių įmonės.
  Susitikime 2017.07.14 dalyvavęs Nyderlandų ambasadorius sugrįžęs į ambasadą nedelsdamas išsiuntė visą pranešimo medžiagą į URM (ministras F. Timmermans), kuri išplatino KLM, šalies žvalgybai (MVID). Ir niekas nesureagavo, viskas liko kaip buvę.
  Kodėl ?
  Kadangi visų minėtų įstaigų vadovai buvo užėmę pareigas ne pagal savo protą ir sugebėjimus, nesugebanbys savarankiškai mąstyti ir priimti greitus sprendimus pagal gyvenimo tikrovės aplinkybes, jie net nesuvokė, kad virš karo veiksmų zonos negalima siųsti civilinių lėktuvų, rizikuoti civilių gyvybėmis.
  Tas pat liečia ir Malaizijos atitinkamas įstaigas su jų savarankiškai nesugebančiais mąstyti ir priimti sprendimus vadovais.
  Skrydis Schiphol – Kuala Lumpur vykdavo prakaičiui MA ir KLM keičiantis lėktuvais, šio skrydžio žymėjimas MH17(MA S17)/ KL4103 reiškia, kad tai Malaisian Airlines lėktuvas.
  Komiškas buvo F.Timmermans trankymasis su ašaromis SNO tribūnoje, vėliau kaip nesugebantis būti URM vadovu labai tiko būti ES komisaru, ypatingai aršiai puldamas Lenkiją, mokydamas ją su pastovia isterija ir grasinimais, dabar paliktas ES komisaru klimato kaitai, dirba vėjų treste debesų prikabinėtoju, o jo konkurentas yra ir Lietuvos siųstas eurokomisaras. Labai tinkamas ‘mokrušnikas’ visokioms pareigoms – ką reikės, tą darys.
  C.Eurlings po daugybės prasiplepėjimų teko apleisti KLM, buvo paskirtas Nyderlandų olimpinio komiteto vadovu, Rio žaidynėse lyg pasiutęs puolė Rusiją, siekdamas pašalinti iš žaidynių.
  Grįžęs į gimtinę, būdamas girtas ir apsvaigęs narkotikais, iš savo draugės Tessa Rollink išplėšė auskarus su mėsomis, sulaužė nosį, dar daugybę sumušimų atliko ir buvo pirmą kartą Nyderlandų teisėsmaukos istorijoje nei išteisintas, nei nuteistas.
  MVID prasidėjo ‘čistka’, keletą metų be sustojimo, o juk tai yra geriausia pasaulyje žvalgybos tarnyba, masiškiausiai sekanti savo šalies gyventojus pasiklausydama telefoninių pokalbų, sekdama internete ir įsilauždama į kompiuterius. Kas iš jos analitikų gali su(si)vokti, kad virš karo zonos skrendantį lėktuvą gali numušti priešlėktuvinė raketa ?
  Tai kodėl Nyderlandai ir Malaizija neprisiima kaltės, kad pasiuntė iš Schiphol MH17 / KL4103 žūti 298 žmonėms, per Donbasą skristi tiesiai prieš Rusijos raketą Buk ?

  • Žemyna:

   Sveiki sugrįžę! (Jau rengiausi į žygį vaduoti Tamstą iš kokios nors Italijos ar kt.)
   Ak, šit kaip… O aš jau net ir neužsiminiau (jau ir taip daug prirašiau), bet aš sau įsivaizdavau, jog tai UA skrydžių kontrolė taip nukreipė lėktuvą (neišmanau tos tvarkos), jog pas juos koks Vagnerio apmokamas „nuotolinis darbuotojas” suveikė, jog tai buvo jo su tuo koviniu tašku suderinti veiksmai!
   Tokiu atveju tas kažkas sėdi NY tarnybose? Ar kaip?
   Juk ne tie Tamstos minimi asmenys „rukovodili – rukami vodili”? Gal tas ligi šiol ten zadanijų laukia? Ir žmonės rizikuoja iš NY ar į NY skrisdami?

 4. Žemyna:

  Neišmanau šitų dalykų, netelpa į galvą:
  žmonija susitvarkė taip, kad gyvena susiskirsčiusi į valstybes, valstybės sukurtos, kad centralizuotai atliktų tam tikras joms skirtas funkcijas. Tarp jų ir valstybės gynimas, tarpvalstybiniai santykiai.
  Jei valstybės pasirašiusios taikos, sienų pripažinimo, bendradarbiavimo, draugiškų santykių ir pan. sutartis, jos turėtų laikytis „džentelmeniško susitarimo”, kad nei iš jų, nei iš jokios kitos teritorijos jų ginkluotomis pajėgomis sutarties partnerės atžvilgiu nebus panaudota jokia kenkėjiška, kovinė, kariniams veiksmams prilygintina veikla, jokie karo ar pan. veiksmai nei prieš partnerės piliečius, gyventojus, nei prieš jos teritoriją, nei prieš jos turtus. Už tai atsakinga valstybės valdžia.
  Ką matome: Kremlius sulaužė draugystės sutartis su visomis valstybėmis, kurių piliečiai skrido šiuo reisu. Užpuolimas buvo klastingas, masinė žmogžudystė suplanuota taip, kad kaltė kristų ant kitos (UA) valstybės, apsimetus kitu (kažkokiu privačiu koviniu dariniu). Ir?
  Nesakau, kad visos tos valstybės, katrų piliečiai žuvo, turėjo susivienyti ir skelbti bendrą karą RU. Tačiau atšaukti savo ambasadorius, RU ambasadas išvyti lauk, nutraukti bet kokius santykius – tarp jų verslo, turizmo, poilsio, sporto, mokslinio bendradarbiavimo, nacionalizuoti visą RU piliečių nuosavybę, sąskaitas bankuose tose šalyse. RU nekviesti į jokius tarptautinius pasitarimus, susitikimus, į jokias sporto varžybas. – Kad Kremlius pajustų, kas yra tikra izoliacija. Jei TT įstatymai šiuo klausimu nesutvarkyti, kad neliktų teisinių kelių kam nors apsiskųsti dėl „skriaudos” – net ir EŽTT užverčiant pvz. sportininkų individ. skundais (nes nesitikėta tokio tarptaut. santykių nuopolio), tai būtina juos kuo skubiau sutvarkyti!
  O ką turime? Net artimiausios Nyderlandų kaimynės (o gal ir ji pati) verslo santykių su ta žemyno piktžaizde ne tik nenutraukė, bet dar ir skuba sudaryti jai sąlygas galutinai pribaigti Baltijos jūrą iš vamzdžių nesandarumų sprunkančiomis dujomis. O juk prieš NY piliečius įvykdyti KARO veiksmai! NY, pabusk! Tau panosėje kumščiu mojuoja, grimasas vaipo!
  Kadangi putinėlis bailys, neprisipažįsta, jog tai RU valstybinė ginkluota gauja (kariškiai) nugalabijo lėktuvą, o jis, atseit, nieko nežino, negirdėjo ir nematė, ir apskritai jis „ne prie ko”, tada kyla klausimas, koks jo vaidmuo valstybėje, jei „jo valdomoje” šalyje ir už jos ribų siaučia jam nepavaldūs karo dariniai, o valstybė nepajėgi kontroliuot jų veiksmų, prezidentas nepajėgus užkirsti jų savivalei kelią. Jei jis nepajėgus, jei jam valstybėje niekas nepaklūsta, tai jis ne prezidentas, ir nėra jokio reikalo kviestis jo kaip prezidento į jokius tarptaut. renginius.

  • Tvankstas:

   Taikliausiai Nyderlandų Karalystę apibūdino B. Franklinas : ‘Nyderlandai nėra valstybė, tai parduotuvė’.
   Todėl ir prekiauja Nyderlandai su Rusija, netgi apeidami sankcijas. Tai tik biznis ir nieko asmeniško.

 5. Vidinis Balsas:

  ”…ir Ukrainos pilietis Leonidas Charčenko (Kurmis) teisme nedalyvaus. ” Kodėl ? Ukraina nebendradarbiauja ?

 6. Vidinis Balsas:

  Vokietijos slaptųjų tarnybų žiniomis, Ukrainos pilietis Leonidas Charčenko (Paršenokos Kurmis) įtikino rusus, kad tai Ukrainos lėktuvas, ( toks buvo ką tik pridaręs bėdos) , kurį būtinai reikia numušti. Kodėl neteisiamas Paršenka ?

 7. Vidinis Balsas:

  Paršenko tarnybos veikė iš vien su Olandijos, kad išdurtu rusus ?

 8. Bartas:

  Klausiau vieno maskovijos atstovo kalbos (neatitinkančios putino čekistų ir banditų melagienos).
  Ateis laikas ir Maskva pripažins savo nusikaltimą žmoniškumui. Pripažino Molotovo – Ribentrpo pak. ,pripažino Katynę . Neišsisuks ir dėl lėktuvo numušimo.

 9. Žemyna:

  Rusija atsakys už lėktuvo numušimą
  – respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/kitos_pasaulio_naujienos/rusija_atsakys_uz_lektuvo_numusima/
  Jei atsakys RU, o ne tai užsakiusi gauja, anoks tai teisingumas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: