V. Vižinis. Таi sakote, Stasy, Lietuva – teisinė valstybė? (56)

Valdas Vižinis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Valdas Vižinis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Таi sakote, Stasy, Lietuva- teisinė valstybė ?

Pabandykime pasiaiškinti, pone Stasy Šedbarai, ir pradėkime nuo jūsų kultinės frazės televizijoje – atiduodama mergaitę Lietuva įrodė esanti teisinė valstybė.

Ką gi. Pripažįstu – mirgėdamas televizijoje teisinę valstybę statėte negailėdamas jėgų. Būdamas Seimo teisėtvarkos komiteto pirmininku, visų įmanomų teisininkų draugijų ir ratelių pirmininku ar nariu, tikriausiai turite daug apdovanojimų ir jus giriančių diplomų ant sienos. Jūs statėte, kūrėte, galvą laužėte. Pagaliau štai – teisinė valstybė.

Tačiau kaip čia yra, pone Stasy? Jūs gyvenate teisinėje valstybėje, o aš ne. Kaip čia jums taip talentingai gavosi – jūs teisinę valstybę statėte man, bet sukūrėte sau.

Neskubėkit su „durnas“, palaukit…

Pradėkime nuo klausimo. Kas įvyko jūsų teisinėje valstybėje, jog Lietuvos disidentai, vietoj užtarnauto poilsio ir pagerbimų, priversti dundėti į visus jūsų teisinėje valstybėje teisiamos Neringos Venckienės teismo posėdžius, pasirašinėti raštus JAV, kreiptis į prezidentą. A.Terleckas tą daro jau būdamas slaugos namuose. N.Sadūnaitė net iš Seimo tribūnos viešai klausia – kur mergaitė.

Kodėl? Šie žmonės nieko neišmano apie teisinę valstybę, ar juos, atlaikiusius sovietų lagerius ir ne iš L.Lavastės ar A.Kuznecovaitės straipsnių žinančius, kas yra valdžios persekiojimas, gudriai už nosies vedžioja N.Venckienė?

Ir kaip paaiškinti tą faktą, kad žmonės teismo salėje jau ploja ne pamatę teismą, o, atvirkščiai, – teisiamąją ?

Tylit? Nenorite apie disidentus? Gerai… Pakalbėkime apie teisėjus.

Mūsų generalinis prokuroras Lietuvai pateikė ieškinį dėl Ukmergės teisme papilto gyvsidabrio. Taip? Taip. Ukmergiškis užstojo ukmergiškius. Nieko tokio?

O jums neatrodo, kad jūsų teisinės valstybės generalinis prokuroras dėl savo chebrytės (savo chebrytės, savo, nesukite nosies ir neapsimeskite) bylinėsis su Lietuva.

Ne. Ne dėl to, kad jiems buvo sutrikdyta sveikata, sužaloti veidai, sulaužyti likimai.

Dėl – atkreipiu jūsų dėmesį – teisėjų dvasinių išgyvenimų.
Teisinio elito atstovas (įšokęs į prokuratūros generolus iš Ukmergės) savo profesijos draugeliams bandys pramušti dešimtis tūkstančių eurų. Jums neatrodo nors kiek keistai? Net neprašau jūsų pasipiktinimo.

Tik jūsų teisinėje valstybėje, pone Stasy, tai įmanoma – sudaužytai ir prievartautai dešimtokei, kuri visą savo gyvenimą bus veikiama to, ką patyrė dėl jaunuolio-gyvulio, keli tūkstančiai dvasiniams išgyvenimams, kai chebrytei– dešimtys.

O jūsų teisinės valstybės policininkui sambistui, laužiusiam rankas Neringai Venckienei ir dėl to patyrusiam du dvasinius išgyvenimus, nes tiek buvo smūgių nuo skausmo neapsikentusios moters, prašyti yra normalu?

O gal pakalbėkime apie Neringos Venckienės dvasinius išgyvenimus? Nebėkite niekur, palaukit…Kur jūs, neikit…

…. apie Neringos Venckienės, jos tėvų dvasinius išgyvenimus, kurie tęsiasi jau dešimtmetį? Ką daryti su jais? Ar galime viltis, kad generalinis prokuroras E.Pašilis (manau, Neringa su tėvais sutiks pabūti eilėje, kol bus priteista dešimtis tūkstančių eurų draugeliams) taip stoiškai imsis ir Neringos Venckienės dvasinių išgyvenimų?

Apie Neringą atsisakote kalbėti?..Gerai, laikinai suku į šoną…

Šiomis dienomis mirgėjo antraštės – A.Valantinas po sprendimo jurbarkietę prievartavusiam vaikinui ragina pasitikėti teismais.
Priminkit, čia tas pats Valantinas, kuris savo laiku iš visų jėgų stengėsi, kad visuomenė pasitikėtų prokuratūra ir buvo atstatydintas, kai dešimt jo vadovaujamų prokurorų buvo Seimo pripažinti kaltais sužlugdžius Garliavos pedofilijos bylos tyrimą.
Išmestas, na gerai, priverstas išeiti…Bet jūsų teisinėje valstybėje stebuklingai padaręs normalią karjerą ir tapęs net teisėjų tarybos pirmininku dabar jau ragina pasitikėti teismais.

Gal paaiškinsit, kas iš viso čia vyksta, pone Stasy, kokie čia valstybės teisiniai mechanizmai taip suveikė?

Susimauti taip, kad prieš dešimtmetį Lietuvoje kyla tiesioginė grėsmė teisminei valdžiai, žmonės atsisako vykdyti teismų sprendimus, metama armija policininkų, net dešimtmečiui praėjus viskas gyva ir štai tas pats viską sumovęs vaikinas dabar jau iškyla teismų tarybos pirmininku.

Ar ne tokių, kaip jūs, teisinės valstybės kūrėjų, pone Stasy, valia?

Nematote, kad paslaugus šviesiaplaukis, tada sužlugdęs pedofilijos bylos tyrimą ir išvedęs visuomenę į gatves, planuoja naują pasipiktinusios visuomenės eiseną link prezidentūros?

Oi tik nereikia, aš jūsų nepažįstu, jūs skubat…

Jūsų teisinės valstybės pareigūnai prifabrikavo daugiau nei 40 bylų Neringai Venckienei, o dar geras dvi dešimtis susiejo. Tai absoliutus jūsų teisinės valstybės persekiojimo rekordas Gineso knygai –60 bylų Neringai Venckienei.

Sakote nefabrikavo, o teisėtai… Netęskite…

Atsakykite rišliai – kodėl to nepavyko įrodyti JAV?

Taip, kai pasiunti 240 policininkų įrodinėti lietuviams, jog esam teisinė valstybė, tai ir įrodai. Šaukimais į teismą, baudomis, teistumais…

Įrodykite tai JAV.

Bandykite. Drąsiai siųskite 240 policininkų į JAV Valstybės departamentą ir jų pareigūnus užmėtykit baudomis.

Paleisti rankovę, rašysite pareiškimą policijai??? Pakentėkite, dar keli klausimai….

Gal paaiškinsit, kaip jūsų teisinėje valstybėje vienas STT paslėptas mikrofonas užtraukia baudžiamąsias bylas net dešimčiai teisėjų?

Koks keistas santykis – 1 prie 10. Tiesiog magija. Dar tie dešimt prokurorų, sužlugdžiusių Garliavos bylos tyrimą. O jei trys mikrofonai, penki, tai jau teismai stoja, nebėra kam dirbti.

Sutikite ir nesimuistykite…

Milžiniškos vagystės iš konfiskuotų cigarečių sandėlių, dar vakar policininkas ir pasienietis krovėsi į automobilį išmestas iš traukinio cigaretes.

Nemanote – jūsų pastatytos teisinės valstybės pagrindinė teismų vertybė – ne teisingumo siekis, o asmeninė gerovė ?

Nebėkit, kur jūs bėgat…Kiti atvažiuos troleibusai… Neskubėkit.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

56 komentarai

 1. Romas:

  Valdžiai esant “vienos krypties” , trūkstant demokratijos, teisinė valstybė ir neįmanoma. Garlevos įvykiai, kiti straipsnyje paminėti epizodai, labai aiškiai tai išryškina. Kad teisingumas, teisėtvarka yra tik politinės Sistemos atspindys. Kokia demokratija – toks ir teisingumas…

 2. Gintaras:

  Teisinė valstybė tam, kam tarnauja teisėtvarka… T. y. ši valstybė yra landsbergių, šedbarų, grybauskaičių, mockų, kurlianskių, masiulių, bartuškų ir visų jų draugų, klasiokų, grupiokų, giminių… Dar ji yra konservatorių, socialdemokratų ir liberalų. Visi kiti esame kaip emigrantai ir ši valstybė yra ne mūsų, nes teisingumo Lietuvoje nerasime.

  • mociute:

   gal pats perskaitykit – kokia “misraine” cia surasete?
   Gal pasitikrinkit – kas gi ilgus metus seime ir vyriausybeje trukde priimti net nauja baudziamaji kodeksa kuomet iki 2003 buvo naudojamas okupacijos laiku, berods, dar 1956 parsidaveliu, okupantu ir ju kolaborantu surasytasis??
   Ir, jei ne ES reikalavimai pries istojant 2004, ko gero ir dabar tebegaliotu kartu su sovietines “teisines valstybes” supratimu ir net kai ne kuriais “uzgrudintais” kadrais!

 3. stasys:

  Aš ne Šedbaras ir visa laimė , atsakinėti į padrikus V.Vižinio tekstus butu sudėtinga .Yra laikas kai žmonės renką akmenis ir kažko tikisi , bet jokiam sveikam individui nešaus į galva juos kišenėje laikyti ir laukti savo progos . Ačiu viešpačiui kad ne V.Vižinis tos teisinės valstybės apibrėžimus tvirtina, o tai sėdėtume mes su Šedbaru, ant kokio tiltelio , ir va tokius pat graudžius laiškus rašytume visuomenei primindami kaip atrodė tas netolimas teisingumas kai teismo salėje buvo privalu ploti !! . Plojama buvo ne teisėjams ne teisingumui ,ne jo dvasiai siekiu ja pagerbti ,plojama moteriai kuri paminė ne tik įstatymo viršenybę bet ir moralines normas .
  – Iš neteisės teisė negali gimti ..ta V.Vižinis turėtu ryškiomis raidėmis ant kaktos sau užsirašyti .
  Teisinėje valstybėje gyvena ir klystantis žmonės , kuriu teisės nėra varžomos tik dėl to kad jie kažkam nepatinka . Gal V.Vižiniui priminti kokioje šalyje vadovaujamasi jo padiktuotomis normomis . ? Vat kai būsite toks pat gerbiamas savo valstybėje kaip Stasys Šedbaras ..tada grįžkite ir dar karta užduokite klausimą kas yra ta teisinė valstybė . O nuo savęs tik pridursiu , teisinėje valstybėje teisė nesilanksto nei prieš Garliava nei prieš disidentus , žinomos pavardės nesuteikia teisės ignoruoti teisės viršenybės paminant ja pačia .

  • !!!:

   Gal paaiškintum Stasy dėl ko ta mūsų,,krištuolinė teisėsauga”taip lankstėsi prieš pusruskę stankūnaitę….

  • Gražina:

   Gerb, Stasy, ar Jūs teisininkas? Ar Jūs esate įsitikinęs, kad Stasys Šedbaras yra tikrai gerbiamas?

  • Kęstutis:

   “O nuo savęs tik pridursiu , teisinėje valstybėje teisė nesilanksto nei prieš Garliava nei prieš disidentus , žinomos pavardės nesuteikia teisės ignoruoti teisės viršenybės paminant ja pačia” Kai “teisinėje” valstybėje teisė prasilenkią su sveiku protu, tada ta valstybė tampa – teisėjų valstybe…

   • stasys:

    Pamynus ta teise ir jos viršenybę viena karta , sękanti karta tai taps norma taip elgtis .Nors ka aš čia rašau .. aš elementariai nerasiu pavydžiu kai teisė tapdavo rimta priežastimi ja peržengti ..politikui .

    • Kęstutis:

     Klasikinis pvz. kartoju ne pirmą kartą – jei teismas sugebėjo “pamatyti”, kad Černiausikas mergaitės nenešė, bet visi kiti matė, Černiauskas prisipažino, kad nešė, tai kaip tai pavadinti – teisinę viršenybę prieš sveiką protą??? Vienu žodžiu nei teismo, nei teisinės valstybės mes dar neturime ir nėra ką čia saugoti. Iš neteisės ir nesveiko proto teisinė valstybė nesusikurs…

     • Tvankstas:

      Kas Lietuvoje žiūrėjo, tas matė : Černiauskas nešė mergaitę, tik ‘teismas nematė’…

      • Žemyna:

       Va šis teiginys tai buvo protu nesuvokiamas! Kaip galima teigti tokį KVAILĄ melą, kai kiekvienas, ką domino, peržiūrėjo tuos kadrus, ir ne po vieną kartą! Kaip, kuo galima tokį primityvų, akimirksniu paneigiamą melą iš savęs ištrėkšti?

      • Tvankstas:

       Gerb. Žemyna, tai labai paprasta ir lengvai suprantama : žmonių partija, sorošininkai yra elito žmonės, kurie VISADA TEISINGAI MATO IR TEISINGAI VERTINA, o mes, gyvuliai ne iš žmonių partijos, tolimi sorošininkams, visada neteisingai matome ir neteisingai vertiname.

  • mociute:

   ka jus, stasy! Nuosekliau nei kad cia autoriaus surasyta – sunku net isivaizduoti!
   O S.Sedbaras jau seniai yra akmuo po konservatoriu partijos kaklu, atimantis nemaziau kaip 20% balsu nuo partijos sarasu todel dabar, kuomet sarasa i rinkimus visu mylima ir gerbiama Ingrida, sarasus,kaip ir vienmandatese keliamas figuras ir figureles patartina perziureti….
   O Lietuvos teisetvarka tikrai vis dar iklimpusi i senas, nuo okupacijos laiku likusias pelkes net ir su tenai buvusiais “gyventojais”…..

 4. Romas:

  ” Aš ne Šedbaras…” – situacija komiška, priminė tą bajeriuką iš vaikystės – “vagie, kepurė dega!”, – ne, tai ne aš…

  Gal ir ne tu, bet tavo padrikas komentaras verčia abejoti, ko tada taip jaudintis?

  Jeigu mūsų valstybė būtų teisinė, tai teisiamųjų suole dabar sėdėtų ne Neringa Venckienė, o teisėtvarkos atstovai, kurie iki šiol nepradėjo pedofilijos bylos tyrimo. Kaip visi pamenam ji beveik metus laiko, po Drąsiaus Kedžio kreipimosi į valdžios ir teisėtvarkos institucijas, dėl dukters tvirkinimo, nieko nedarė… Tai buvo kažkoks stuporas…
  Jau vien už savo pareigų nevykdymą juos reikia teisti. O ką kalbėti apie bylos klastojimą ir nekaltųjų persekiojimą…

 5. Kęstutis:

  Teisybės dėlei reikėtų priminti, kad tas pats Stasys Šedbaras tada šoko kaip liūtas – mes sukursim seimo komisiją, išsiaiškinsim, sutvarkysim, kaip ir mergaitės pusėje buvo. Buvau pradėjęs tikėti – na pagaliau kažkas pajudėjo… Net ir jo vadovaujama seimo komisija pažeidimus surado ir t.t. Bet su kuo, su kokiomis jėgomis Stasys susidūrė, kad taip sėdo kaip musė ant š-do??? O tai labai rimta, labai, labai… Klanas net ir patį Stasį Šedbarą į vietą pastatė ir ne tik, dar ir liepė atidirbt, liepė būti jų advokatų…

 6. valdas:

  patiko Romo Garleva. atrodo kad komentarus rašo mažaraščiai,arba atėjūnai.ps. šiaip tai Šedbaras tokių komentarų neskaito. tas pat jei rašyčiau seneliui į kaimą, arba kalbėčiau su krosnimi ir degtukais.

 7. jurgis:

  O ką – Garliavos mergaitė yra mūsų valstybės egzistavimo pagrindas? Ne Kovo 11-oji? Kita vertus, Stasys yra teisus, nors aname komentare su juo susipliekiau…

 8. Bartas:

  O man patiko. Suprantama , aiški lietuviška kalba. Klausimų daug , bet atsakyti nėra kam. Teisėsauga saugo “teisę” , bet ne žmogų.
  V. Vižinis šaunuolis.

 9. ŽEMAITIS:

  Gerb. Valdai,

  Ne kokie nors postringautojai-mėgėjai, o Konstitucinis Teismas sprendžia, ar šalis yra teisinė valstybė, ar ne.
  Jei kiekvieno klausysim, tai visiems skirtingai atrodys. Tad tai nustato tik KT.
  O aš asmeniškai manau, kad Lietuva YRA teisinė valstybė.

 10. T0mas J.:

  Kaip ir kitos šalys – Lietuva turi ir niekšų, ir puikių teisingų žmonių. Nesistebiu pamatęs niekšą, dėl pinigų darantį bet kokius nusikaltimus. Stebėtina yra tik tai, KAIP į svarbius valstybės postus patenka niekšai?
  Kaip patenka žmonės į įvairių teisėsaugos įstaigų vadovų postus? Pasigilinę į įstatymus randame, kad VISŲ teisėsaugos įstaigų vadovus ir pavaduotojus parenka valstybės Prezidentas. Tik pastaruoju laiku pakeitus įstatymą išimtimi tapo Policijos vadovo postas – kandidatūrą parenka Premjeras.
  – – Kai Seimas 2010.01.21 konstatavo, kad Algimantas Valantinas nesugeba tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo ir netinkamai vykdo generalinio prokuroro pareigas – jis atsistatydino, bet tik po dviejų savičių. Ko laukė DVI SAVAITES Prezidentė, žinodama kad Generalinis Prokuroras netinkamai vykdo pareigas?!
  – – Kodėl pagrindinį pedofilijos bylos marinuotoją, kai jis dėl nesugebėjimo eiti pareigas atsistatydino – TSKPistė per kelis metus padarė Apeliacinio Teismo pirmininku?! Kuo jis jai toks vertingas?
  Tą patį Valantiną, pas kurį kursiokas J.Furmanavičius atvykęs su V.Naruševičiene kelios savaitės prieš mirtį, maldavo: daryk ką nors, gelbėk, mus Kedys nori nužudyti.. Nieko tada Valantinas nedarė.
  – – Pamenat Justą Laucių ir jo vaidmenį E.Kusaitės persekiojimo byloje?
  Nenusikaltusios merginos fizinis, psichologinis ir emocinis kankinimas truko 10 metų ir svarbiausias to vykdytojas buvo J.Laucius. Dabar Laucius – Vilniaus apygardos prokuratūros Vyriausiasis prokuroras.
  Va tokia kadrų politika teisėsaugoje valdant Grybauskaitei.
  Pagal Baudžiamojo Kodekso 120 straipsnį Grybauskaitė yra nusikaltėlė (Kolaboravimas). Tačiau ji 10 metų parinkinėjo vadovus visai teisėsaugai. Ar gali žmogus, okupacijos metais tarnavęs neteisingumui (okupantams), vėliau sėkmingai vadovauti teisingumui? Žinoma ne.
  Nepamirškit, kurios partijos patriarchas TSKPistę mūsų rinkėjams įpiršo: „tebūnie Dalia Lietuvos dalia“. Kas valdė Landsbergį, kai jis 2007 m. pabaigoje davė nurodymą partijos pirmininkui Andriui Kubiliui vykti į Briuselį aplankyti D.Grybauskaitę ir įkalbinėti ją kandidatuoti į prezidento postą 2009 m. rinkimuose? Sutikit, kad tai nėra savaime suprantamas dalykas kai stipri partija rinkimuose kelia ne savo partijos kandidatą, o žmogų, labiau susijusį su konkurentų partija – Grybauskaitę eurokomisare padarė TSKPistas Brazauskas, LSDP partija. Kodėl Landsbergis pasirinko Grybauskaitę? Nuo kada jis pažįsta Dalią ir kaip susipažino?

  • Žemyna:

   Šiom dienom iš vieno iš pašnekovų sužinojau šiokią tokią priešistorę – dar iki Kedžių tragedijos a.a Furmanavičius, esą, buvo kažką neteisingai nuteisęs (ne man spręsti, ar tikrai neteisingai). Tai buvę 2 tokie nuosprendžiai paeiliui, ir jis, kaip ir Miltinis, dar 2008 susilaukė grasinimų, kai Kedžių istorija dar nebuvo iškilusi. Ir dar tada Miltinio žmona apskundė grasintojus teismui.

 11. Irgi apie teisingumą!:

  Tai bei tie, kas išprovokavo mokytojos reakciją, nesvarbu, apie tai nė mur-mur?

  „Laisvės kalvą“ dažais apipylusi moteris teismų neįtikino, kad tai buvo performansas
  – diena.lt/naujienos/vilnius/nusikaltimai-ir-nelaimes/laisves-kalva-dazais-apipylusi-moteris-teismu-neitikino-kad-tai-buvo-performansas-956232
  Oi, sunku šiais laikais būti teisėju…
  ———————-
  Paaiškėjo vieta Vilniuje, kurioje siūloma statyti paminklą A. Smetonai
  – diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/paaiskejo-vieta-vilniuje-kurioje-siuloma-statyti-paminkla-smetonai-956202

 12. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Ponas Stasys buvo, kadrų skyriaus inspektorius, tokiu ir liko …..

 13. Kur mūsų reagavimo grupė?:

  – lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/03/08/news/-laisves-kalva-dazais-apipylusi-lietuviu-kalbos-mokytoja-teismu-neitikino-kad-tai-buvo-performansas-13934694/comments/?p=2&order=0

  Ten Visagino „pabėgėlio” lygio mokytojos, kovotojų ir LT niekintojų „forumas”. Padarykime, kad ne jie ten daugumą sudarytų!

  • stasys:

   moteriškas performansas .. tai viešu erdviu tepliojimas dažais (guašu ) , siekiant išsakyti savo nepritarimą vienam ar kitam valdžios sprendimui . Aš tai siūlyčiau grižti prie senos tradicinės tvarkos kai daužomos lėkštės ir ‘skamba’ puodai ..ta priemonė daug radikalesnė ir efektyvesnė išsireikalauti tai ko norisi …vyriškame pasaulyje .

 14. Žemyna:

  Kuo šūkis „Lietuva teisinė valstybė” skiriasi nuo šūkio, jog „Komunizmas ne už kalnų”? Tada sakė, kad dar keli žingsniai, ir mes jau būsime ten!
  Šiom dienom radau kažkieno parašyta, jog jau yra saujelė, kurią teismas visada gina. O tada kažkas rašė, jog Chruščiovas su Kremliumi jau gyvena „На блаженном острове коммунизма”…
  Ir kuo nuo šių frazių skiriasi neseniai Degutienės ištarta frazė, kad tauta gali juos pašalinti? Ar bent tuos, kas seniai nesiskaito su Konstitucija, kieno sprendimai ir siūlymai neturi nieko bendro su partijos pavadinimu, įmanoma pašalinti? 🙂

 15. Genzbigelis LRT radijuje:

  Prisiminimai apie Sąjūdžio pradžią

 16. LRT R, Valatka - dabar:

  apie pirmuosius mėnesius, apie tai, kaip buvo 2 mėnesiams sustojęs Seimo darbas ir tada padarytas klaidas

 17. Žemyna:

  Naujienos
  – VSD medžiagą apie konkurentą Ušacką teikė…. teisingai, Pavilionis….
  – Dabar po 18 val. žinių LRT kartos laidą „Tuzinas” – su Valatka. Buvo įdomių faktų.
  – Šito dar neperskaičiau, bet keletą taiklių frazių pastebėjau.
  -m.delfi.lt/ringas/article.php?id=83686937
  Skaitom kartu – vienas nuo pradžios iki galo, kitas – nuo galo į pradžią. Pažiūrėsime, kas gausis 🙂

 18. Žemyna:

  Na, išklausėte „LRT forume” signatarės(!!!) pranašystės Lietuvai, jos jaunimui? – Po 100 metų Lietuvos nebus!
  100 m. bemat prabėgs. Tai ar verta draskytis, stengtis dėl to, kas išnyks? Ar verta laikytis čia įsikibus? Ar ne pragmatiškiau bent tuos 100 m. praleisti jau sukurtos gerovės valstybėse?

  • Tvankstas:

   Po 100 metų nebus jos palikuonių, giminės, bet tai dar ne Lietuva. Labai susireikšminusi moteris – ji yra Lietuva.

  • mociute:

   is tiesu, ne tai kad nustebino bet tiesiog pritrenke sis sigantares nusipezejimas…
   Lyg ir protinga, tikrai neretai gilius pamastymus ir puikias diskusijas iskelianti drasi ir sazininga moteris, p.Nijole vakar tikrai nemaloniai nustebino ne viena.
   Tikekimes kad susivoks ir paaiskins sia savo fraze? Arba atsiprasys?
   Baltai savo savasti islaike 4000 metu, baltiskos valstybes irgi laikosi kietai net ir brutaliausiu okupaciju niokotos, kaip ir Lietuva ir tikrai neisnyks nei per 100 nei per tukstanti metu…..
   O apie taip daznai pavyzdziu isstatoma Danija, o ypac apie danu mentaliteta, deja, nei V.Pleckaitis, nei N.Ozelyte nedaug tezino……….p.s. Danijos istorija net labai panasi i Lietuvos – kazkada buvusi didele valstybe ir turejusi stipriausia ne tik Europoje laivyna, prarado itin daug, taciau issaugojo ypatinga oruma ir savigarba . Nors paskutine, naciu okupacija uztruko vos 5 metus bet su negausiais savo kolaborantais danai pasielge ypac grieztai o iki siolei ne tik danu Riksdage (parlamente) bet ir kitose valdzios strukturose nerasit nei vieno vokiecio ar turejusio sasaju su kolaborantais.

   • Žemyna:

    Kažkur iš kažko sužinojusi (nepamenu, informacijos kalnai ant galvos virsta) pranešiau čia, jog N.O. ir po užsienius važinėja (a la Vanagaitė?) aiškindama jaunimui, jog tautų ir jų kalbų nereikia, tautybės yra atgyvena, ir valstybių nereikia ir dar kažko nereikia, žodžiu, žmonijos ateitį įsivaizduoja kaip neprognozuojamą chaosą?
    Mano kartai dar buvo privaloma galvoti, ką kalbi vaikams, paaugliams girdint, ką jie mato, ką jiems rodai. Visai nesvarbu, kokia tema, bet atsakingi tėvai (o ir svetimi) atsižvelgė į jų amžių ir nelaužė gamtos nustatytų vaiko brandos pakopų, kad vaiko mąstysena sveikai bręstų.
    Deja, yra kas laisvę suvokia kaip veiksmus bei postringavimus be atsakomybės – bent jau prieš savo sąžinę ir prieš protą (žinoma, jei turi).
    ——————————–
    Ar ne todėl neišsivalėme, kad buvome tokie „tolerantiški” (esą, jie pamatys, kokie mes nekerštingi, ir nesibaimins dėl savo ateities, pasitikės mumis ir prisijungs prie mūsų) , arba naivūs, arba kone visi bent kažkiek įsipainioję (pvz., turėjo bent vieną kitą giminaitį komunistą, net jei tik dėl profesinės karjeros – kaip giminaičiui pasakyti: tu dabar pasitrauk, tu nereikalingas, arba pačiam išgirsti – žinai, kadangi tavo giminaitis ten dirbo, tu gali būti paveikiamas, geriau pasitrauk, kad neliktų intereso tave verbuoti…) – juk aš visa širdimi su Sąjūdžiu! Va tokie pamąstymai buvo „kai kur kai kam” labai naudingi…
    ir ar ne todėl Vakarai neplyšo iš entuziazmo mus kuo greičiau pripažinti – kad nesivalėme? Vakariečiai, su kuriais tais laikais teko bendrauti, negalėjo to suvokti – kodėl nedarome to, kas būtina.

 19. Zadanije - bet kokia kaina:

  LR Konstitucijoje SKYLĘ pramušti?
  Bet kokia dingstimi – ne dėl to, tai dėl bet ko kito – svarbu, kad atsirastų skylė, precedentu vadinama, o tada jau bus vieni niekai ir ją visą šipuliais paversti ir į šiukšliadėžę išmesti?

  „Į Seimą galės kandidatuoti ir 21-erių? ”
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/i_seima_gales_kandidatuoti_ir_21eriu/
  (Iniciatorė Čmilytė-Nielsen; remia Pranckietis, įv. frakcijų seimūnai; LT liber. jaunimo org-ja)

  Tai taip stumia, tai tą, tai aną priežastį sugalvoja.
  Bijo kitai kadencijai palikti – o ši teikia vilčių, šioje susirinko „kompania niewielka, ale bardzo porządna”?
  Kai Seimas taip „gerbia” konstituciją, tai kaip gali gerbti esamus ja grįstus įstatymus, arba kurti jos nepažeidžiančius naujus įstatymus? Ir iš kur gali imtis teisinė valstybė? Tačiau konstitucinį perversmą organizuoti, ko gero, atsirastų entuziastų. Šiaip, kad linksmiau būtų. Nes labai jau nuobodu tam Seime.

  • Žemyna:

   O tai irgi įrodo, jog Lietuva – teisinė valstybė? 🙂
   „Ar tikrai lietuvių kalba valstybinė?”
   – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/ar_tikrai_lietuviu_kalba_valstybine/

   Štai, atsidarau žemėlapį ir žiūriu, į ką žvelgs Smetonos akys, ką perskaitys nuo Gedimino pr. 13 Nepriklausomybę paskelbusios SOSTINĖS iškabose: vos pora iškabų valstybine kalba. Visos kitos…

 20. Dar vienas liudijimas:

  apie teisinę valstybę, apie pagarbą Konstitucijai:
  Kultūros viceministre paskirta Z.Bružaitė
  Jai priklausys
  – etninė kultūra ir nematerialus kultūros paveldas,
  – bendradarbiavimas su savivaldybėmis formuojant kultūros politiką,
  – TM(!!!) politikos klausimai,
  – istorinio atminimo įamžinimas,
  – bazinis kultūros paslaugų paketas (sukurti, įgyvendinti, teisiškai reguliuoti)
  – ir kt.
  Ir vėl melu grįsta ideologija? Tada komunizmas buvo „ne za gorami”, o dabar kas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: