Kultūros ministras susitiko su Nobelio premijos laureate S. Aleksijevič (1)

Mindaugas Kvietkauskas ir Svetlana Aleksijevič | lrkm.lt nuotr.

Mindaugas Kvietkauskas ir Svetlana Aleksijevič | lrkm.lt nuotr.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas susitiko su Nobelio literatūros premijos laureate, Baltarusijos rašytoja ir žurnaliste Svetlana Aleksijevič.

Susitikime kalbėta apie literatūrą, Vilnių kaip daugiakalbį miestą, istorinę atmintį ir jos svarbą, apie istorinių įvykių poveikį visuomenei ir tai, kad apie juos reikia kalbėti kitaip, atverti naujas prasmes. Taip pat kultūros ministras su Nobelio literatūros premijos laureate aptarė rašytojos sąsajas su Lietuva, kūrybinius planus.

2017 m. pabaigoje Vilniuje įvyko Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Cinkas“, sukurto pagal rašytojos kūrinius „Cinko berniukai“ ir „Černobylio malda“, premjera, tais pačiais metais Lietuvos rusų dramos teatre pastatytas monospektaklis „Vienišas žmogaus balsas“ pagal S. Aleksijevič knygą „Černobylio malda“.

S. Aleksijevič pelnė 2015 metų Nobelio literatūros premiją „už daugiabalsį prozos skambesį, kančios ir narsumo įamžinimą“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Ar jai buvo sudarytos galimybės suprasti, kokią žalą padarė Lietuvai, bendradarbiaudama su Vanagaitės šou po RU bei pasaulį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: