NASA stažuočių programa laukia gabių Lietuvos studentų (2)

Studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre | smm.lt

Studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre | smm.lt

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau šeštą kartą skelbia varžytuves studentams dėl prestižinių stažuočių NASA Ames mokslinių tyrimų centre, kurios numatomos 2020 metų rudenį.

„Ieškome gabių studentų, kurie domisi mokslo ir technologijų pažanga. Siekiame ugdyti talentus, sukurti jiems galimybes įgyti patirties prestižinėje stažuočių programoje, o ateityje gautas žinias panaudoti tolimesnėje karjeroje, pavyzdžiui, renkantis tyrėjo, mokslininko profesiją, o galbūt kuriant technologijų startuolį“, – sako Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

MITA kviečia dalyvauti varžytuvėse gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos studijų (angl. science, technology, engineering or mathematics (STEM) mokslų pakraipos studentus, kurie domisi kosminių technologijų naujovėmis, nori kurti ir eksperimentuoti, bendrauti ir dalintis žiniomis. Šia stažuočių programa siekiama paskatinti pačius geriausius ir suteikti jiems galimybę parodyti išskirtinius gebėjimus. Studentai galės prisidėti prie tarptautinių komandų, dirbančių su reikšmingais mokslo projektais, siūlyti naujas idėjas, padedančias spręsti kosmoso pramonės problemas.

Numatoma rudens stažuotės trukmė – 16 savaičių (2020 m. rugpjūčio 24 d. – gruodžio 11 d.). Jos metu atrinkti stažuotojai iš įvairių pasaulio šalių dirbs prie konkrečių tyrimų projektų ir turės galimybę prisidėti prie pačių pažangiausių mokslinių tyrimų vykdymo ir kosminių technologijų kūrimo.

Dalyvauti varžytuvėse turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, studijuojantys mokslo ir studijų institucijose bakalauro arba magistro laipsnį suteikiančiose gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos studijų programose (angl. STEM). Dalyviai negali būti paskutinio kurso studentai. Iš NASA pasiūlyto stažuočių temų sąrašo varžytuvių dalyviai turi pasirinkti bei argumentuotai nurodyti prie kokių pasiūlytų projektų norėtų dirbti, kokią turi patirtį šioje srityje.

Siekiantiems dalyvauti varžytuvėse yra keliamas reikalavimas puikiai mokėti anglų kalbą, turėti ne žemesnį nei 8 iš 10 balų studijų rezultatų vidurkį už visus praėjusius semestrus.

MITA varžytuves laimėjusiam studentui skirs stipendiją, bus padengiamos dalinės kelionės į NASA ir grįžimo į Lietuvą išlaidos, apgyvendinimo, maitinimo ir kt. išlaidos. Atrinkti stažuotojai patys turės pasirūpinti tinkamos JAV vizos gavimo klausimais.

Paraiškas varžytuvėms galima teikti iki 2020 m. kovo 19 d. el. paštu info@mita.lt Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti MITA svetainėje: https://mita.lrv.lt/lt/skelbimai/konkursas-del-nasa-stazuociu

Pasiteiravimui: Eglė Elena Šataitė | Lietuvos kosmoso biuro koordinatorė, MITA vyriausioji specialistė. Tel.: +370 604 78738, El. p.: egle.elena.sataite@mita.lt

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) yra viena žinomiausių mokslinių tyrimų institucijų visame pasaulyje. Nuo jos įkūrimo 1958 m. iki šių dienų, NASA atliko pagrindinį vaidmenį įsimintinuose kosmoso tyrimų epizoduose. Turėdama daugiau kaip 19 mlrd. JAV dolerių metinį biudžetą, NASA gali finansuoti aukščiausio lygio mokslinius tyrimus ir technologijų kūrimą. 2014 m. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir NASA pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos. Susitarimas buvo pasirašytas Lietuvos Vyriausybės delegacijos vizito į JAV metu.

Tik 12 pasaulio šalių (iš Europos tik 3 – Lietuva, Švedija ir Portugalija) ir Europos kosmoso agentūra turi sutartis su NASA ir gali siųsti savo studentus stažuotėms. Stažuotes finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Galutinį sprendimą dėl studentų atrankos priima NASA.

2015-2019 m. iš viso stažuotes NASA atliko net 26 studentai iš Lietuvos.

Pagrindinis Lietuvos kosmoso biuro tikslas – kurti ir plėtoti Lietuvos kosmoso ekosistemą, grįstą naujovėms imlaus verslo, mokslo ir viešojo sektorių bendradarbiavimu ir integracija į tarptautinę kosmoso bendruomenę.

Lietuvos kosmoso biuras įsikūręs Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA) Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva. Jis teikia informaciją klientams „vieno langelio“ principu.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Vidinis Balsas:

    ” Sunku ir buvo patikėti, išgirdus tokius skaičius, statistikas, kad, pavyzdžiui, Kalifornijos valstijoje (JAV) 75% vaikų, baigusių vidurines mokyklas, nesugeba išlaikyti elementarių baigiamųjų egzaminų – užduotų jiems testų. Ir tai nebūtinai, kokie tai aukštesniosios matematikos ar fizikos testai, dažnai tai tik paprastutės vidurinės mokyklos skaitymo, rašymo užduotys.”

  2. Žemyna:

    Prisimenu, kaip dar sovietmečiu, kažkokia proga JAV lankęsis ekonomistas buvo pašiurpęs nuo ten jau įsivažiavusios „masinės kultūros”. Kaip tas žmogus ir sakė, prasidėjo masinis nuopolis. Visko – žinių, kultūros, išsilavinimo, elementarių manierų. Tada jis, lyg aiškiaregis, išsakė ir savo baiminimąsi, jog tai pasieks ir Lietuvą, nes viską, kas iš „Amerikos”, nekritiškai priimame. Gaila, bet atspėjo. Elementarus dalykas – šaligatviu vienas link kito artėja du žmonės, ar dvi žmonių poros. Juk tik vos keletą kartų per metus sutiksi žmones, kurie moka prasilenkti. Nesakau, kad pagarbiai. Tegu tiesiog SAUGIAI prasilenkia, vienas kitam pavojaus nekeldami, nenustumdami nuo šaligatvio. Vienodai – vyras, moteris ar vaiku vedinas asmuo. Ir į viską toks požiūris. „A nafig man ta lietuvių k., fizika, matematika, nafig būt ką nors apie Odisėją girdėjus”… 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: