Panevėžio teismas pradeda nagrinėti N. Venckienės baudžiamąją bylą (nuotraukos) (2)

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Kovo 3 d., antradienį, 13.30 val. Panevėžio apygardos teismas (Elektros g. 9) pradės nagrinėti buvusios Seimo narės ir teisėjos Neringos Venckienės baudžiamąją bylą.

Bylą nagrinės trijų teisėjų kolegija: Valdas Meidus, Jolanta Raščiuvienė, Valdas Ciesiūnas.

N.Venckienė kaltinama dėl trukdymo vykdyti teismo sprendimą, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (BK 231 str. 1 d., 286 str., 140 str. 1 d., 245 str.). Anksčiau N. Venckienei buvo priskirta 13 kaltinimų. Tačiau JAV perduodama N. Venckienę Lietuvai nurodė, kad ji gali būti kaltinama tik dėl 4-jų minėtų galimų veikų.

Griežčiausia bausmė už šiuos nusikaltimus pagal Baudžiamajį kodeksą yra treji metai laisvės atėmimo. N. Venckienė, laukdama ekstradicijos, virš dviejų metus jau iškalėjo JAV Čikagos kalėjime.

Iš JAV į Lietuvą pargabenta N. Venckienė iš pradžių buvo suimta, tačiau Vilniaus apygardos teismas lapkričio 19 dieną patenkino prašymą paleisti ją už 10 tūkst. eurų užstatą ir panaikino anksčiau skirtą dviejų mėnesių suėmimą.

N. Venckienė kaltinimus neigia

Kovo 3 d. ryte išplatintame komentare N. Venckienė dar kartą atmetė jai pateiktus kaltinimus ir apgailestavo, kad JAV institucijos nusprendusios ją išduoti Lietuvos teisėsaugai patikėjo jai primetamais kaltinimais.

„Susipažinusi su bylos medžiaga dar kartą įsitikinau – suklaidintos Jungtinės Amerikos Valstijos nepagrįstai mane išdavė. Iš vaizdo įrašų, darytų namo viduje, matyti, kad prieš mane, turinčią imunitetą Kauno apygardos teisėją, ir prieš mano dukterėčią Deimantę Kedytę smurtavo policijos pareigūnai, Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai ir L. Stankūnaitė, o policininkas mane sužalojo. Teismo medicinos eksperto išvada, kuri nebuvo pateikta Jungtinėms Amerikos Valstijoms su ekstradicijos prašymu, patvirtina, kad policininko sužalojimai daugiau kaip 4 dienų senumo, o tai reiškia, kad pareigūnas davė melagingus parodymus apie jo sužalojimo laiką ir vietą. Esu tikra, jei JAV būtų turėjusi šį vaizdo įrašą, ir dėl šių 4 kaltinimų manęs nebūtų leidusi teisti“, – teigia N. Venckienė.

Teismas

Teisme susirinkusieji N. Venckienės palaikytojai į teismo posėdžių salę atėjusią N. Venckienę pasitiko plojimais.

Teisėjas V. Meidus pranešė, kad nukentėjusiosios byloje – buvusi N. Venckienės brolio Drąsiaus Kedžio sugyventinė Laimutė Stankūnaitė ir jos dukra Deimantė Kedytė posėdyje nedalyvaus, tačiau joms bus pateikiamas kiekvieno teismo posėdžio garso įrašas.. „L. Stankūnaitė prašo pateikti kiekvieno teismo posėdžio garso įrašą“, – pažymėjo teisėjas V. Meidus.

N. Venckienės advokatas Dainius Svirinavičius užprotestavo, kad nedalyvaujant nei D. Kedytei, nei Laimutei Stankūnaitei ir be jų raštiško įgaliojimo posėdis negali vykti ir paklausė, ar apie teismą buvo asmeniškai pranešta N. Venckienės dukterėčiai. Teisėjai išėjo psitariti… Grįžę pranešė, kad apie bylą buvo pranešta abiems nukentėjusioms ir pareiškė, kad „niekas neprieštarauja“ daryti posėdį be D. Kedytės ir L. Stankūnaitės…

N. Venckienės šalininkas žurnalistas Vytautas Matulevičius buvo išprašytas iš teismo salės dėl to, kad teisėjai pamatė jį laikant mobilųjį telefoną…

N. Venckienė ir jos advokatas bendė nušalinti bylą nagrinėjančius teisėjus motyvuodamas tuo, kad Panevėžio apygardos teismas nepanaikino didžiosios dalies N. Venckienei skirtų kardomųjų priemonių. 

N. Venckienės advokatas nurodė į tai, kad kaltinamiesiemskitose rezonansinėse bylose, pavyzdžiui, „MG Baltic“ ir teisėjų korupcijos byloje, buvo skirtos daug švelnesnės kardomosios priemonės. N. Venckienė sakė, kad kaltinamasis aktas, atsižvelgiant į ekstradicijos procesą, neatitinka įstatymo reikalavimų.

„Aš galiu būti teisiama tiktai pagal keturias man inkriminuojamas nusikalstamas veikas“, – sakė N. Venckienė.

Teisėjų kolegija po pasitarimo nusprendė nenusišalinti.

Antstolė teismo prašė bylą nagrinėti uždaruose posėdžiuose, kad nebūtų „pažeistos Deimantės Kedytės teisės“…  Pokuroras pasisakė prieš. Antstolės prašymas nebuvo patenkintas. Nuspręsta tik dalį teismo posėdžių rengti uždarai, kuomet bus nagrinėjami klausimai, susiję su slapta medžiaga ir D. Kedytės perdavimu motinai.

N. Venckienė teismo prašė nušalinti prokurorą, tačiau teismas netenkino šio prašymo ir prokuroras D. Jakutis toliau dalyvaus bylos nagrinėjime.

N. Venckienės advokatas paprašė teismo grąžinti prokurorui kaltinamąjį aktą dokumento patikslinimui, pataisymui o iš antstolės S. Vaicekauskienės išreiklauti duomenų iš valstybės įstaigų apie N. Venckienei priskiriamų nusikaltimų įrodymus. Advokatas taip pat paprašė vaizdo ir garso įrašų, kuriuose yra įamžinta D. Kedytės perdavimo motinai eiga, išklotinių. Prašoma, kad šie duomenys būtų prijungti prie bylos.

Dėl šių prašymų teismas apsispręs kitame posėdyje, kurį nuspręsta surengti kovo 18 d. 11 val.

Komentarai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: