Visagine sumušta mokytoja už tai, kad mokė lietuvių kalbos (8)

Visagine sumušta mokytoja |Alkas.lt koliažas

Visagine sumušta mokytoja |Alkas.lt koliažas

Kovo 2 d. Visagine buvo užpulta ir sumušta Visagino „Verdenės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja. Liudininkai pasakoja, kad peiliu apsiginklavęs 24 metų amžiaus banditas pirmiausia buvo įsiveržęs į gimnazijos klasę, bet, kaip rašoma žiniasklaidoje, esą didelis konfliktas tuo metu nespėjo įsiplieksti. Kadangi nebuvo iškviesta policija, tai banditas mokytoją patykojo vėliau, po keleto valandų išėjusią po darbo, jau už mokyklos ribų. „Kodėl tu mokai lietuvių kalbos? Kam mums jos reikia?“ – rusiškai šaukė užpuolikas daužydamas ir spardydamas moterį.  Tik atsitiktinai užpultą mokytoją išgelbėjo netoliese prie miškelio buvę mokiniai. Manoma, kad nusikaltimas įvykdytas tautinės neapykantos pagrindu už tai, kad ši mokytoja moko lietuvių kalbos.

Įtariamas 24 metų banditas buvo sulaikytas. Policija nustatė, kad jis turi leidimą gyventi Lietuvoje, tačiau niekur nedirba, nesimoko, anksčiau teistas nebuvo.

Visagino pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, byla perduota prokuratūrai. Įkiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad moteris sumušta galbūt tautinės neapykantos pagrindu.

Kovo 5 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas dėl šio įvykio  kreipėsi į Visagino savivaldybę.

„Atsižvelgiant į visa tai, prašau informuoti, ar minėtas nusikaltimas yra pavienis atvejis, ar pasikartojančios, sistemingos tautinės neapykantos, bandymų užgniaužti valstybinės kalbos mokymą apraiškos. Tokiems smurto protrūkiams negali būti jokio pateisinimo. Visagino „Verdenės“ gimnazijos steigėja yra Visagino savivaldybė, todėl ji turi prisiimti atsakomybę už mokytojų ir mokinių saugumą tiek gimnazijos teritorijoje, tiek už jos ribų. Todėl prašau užtikrinti, kad tokie atvejai daugiau niekada nepasikartotų“, – teigia L. Kasčiūnas.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: